SUTRA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 255 375 714 NOK |
| 2013 | 277 888 364 NOK |
| 2014 | 294 278 700 NOK |
| 2015 | 286 182 740 NOK |
| 2016 | 291 928 355 NOK |
| 2017 | 398 408 016 NOK |
| 2018 | 387 364 570 NOK |
| 2019 | 356 624 553 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 506 730 023 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Transport, samlasting, spedisjon, lagring, entreprenørvirksomhet og alt hva dermed står i forbindelse. Selskapet skal selv, og i samarbeid med andre transportfirma, arbeide for en effektiv godstransport, både innenfor og utenfor landets grenser. Selskapet kan også drive regnskapsføring for selskapets eiere og virksomheter som selskapet har eierinteresser i.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 506 730 | 356 625 | 387 365 | 398 408 | 291 928 | 286 183 | 294 279 | 277 888 | 255 376 |
| Sum kostnader | 496 019 | 353 628 | 380 672 | 390 462 | 285 143 | 283 482 | 289 110 | 273 148 | 252 182 |
| Driftsresultat | 10 711 | 2 997 | 6 693 | 7 946 | 6 785 | 2 701 | 5 169 | 4 740 | 3 194 |
| Sum finansinntekter | −214 | 164 | 271 | 212 | 146 | 230 | 370 | 186 | 271 |
| Sum finanskostnader | 1 811 | 107 | 183 | 116 | 104 | 383 | 599 | 690 | 783 |
| Netto finans | −2 024 | 57 | 88 | 96 | 42 | −153 | −228 | −504 | −512 |
| Resultat før skattekostnad | 8 687 | 3 054 | 6 781 | 8 042 | 6 827 | 2 547 | 4 940 | 4 237 | 2 682 |
| Årsresultat | 5 619 | 2 173 | 5 009 | 5 838 | 5 107 | 1 832 | 3 504 | 2 888 | 1 985 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 551 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 674 | 3 931 | 4 040 | 5 097 | 639 | 1 175 | 5 008 | 9 559 | 12 966 |
| Sum varige driftsmidler | 19 847 | 13 743 | 15 196 | 15 462 | 16 815 | 12 000 | 10 584 | 10 506 | 10 661 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 040 | 481 | 568 | 500 | 464 | 704 | 1 038 | 664 | 995 |
| Sum anleggsmidler | 40 561 | 18 155 | 19 804 | 21 059 | 17 919 | 13 879 | 16 630 | 20 729 | 24 621 |
| Sum fordringer | 45 873 | 34 782 | 45 981 | 55 747 | 30 303 | 33 083 | 28 783 | 31 441 | 25 851 |
| Sum omløpsmidler | 83 177 | 50 131 | 76 447 | 70 613 | 44 196 | 47 117 | 46 708 | 45 987 | 33 407 |
| Sum eiendeler | 123 739 | 68 286 | 96 251 | 91 672 | 62 115 | 60 996 | 63 337 | 66 716 | 58 028 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 196 | 1 196 | 39 021 | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 |
| Sum opptjent egenkapital | 59 787 | 41 692 | 2 332 | 36 559 | 30 396 | 26 429 | 24 596 | 21 443 | 18 980 |
| Sum egenkapital | 64 979 | 42 887 | 41 353 | 37 754 | 31 592 | 27 624 | 25 792 | 22 638 | 20 176 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 240 | 2 | – | – | – | – | 222 | 826 | 1 766 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 11 791 | 64 | 437 | 797 | 1 145 | 1 479 | 7 827 | 11 167 | 11 824 |
| Sum langsiktig gjeld | 12 031 | 67 | 437 | 797 | 1 145 | 1 479 | 8 049 | 11 993 | 13 590 |
| Sum kortsiktig gjeld | 46 728 | 25 332 | 54 461 | 53 121 | 29 378 | 31 892 | 29 497 | 32 084 | 24 262 |
| Sum gjeld | 58 760 | 25 399 | 54 898 | 53 918 | 30 523 | 33 372 | 37 545 | 44 077 | 37 852 |
| Sum egenkapital og gjeld | 123 739 | 68 286 | 96 251 | 91 672 | 62 115 | 60 996 | 63 337 | 66 716 | 58 028 |
Morselskapsregnskap (2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 344 410 | 346 873 | 355 223 | 317 903 | 290 231 | 276 729 | 284 329 | 159 252 | 127 083 | 136 555 | 138 930 | 136 114 | 128 546 | 122 892 |
| Sum kostnader | 338 525 | 340 157 | 348 037 | 312 419 | 286 707 | 273 909 | 280 934 | 158 945 | 126 437 | 135 884 | 138 015 | 134 825 | 127 736 | 122 204 |
| Driftsresultat | 5 885 | 6 716 | 7 186 | 5 484 | 3 524 | 2 820 | 3 395 | 306 | 646 | 672 | 915 | 1 289 | 810 | 687 |
| Sum finansinntekter | 5 498 | 4 105 | 6 690 | 3 732 | 3 435 | 2 764 | 97 | 1 541 | 1 186 | 117 | 239 | 249 | 210 | 307 |
| Sum finanskostnader | 2 253 | 97 | 37 | 31 | 326 | 40 | 41 | 29 | 10 | 163 | 261 | 355 | 376 | 421 |
| Netto finans | 3 246 | – | – | – | – | – | 56 | 1 512 | 1 176 | −46 | −21 | −106 | −165 | −114 |
| Resultat før skattekostnad | 9 131 | 10 724 | 13 839 | 9 185 | 6 633 | 5 544 | 3 451 | 1 819 | 1 823 | 626 | 894 | 1 183 | 645 | 574 |
| Årsresultat | 7 440 | 8 822 | 11 911 | 7 829 | 5 886 | 4 884 | 2 687 | 1 767 | 1 686 | 534 | 651 | 930 | 462 | 409 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 440 | – | – | – | – | – | 2 687 | 1 767 | 1 686 | 534 | 651 | 930 | 462 | 409 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 184 | 216 | 283 | 288 | 326 | 231 | 245 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 3 681 | 5 202 | 1 166 | 1 145 | 1 035 | 1 499 | 11 863 | 11 795 | 12 314 | 9 620 | 9 969 | 9 622 | 10 274 | 10 773 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 073 | 29 775 | 22 883 | 21 972 | 22 192 | 18 826 | 8 209 | 7 285 | 7 329 | 7 619 | 7 970 | 11 056 | 11 275 | 4 820 |
| Sum anleggsmidler | 34 937 | 35 193 | 24 332 | 23 405 | 23 553 | 20 556 | 20 317 | 19 080 | 19 643 | 17 239 | 17 939 | 20 679 | 21 549 | 15 593 |
| Sum fordringer | 36 891 | – | – | – | – | – | 29 063 | 31 504 | 13 121 | 16 069 | 15 847 | 14 445 | 13 721 | 22 184 |
| Sum omløpsmidler | 67 489 | 58 791 | 64 576 | 54 411 | 44 625 | 44 172 | 35 877 | 32 123 | 14 199 | 20 417 | 24 082 | 21 730 | 19 392 | 25 867 |
| Sum eiendeler | 102 426 | 93 984 | 88 908 | 77 816 | 68 178 | 64 728 | 56 194 | 51 204 | 33 841 | 37 656 | 42 021 | 42 408 | 40 941 | 41 459 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 196 | – | – | – | – | – | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 | 1 196 |
| Sum opptjent egenkapital | 65 777 | – | – | – | – | – | 38 386 | 17 935 | 17 878 | 17 332 | 16 799 | 16 718 | 16 358 | 15 896 |
| Sum egenkapital | 66 973 | 62 954 | 58 122 | 50 200 | 45 792 | 42 186 | 39 582 | 19 131 | 19 074 | 18 528 | 17 994 | 17 914 | 17 554 | 17 092 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 743 | 909 | 1 045 | 1 387 | 1 457 | 1 632 | 2 129 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 538 | 5 968 | 6 987 | 5 759 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 743 | 909 | 1 045 | 5 925 | 7 425 | 8 618 | 7 889 |
| Sum kortsiktig gjeld | 35 453 | 31 031 | 30 787 | 27 615 | 22 386 | 22 543 | 16 613 | 31 329 | 13 858 | 18 083 | 18 102 | 17 069 | 14 769 | 16 479 |
| Sum gjeld | 35 453 | 31 031 | 30 787 | 27 615 | 22 386 | 22 543 | 16 613 | 32 072 | 14 767 | 19 128 | 24 027 | 24 495 | 23 387 | 24 368 |
| Sum egenkapital og gjeld | 102 426 | 93 984 | 88 908 | 77 816 | 68 178 | 64 728 | 56 194 | 51 204 | 33 841 | 37 656 | 42 021 | 42 408 | 40 941 | 41 459 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 4 632 | 10 584 | 16 076 | 6 696 | 1 533 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 10 788 | −2 922 | 331 | −4 366 | −1 512 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 876 | −3 420 | 2 280 | −2 280 | −570 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 7 032 | 4 242 | 14 127 | 50 | −550 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 17 159 | 24 191 | 19 949 | 5 822 | 5 772 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | 0,8 % | 1,7 % | 2 % | 2,3 % | 0,9 % | 1,8 % | 1,7 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 1,1 % | 0,6 % | 1,3 % | 1,5 % | 1,8 % | 0,6 % | 1,2 % | 1 % | 0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 1,98 | 1,4 | 1,33 | 1,5 | 1,48 | 1,58 | 1,43 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,59 | 1,33 | 1,43 | 0,97 | 1,21 | 1,46 | 1,95 | 1,88 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,6 % | 5,1 % | 12,1 % | 15,5 % | 16,2 % | 6,6 % | 13,6 % | 12,8 % | 9,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −7,9 % | −2,8 % | 36,5 % | 2 % | −2,8 % | 5,9 % | 8,8 % | – |
| Arbeidskapital | 36,4 mill kr | 24,8 mill kr | 22 mill kr | 17,5 mill kr | 14,8 mill kr | 15,2 mill kr | 17,2 mill kr | 13,9 mill kr | 9,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Andre støttetjenester for transport · SURNADAL | 18 ans. |
Selger du til selskaper som SUTRA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.