FISKÅ MØLLE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Produksjon og handel, engros og detalj med for- varer, gjødningsstoffer, kolonialvarer og alt som hermed er forbundet, samt kjøp, eie og leie av fast eiendom, aksjer og andeler i andre foretagender.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 087 989 | 1 964 157 | 1 892 443 | 1 612 558 | 1 411 381 |
| Sum kostnader | 2 021 435 | 1 939 620 | 1 824 555 | 1 572 907 | 1 370 296 |
| Driftsresultat | 66 554 | 24 537 | 67 888 | 39 652 | 41 085 |
| Sum finansinntekter | 44 069 | 20 256 | 20 122 | 20 920 | 12 749 |
| Sum finanskostnader | 74 484 | 47 293 | 31 945 | 22 938 | 24 041 |
| Netto finans | – | – | – | – | −11 292 |
| Resultat før skattekostnad | 36 139 | −2 500 | 56 064 | 37 634 | 29 793 |
| Årsresultat | 24 407 | −5 162 | 42 365 | 27 325 | 21 281 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | – | 21 281 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | – | – | – | – | 0 |
| Totalresultat | – | – | – | – | 21 281 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | 21 281 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 4 046 | 3 214 | 2 387 | 2 045 | 1 710 |
| Sum varige driftsmidler | 141 849 | 152 067 | 122 512 | 122 288 | 114 922 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 140 068 | 133 193 | 133 393 | 110 624 | 72 539 |
| Sum anleggsmidler | 285 963 | 288 475 | 258 292 | 234 957 | 189 172 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | 405 538 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | 0 |
| Sum omløpsmidler | 992 220 | 877 109 | 1 007 229 | 755 899 | 607 500 |
| Sum eiendeler | 1 278 183 | 1 165 584 | 1 265 522 | 990 857 | 796 672 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | 29 750 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | 105 092 |
| Sum egenkapital | 271 658 | 247 251 | 252 413 | 210 049 | 134 842 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 101 062 |
| Sum langsiktig gjeld | 137 439 | 161 224 | 122 770 | 65 167 | 101 062 |
| Sum kortsiktig gjeld | 869 086 | 757 109 | 890 339 | 715 641 | 560 767 |
| Sum gjeld | 1 006 525 | 918 333 | 1 013 108 | 780 808 | 661 830 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 278 183 | 1 165 584 | 1 265 522 | 990 857 | 796 672 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 29 500 | 66 029 | −30 189 | 25 523 | 81 746 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −37 323 | −46 941 | −52 451 | 74 497 | −22 797 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 12 712 | −22 946 | 82 512 | 50 338 | −58 536 |
| Netto endring i likvider | 4 889 | −3 858 | −127 | 1 364 | 413 |
| Likvider ved periodens slutt | 5 350 | 462 | 4 320 | 4 447 | 3 083 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,2 % | 1,3 % | 3,6 % | 2,5 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 1,2 % | −0,3 % | 2,2 % | 1,7 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,16 | 1,13 | 1,06 | 1,08 |
| Gjeldsgrad | 3,71 | 3,71 | 4,01 | 3,72 | 4,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 9 % | −2,1 % | 16,8 % | 13 % | 15,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,3 % | 3,8 % | 17,4 % | 14,3 % | – |
| Arbeidskapital | 123,1 mill kr | 120 mill kr | 116,9 mill kr | 40,3 mill kr | 46,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (6)
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · OPPHAUG | 5 ans. |
Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer · LEIRFJORD | |
Produksjon av kornvarer · RÅDE | |
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · RISSA | 21 ans. |
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · SPONGDAL | |
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · TAU | 175 ans. |
Selger du til selskaper som FISKÅ MØLLE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.