REACH SUBSEA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 62 275 692 NOK |
| 2014 | 311 150 568 NOK |
| 2015 | 634 368 732 NOK |
| 2016 | 327 343 097 NOK |
| 2017 | 359 204 569 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 511 676 392 NOK |
| 2020 | 605 903 996 NOK |
| 2021 | 619 796 794 NOK |
| 2022 | 824 316 389 NOK |
| 2023 | 1 864 909 992 NOK |
| 2024 | 2 402 114 439 NOK |
| 2025 | 2 328 016 616 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Offshore, samt oljerelatert virksomhet, herunder å delta i andre virksomheter innen samme forretningsområde.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 328 017 | 2 402 114 | 1 864 910 | 824 316 | 619 797 | 605 904 | 511 676 | 359 205 | 327 343 | 634 369 | 311 151 | 62 276 |
| Sum kostnader | 2 365 718 | 2 162 740 | 1 567 988 | 737 988 | 544 633 | 565 099 | 520 212 | 351 090 | 321 955 | 615 030 | 283 611 | 78 885 |
| Driftsresultat | −37 701 | 239 374 | 296 922 | 86 328 | 75 164 | 40 805 | −8 535 | 8 115 | 5 388 | 19 338 | 27 540 | −16 609 |
| Sum finansinntekter | 84 617 | 100 497 | 72 536 | 22 066 | 7 073 | 12 240 | 5 274 | 3 439 | 4 017 | 752 | 8 263 | 372 |
| Sum finanskostnader | 134 482 | 89 931 | 81 371 | 22 349 | 7 245 | 19 649 | 21 039 | 5 375 | 10 187 | 7 987 | 5 877 | 1 047 |
| Netto finans | −49 864 | 10 566 | −8 835 | −283 | – | −7 409 | −15 766 | −1 936 | −6 171 | −7 235 | 2 386 | −675 |
| Resultat før skattekostnad | −87 565 | 249 940 | 288 086 | 86 045 | 74 992 | 33 397 | −24 301 | 6 179 | −782 | 12 103 | 29 926 | −17 284 |
| Årsresultat | −64 489 | 197 864 | 227 731 | 66 731 | 58 401 | 28 583 | −22 556 | 4 501 | −892 | 7 065 | 26 703 | −17 284 |
| Totalresultat | – | 197 864 | 227 731 | 66 731 | – | – | −22 556 | 4 501 | −892 | 7 065 | 26 703 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −64 489 | 197 864 | 227 731 | 66 731 | – | 28 583 | −22 556 | 4 501 | −892 | 7 065 | 26 703 | −17 284 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 26 870 | 6 871 | 3 472 | 4 418 | 1 834 | – | – | – | – | – | – | 8 |
| Sum varige driftsmidler | 653 023 | 620 042 | 398 025 | 182 840 | 27 983 | 76 569 | 114 599 | 101 796 | 116 916 | 140 415 | 97 473 | 85 743 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 188 448 | 181 949 | 172 604 | 79 917 | 24 332 | 22 845 | 6 698 | 6 802 | 6 829 | 5 420 | – |
| Sum anleggsmidler | 679 893 | 815 360 | 583 447 | 359 862 | 109 734 | 100 901 | 137 443 | 108 494 | 123 718 | 147 244 | 102 892 | 85 751 |
| Sum fordringer | 794 598 | 1 090 633 | 742 697 | 244 011 | – | 132 292 | 134 295 | 140 581 | 75 578 | 71 066 | 38 287 | 15 553 |
| Sum omløpsmidler | 912 468 | 1 131 192 | 756 135 | 368 793 | 298 371 | 229 992 | 170 984 | 217 529 | 100 253 | 95 577 | 79 645 | 28 815 |
| Sum eiendeler | 1 592 361 | 1 946 552 | 1 339 582 | 728 656 | 408 105 | 330 893 | 308 427 | 326 023 | 223 971 | 242 821 | 182 537 | 114 566 |
| Sum innskutt egenkapital | 222 666 | 218 073 | 216 130 | 216 130 | – | 164 971 | 820 | 820 | 820 | 820 | 820 | 820 |
| Sum opptjent egenkapital | 100 803 | 368 869 | 171 575 | 17 167 | – | – | −20 140 | 10 871 | 6 370 | 7 262 | 11 837 | −11 913 |
| Sum egenkapital | 323 469 | 586 942 | 387 705 | 233 297 | 157 703 | 164 971 | −19 320 | 11 691 | 7 190 | 8 082 | 12 657 | −11 093 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 64 | – | 4 389 | 2 712 | 2 602 | 1 870 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 395 332 | – | 67 270 | 15 213 | – | 25 590 | 41 238 | 64 169 | 85 227 | 123 590 | 130 596 | 121 212 |
| Sum langsiktig gjeld | 395 332 | 142 651 | 67 270 | 15 213 | 12 735 | 25 654 | 41 238 | 68 558 | 87 938 | 126 192 | 132 466 | 121 212 |
| Sum kortsiktig gjeld | 873 560 | 1 216 959 | 884 607 | 480 146 | 237 668 | 140 268 | 286 509 | 245 774 | 128 843 | 108 548 | 37 415 | 4 447 |
| Sum gjeld | 1 268 892 | 1 359 610 | 951 877 | 495 359 | 250 403 | 165 922 | 327 747 | 314 333 | 216 781 | 234 740 | 169 880 | 125 659 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 592 361 | 1 946 552 | 1 339 582 | 728 656 | 408 105 | 330 893 | 308 427 | 326 023 | 223 971 | 242 821 | 182 537 | 114 566 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 203 331 | 327 155 | 130 123 | 56 851 | 78 778 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −80 160 | −209 223 | −161 386 | −18 154 | −2 118 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −113 547 | 82 892 | 35 462 | −36 621 | −15 648 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 9 624 | 200 824 | 4 198 | 2 076 | 61 011 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 40 559 | 13 438 | 124 783 | 102 371 | 97 700 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,6 % | 10 % | 15,9 % | 10,5 % | 12,1 % | 6,7 % | −1,7 % | 2,3 % | 1,7 % | 3,1 % | 8,9 % | −26,7 % |
| Resultatmargin | −2,8 % | 8,2 % | 12,2 % | 8,1 % | 9,4 % | 4,7 % | −4,4 % | 1,3 % | −0,3 % | 1,1 % | 8,6 % | −27,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,04 | 0,93 | 0,85 | 0,77 | 1,26 | 1,64 | 0,6 | 0,89 | 0,78 | 0,88 | 2,13 | 6,48 |
| Gjeldsgrad | 3,92 | 2,32 | 2,46 | 2,12 | 1,59 | 1,01 | – | 26,89 | 30,15 | 29,05 | 13,42 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −19,9 % | 33,7 % | 58,7 % | 28,6 % | 37 % | 17,3 % | 116,8 % | 38,5 % | −12,4 % | 87,4 % | 211 % | 155,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −3,1 % | 28,8 % | 126,2 % | 33 % | 2,3 % | 18,4 % | – | 9,7 % | −48,4 % | 103,9 % | 399,6 % | – |
| Arbeidskapital | 38,9 mill kr | −85,8 mill kr | −128,5 mill kr | −111,4 mill kr | 60,7 mill kr | 89,7 mill kr | −115,5 mill kr | −28,2 mill kr | −28,6 mill kr | −13 mill kr | 42,2 mill kr | 24,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (9)
Geologiske undersøkelser · BILLINGSTAD | 34 ans. |
Geologiske undersøkelser · BERGEN | 49 ans. |
Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · BERGEN | |
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · SANDNES | 6 ans. |
Geologiske undersøkelser · HARSTAD | |
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · HAUGESUND | 60 ans. |
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · AVALDSNES | 11 ans. |
Geologiske undersøkelser · HAUGESUND | 145 ans. |
Geologiske undersøkelser · STRYN |
Selger du til selskaper som REACH SUBSEA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.