SANCO HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 185 158 534 NOK |
| 2013 | 243 869 836 NOK |
| 2014 | 423 880 827 NOK |
| 2015 | 414 967 144 NOK |
| 2016 | 274 612 651 NOK |
| 2017 | 273 415 955 NOK |
| 2018 | 451 335 569 NOK |
| 2019 | 600 448 138 NOK |
| 2020 | 606 390 785 NOK |
| 2021 | 369 529 870 NOK |
| 2022 | 648 928 458 NOK |
| 2023 | 834 742 967 NOK |
| 2024 | 894 269 000 NOK |
| 2025 | 949 812 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Skipsfart samt å delta i andre selskap.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 949 812 | 894 269 | 834 743 | 648 928 | 369 530 | 606 391 | 600 448 | 451 336 | 273 416 | 274 613 | 414 967 | 423 881 | 243 870 | 185 159 |
| Sum kostnader | 642 079 | 560 854 | 504 049 | 445 515 | 421 803 | 432 092 | 457 002 | 324 864 | 200 322 | 184 860 | 294 702 | 189 400 | 111 125 | 91 667 |
| Driftsresultat | 307 733 | 333 415 | 330 694 | 203 413 | −52 273 | 174 299 | 143 446 | 126 472 | 73 094 | 89 753 | 120 265 | 234 481 | 132 745 | 93 491 |
| Sum finansinntekter | 39 159 | 63 694 | 35 628 | 34 820 | 20 027 | 45 172 | 9 422 | 10 118 | 1 975 | 1 796 | 8 768 | 3 859 | 3 964 | 1 883 |
| Sum finanskostnader | 67 966 | 61 633 | 54 078 | 52 749 | 46 693 | 89 816 | 61 673 | 62 055 | 63 527 | 66 449 | 70 497 | 79 579 | 44 144 | 29 890 |
| Netto finans | −28 807 | – | – | – | – | – | −52 251 | −51 937 | −61 552 | −64 653 | −61 729 | −75 720 | −40 181 | −28 007 |
| Resultat før skattekostnad | 278 926 | 335 475 | 312 245 | 185 484 | −78 940 | 129 655 | 91 196 | 74 535 | 11 542 | 25 099 | 58 536 | 158 761 | 92 564 | 65 484 |
| Årsresultat | 278 113 | 334 808 | 312 245 | 185 812 | −78 940 | 129 655 | 91 196 | 74 558 | 11 571 | 26 057 | 55 126 | 158 761 | 92 635 | 65 484 |
| Sum overføringer og disponeringer | 278 113 | – | – | – | – | – | 91 196 | 74 558 | 11 571 | 26 057 | 55 126 | 158 761 | 92 635 | 65 484 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 711 505 | 1 296 703 | 1 324 913 | 1 303 772 | 1 403 726 | 1 449 778 | 1 515 584 | 1 539 643 | 1 556 521 | 1 547 082 | 1 604 978 | 1 668 378 | 1 183 430 | 736 288 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 60 004 | 60 004 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 59 | 98 | – |
| Sum anleggsmidler | 1 771 509 | 1 356 706 | 1 324 913 | 1 303 772 | 1 403 726 | 1 449 778 | 1 515 584 | 1 539 643 | 1 556 521 | 1 547 082 | 1 604 978 | 1 668 437 | 1 183 528 | 736 288 |
| Sum fordringer | 229 634 | – | – | – | – | – | 136 978 | 97 957 | 75 190 | 35 796 | 50 801 | 50 196 | 30 948 | 24 902 |
| Sum omløpsmidler | 451 603 | 594 290 | 457 256 | 293 048 | 120 611 | 217 782 | 153 724 | 133 633 | 121 766 | 177 297 | 142 351 | 197 413 | 193 635 | 96 233 |
| Sum eiendeler | 2 223 112 | 1 950 996 | 1 782 168 | 1 596 820 | 1 524 337 | 1 667 560 | 1 669 308 | 1 673 276 | 1 678 287 | 1 724 378 | 1 747 330 | 1 865 850 | 1 377 163 | 832 521 |
| Sum innskutt egenkapital | 177 608 | – | – | – | – | – | 24 024 | 24 024 | 14 024 | 14 024 | 14 024 | 14 024 | 14 024 | 14 024 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 214 682 | – | – | – | – | – | 746 573 | 655 378 | 580 819 | 569 248 | 543 191 | 488 065 | 332 304 | 242 669 |
| Sum egenkapital | 1 392 290 | 1 274 177 | 1 289 368 | 1 007 124 | 821 312 | 900 252 | 770 597 | 679 401 | 594 843 | 583 271 | 557 215 | 502 088 | 346 327 | 256 692 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 637 | 829 | 972 | 1 055 | 1 229 | 1 533 | 1 916 | 2 565 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 700 061 | – | – | – | – | – | 801 119 | 917 111 | 1 034 955 | 1 114 950 | 1 149 842 | 1 327 056 | 999 332 | 557 502 |
| Sum langsiktig gjeld | 700 061 | 385 686 | 461 591 | 551 409 | 643 966 | 717 714 | 801 756 | 917 940 | 1 035 927 | 1 116 005 | 1 151 071 | 1 328 588 | 1 001 248 | 560 067 |
| Sum kortsiktig gjeld | 130 761 | 291 134 | 31 209 | 38 288 | 58 796 | 49 266 | 96 955 | 75 935 | 47 518 | 25 102 | 39 043 | 35 173 | 29 588 | 15 762 |
| Sum gjeld | 830 821 | 676 820 | 492 800 | 589 696 | 703 025 | 767 308 | 898 711 | 993 875 | 1 083 444 | 1 141 107 | 1 190 115 | 1 363 762 | 1 030 835 | 575 829 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 223 112 | 1 950 996 | 1 782 168 | 1 596 820 | 1 524 337 | 1 667 560 | 1 669 308 | 1 673 276 | 1 678 287 | 1 724 378 | 1 747 330 | 1 865 850 | 1 377 163 | 832 521 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 408 968 | 319 230 | 270 963 | 42 773 | 227 871 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −135 840 | −97 953 | −12 974 | −80 076 | 50 564 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −155 905 | −119 818 | −111 729 | −54 577 | 87 321 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 117 223 | 101 459 | 146 259 | −91 879 | 89 987 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 379 795 | 262 573 | 161 114 | 14 854 | 106 733 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 32,4 % | 37,3 % | 39,6 % | 31,4 % | −14,1 % | 28,7 % | 23,9 % | 28 % | 26,7 % | 32,7 % | 29 % | 55,3 % | 54,4 % | 50,5 % |
| Resultatmargin | 29,3 % | 37,4 % | 37,4 % | 28,6 % | −21,4 % | 21,4 % | 15,2 % | 16,5 % | 4,2 % | 9,5 % | 13,3 % | 37,5 % | 38 % | 35,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,45 | 2,04 | 14,65 | 7,65 | 2,05 | 4,42 | 1,59 | 1,76 | 2,56 | 7,06 | 3,65 | 5,61 | 6,54 | 6,11 |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,53 | 0,38 | 0,59 | 0,86 | 0,85 | 1,17 | 1,46 | 1,82 | 1,96 | 2,14 | 2,72 | 2,98 | 2,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20 % | 26,3 % | 24,2 % | 18,5 % | −9,6 % | 14,4 % | 11,8 % | 11 % | 2 % | 4,5 % | 9,9 % | 31,6 % | 26,8 % | 25,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,2 % | 7,1 % | 28,6 % | 75,6 % | −39,1 % | 1 % | 33 % | 65,1 % | −0,4 % | −33,8 % | −2,1 % | 73,8 % | 31,7 % | – |
| Arbeidskapital | 320,8 mill kr | 303,2 mill kr | 426 mill kr | 254,8 mill kr | 61,8 mill kr | 168,5 mill kr | 56,8 mill kr | 57,7 mill kr | 74,2 mill kr | 152,2 mill kr | 103,3 mill kr | 162,2 mill kr | 164 mill kr | 80,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Geologiske undersøkelser · GJERDSVIKA |
Selger du til selskaper som SANCO HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.