KNUTSEN SHUTTLE TANKERS POOL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 326 835 551 NOK |
| 2015 | 558 785 154 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 565 554 020 NOK |
| 2018 | 609 737 817 NOK |
| 2019 | 806 947 564 NOK |
| 2020 | 425 507 568 NOK |
| 2021 | 262 858 924 NOK |
| 2022 | 1 277 558 604 NOK |
| 2023 | 1 508 557 407 NOK |
| 2024 | 1 155 832 430 NOK |
| 2025 | 917 878 187 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Være poolselskap for bøyelaster tankskip og derigjennom sikre, inngå og oppfylle transportkontrakter, samt gjøre forretninger som står i forbindelse hermed.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 917 878 | 1 155 832 | 1 508 557 | 1 277 559 | 262 859 | 425 508 | 806 948 | 609 738 | 565 554 | 558 785 | 326 836 |
| Sum kostnader | 901 821 | 1 175 869 | 1 504 990 | 1 285 833 | 266 357 | 444 297 | 807 952 | 613 651 | 563 543 | 587 642 | 337 970 |
| Driftsresultat | 16 057 | −20 037 | 3 568 | −8 275 | −3 498 | −18 790 | −1 004 | −3 913 | 2 011 | −28 857 | −11 135 |
| Sum finansinntekter | 3 290 | 20 198 | 3 276 | 8 326 | 3 698 | 19 898 | 1 050 | 3 959 | −280 | 29 287 | 11 171 |
| Sum finanskostnader | 442 | 161 | 59 | 52 | 200 | 1 108 | 45 | 46 | 464 | 430 | 36 |
| Netto finans | −16 057 | – | – | – | – | – | 1 004 | 3 913 | −744 | 28 857 | 11 135 |
| Resultat før skattekostnad | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 266 | −0 | −0 |
| Årsresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −0 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 152 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 152 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 196 911 | – | – | – | – | – | 218 568 | 53 394 | 90 503 | 150 613 | 90 751 |
| Sum omløpsmidler | 340 047 | 313 224 | 248 427 | 358 503 | 107 396 | 180 135 | 256 891 | 91 809 | 106 610 | 179 648 | 161 906 |
| Sum eiendeler | 340 047 | 313 224 | 248 427 | 358 503 | 107 396 | 180 135 | 280 043 | 91 809 | 106 610 | 179 648 | 161 906 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | – | – | – | – | – | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 23 152 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 339 047 | 312 224 | 247 427 | 357 503 | 106 396 | 155 983 | 279 043 | 90 809 | 105 610 | 178 648 | 160 906 |
| Sum gjeld | 339 047 | 312 224 | 247 427 | 357 503 | 106 396 | 179 135 | 279 043 | 90 809 | 105 610 | 178 648 | 160 906 |
| Sum egenkapital og gjeld | 340 047 | 313 224 | 248 427 | 358 503 | 107 396 | 180 135 | 280 043 | 91 809 | 106 610 | 179 648 | 161 906 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −29 028 | 69 919 | 20 827 | 26 696 | 2 836 | 8 667 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −29 028 | 69 919 | 20 827 | 26 696 | 2 836 | 8 667 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 108 596 | 137 625 | 67 706 | 46 879 | 20 183 | 17 347 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | −1,7 % | 0,2 % | −0,7 % | −1,3 % | −4,4 % | −0,1 % | −0,6 % | 0,4 % | −5,2 % | −3,4 % |
| Resultatmargin | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1,01 | 1,15 | 0,92 | 1,01 | 1,01 | 1,01 | 1,01 |
| Gjeldsgrad | 339,05 | 312,22 | 247,43 | 357,5 | 106,4 | 179,13 | 279,04 | 90,81 | 105,61 | 178,65 | 160,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −20,6 % | −23,4 % | 18,1 % | 386 % | −38,2 % | −47,3 % | 32,3 % | 7,8 % | – | 71 % | – |
| Arbeidskapital | 1 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 24,2 mill kr | −22,2 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Utenriks sjøfart med gods · HAUGESUND |
Selger du til selskaper som KNUTSEN SHUTTLE TANKERS POOL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.