RAULAND MONTERING OG MEK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 1 500 254 NOK |
| 2021 | 4 563 878 NOK |
| 2022 | 9 900 692 NOK |
| 2023 | 7 315 145 NOK |
| 2024 | 9 632 619 NOK |
| 2025 | 9 514 022 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Drive med sveise og mekanisk arbeid i verksted. Utleie av arbeidskraft som mekaniker, tømrer og maskinfører samt alt som hører under dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 514 | 9 633 | 7 315 | 9 901 | 4 564 | 1 500 |
| Sum kostnader | 8 443 | 9 045 | 8 147 | 9 238 | 3 994 | 1 357 |
| Driftsresultat | 1 071 | 588 | −831 | 662 | 570 | 143 |
| Sum finansinntekter | 22 | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 47 | 101 | 92 | 71 | 26 | 19 |
| Netto finans | −26 | −98 | −89 | −70 | −26 | −19 |
| Resultat før skattekostnad | 1 045 | 489 | −921 | 593 | 544 | 124 |
| Årsresultat | 839 | 489 | −852 | 460 | 417 | 94 |
| Sum overføringer og disponeringer | 839 | 489 | −852 | 460 | 417 | 94 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 839 | 1 506 | 1 646 | 1 454 | 1 192 | 476 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 | 14 | 111 | 198 | 59 | 79 |
| Sum anleggsmidler | 1 853 | 1 520 | 1 758 | 1 652 | 1 251 | 554 |
| Sum fordringer | 872 | 1 286 | 654 | 885 | 260 | 118 |
| Sum omløpsmidler | 1 499 | 1 580 | 828 | 1 906 | 444 | 137 |
| Sum eiendeler | 3 351 | 3 100 | 2 585 | 3 558 | 1 695 | 691 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 347 | 608 | 119 | 971 | 512 | 94 |
| Sum egenkapital | 1 377 | 638 | 149 | 1 001 | 542 | 124 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 78 | – | 0 | 68 | 53 | 18 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 442 | 386 | 428 | 391 | 419 | 305 |
| Sum langsiktig gjeld | 520 | 386 | – | – | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 454 | 2 076 | 2 008 | 2 097 | 682 | 244 |
| Sum gjeld | 1 974 | 2 462 | 2 436 | 2 557 | 1 154 | 567 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 351 | 3 100 | 2 585 | 3 558 | 1 695 | 691 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,3 % | 6,1 % | −11,4 % | 6,7 % | 12,5 % | 9,6 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 5,1 % | −11,7 % | 4,6 % | 9,1 % | 6,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 0,76 | 0,41 | 0,91 | 0,65 | 0,56 |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 3,86 | 16,35 | 2,55 | 2,13 | 4,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 60,9 % | 76,7 % | −572,1 % | 45,9 % | 77 % | 75,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,2 % | 31,7 % | −26,1 % | 116,9 % | 204,2 % | – |
| Arbeidskapital | 44 628 kr | −495 805 kr | −1,2 mill kr | −191 009 kr | −238 144 kr | −107 386 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Bearbeiding av metaller · RAULAND | 6 ans. |
Selger du til selskaper som RAULAND MONTERING OG MEK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.