NORSK STÅL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 1 358 741 000 NOK |
| 2015 | 1 728 294 000 NOK |
| 2016 | 1 854 320 000 NOK |
| 2017 | 1 740 475 000 NOK |
| 2018 | 1 860 621 000 NOK |
| 2019 | 2 063 854 000 NOK |
| 2020 | 1 628 585 000 NOK |
| 2021 | 2 141 412 000 NOK |
| 2022 | 2 691 051 000 NOK |
| 2023 | 2 370 171 000 NOK |
| 2024 | 2 282 173 000 NOK |
| 2025 | 1 750 643 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller16
Formål
Produksjon og handel, samt tilknyttet næringsvirk- somheter, herunder deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 750 643 | 2 282 173 | 2 370 171 | 2 691 051 | 2 141 412 | 1 628 585 | 2 063 854 | 1 860 621 | 1 740 475 | 1 854 320 | 1 728 294 | 1 358 741 |
| Sum kostnader | 1 729 022 | 2 208 388 | 2 355 794 | 2 532 726 | 1 881 733 | 1 567 930 | 1 990 381 | 1 786 223 | 1 704 643 | 1 837 510 | 1 730 156 | 1 371 633 |
| Driftsresultat | 21 621 | 73 785 | 14 376 | 158 325 | 259 678 | 60 655 | 73 473 | 74 398 | 35 832 | 16 810 | −1 862 | −12 892 |
| Sum finansinntekter | 6 400 | 1 486 | 1 225 | 1 888 | 549 | 591 | 886 | 1 236 | 1 384 | 486 | 4 748 | 900 |
| Sum finanskostnader | 6 377 | 1 004 | 2 396 | 2 782 | 1 236 | 2 077 | 3 892 | 4 422 | 4 589 | 5 373 | 7 373 | 6 962 |
| Netto finans | 23 | – | – | – | – | – | −3 006 | −3 186 | −3 206 | −4 887 | −2 625 | −6 062 |
| Resultat før skattekostnad | 21 644 | 74 268 | 13 205 | 157 430 | 258 991 | 59 170 | 70 467 | 71 212 | 32 626 | 11 924 | −4 487 | −18 954 |
| Årsresultat | 16 954 | 58 096 | 10 260 | 122 511 | 201 993 | 46 096 | 54 915 | 54 920 | 23 956 | 7 531 | −5 940 | −14 039 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 954 | – | – | – | – | – | 54 915 | 54 920 | 23 956 | 7 531 | −5 940 | −14 039 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 38 721 | 8 611 | 7 607 | 19 071 | 6 632 | 16 242 | 17 731 | 17 955 | 25 557 | 35 334 | 36 274 | 38 330 |
| Sum varige driftsmidler | 69 661 | 82 605 | 87 776 | 95 711 | 108 636 | 117 371 | 127 234 | 124 056 | 116 075 | 94 251 | 104 465 | 48 372 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 700 | 7 700 | 7 700 | 7 700 | 7 800 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 29 896 |
| Sum anleggsmidler | 116 081 | 98 916 | 103 084 | 122 483 | 123 068 | 133 712 | 145 065 | 142 111 | 141 731 | 129 685 | 140 840 | 116 598 |
| Sum fordringer | 166 203 | – | – | – | – | – | 221 094 | 291 923 | 265 509 | 276 513 | 263 223 | 163 628 |
| Sum omløpsmidler | 703 854 | 809 298 | 833 300 | 945 326 | 881 358 | 547 648 | 596 059 | 674 810 | 641 052 | 621 875 | 611 664 | 435 970 |
| Sum eiendeler | 819 936 | 908 214 | 936 383 | 1 067 808 | 1 004 427 | 681 360 | 741 124 | 816 920 | 782 784 | 751 560 | 752 504 | 552 568 |
| Sum innskutt egenkapital | 80 612 | – | – | – | – | – | 80 612 | 80 612 | 99 612 | 99 612 | 85 400 | 63 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 532 104 | – | – | – | – | – | 301 693 | 271 778 | 233 408 | 209 452 | 201 920 | 104 820 |
| Sum egenkapital | 612 716 | 605 761 | 632 665 | 602 906 | 505 395 | 403 402 | 382 305 | 352 390 | 333 020 | 309 064 | 287 320 | 168 320 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 969 | – | – | – | – | – | 14 019 | 15 215 | 9 901 | 11 136 | 13 548 | 15 784 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 969 | 6 742 | 7 148 | 7 676 | – | 0 | 14 019 | 15 215 | 9 901 | 11 136 | 13 548 | 15 784 |
| Sum kortsiktig gjeld | 201 251 | 295 711 | 296 570 | 457 227 | 486 930 | 265 598 | 344 800 | 449 316 | 439 862 | 431 361 | 451 636 | 368 464 |
| Sum gjeld | 207 220 | 302 452 | 303 718 | 464 902 | 499 033 | 277 958 | 358 819 | 464 530 | 449 764 | 442 496 | 465 183 | 384 248 |
| Sum egenkapital og gjeld | 819 936 | 908 214 | 936 383 | 1 067 808 | 1 004 427 | 681 360 | 741 124 | 816 920 | 782 784 | 751 560 | 752 504 | 552 568 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 109 669 | 119 271 | 53 016 | 43 403 | 102 497 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −20 021 | −7 380 | −2 238 | −15 004 | −8 948 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −56 915 | −111 891 | −50 778 | −28 399 | −93 549 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 32 733 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 32 733 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,2 % | 3,2 % | 0,6 % | 5,9 % | 12,1 % | 3,7 % | 3,6 % | 4 % | 2,1 % | 0,9 % | −0,1 % | −1 % |
| Resultatmargin | 1 % | 2,6 % | 0,4 % | 4,6 % | 9,4 % | 2,8 % | 2,7 % | 2,9 % | 1,4 % | 0,4 % | −0,3 % | −1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,5 | 2,74 | 2,81 | 2,07 | 1,81 | 2,06 | 1,73 | 1,5 | 1,46 | 1,44 | 1,35 | 1,18 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,5 | 0,48 | 0,77 | 0,99 | 0,69 | 0,94 | 1,32 | 1,35 | 1,43 | 1,62 | 2,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,8 % | 9,6 % | 1,6 % | 20,3 % | 40 % | 11,4 % | 14,4 % | 15,6 % | 7,2 % | 2,4 % | −2,1 % | −8,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −23,3 % | −3,7 % | −11,9 % | 25,7 % | 31,5 % | −21,1 % | 10,9 % | 6,9 % | −6,1 % | 7,3 % | 27,2 % | – |
| Arbeidskapital | 502,6 mill kr | 513,6 mill kr | 536,7 mill kr | 488,1 mill kr | 394,4 mill kr | 282,1 mill kr | 251,3 mill kr | 225,5 mill kr | 201,2 mill kr | 190,5 mill kr | 160 mill kr | 67,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller16
Vis 4 til
Underenheter (15)
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · ULSTEINVIK | |
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · BRUMUNDDAL | |
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · HORTEN | 19 ans. |
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · LAKSEVÅG | 5 ans. |
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · KLEPP STASJON | 8 ans. |
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · TRONDHEIM | 7 ans. |
Bearbeiding av metaller · HARSTAD | 24 ans. |
Bearbeiding av metaller · KLEPP STASJON | 16 ans. |
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · OSLO | 18 ans. |
Bearbeiding av metaller · BRUMUNDDAL | 13 ans. |
Bearbeiding av metaller · HORTEN | 43 ans. |
Bearbeiding av metaller · KLEPP STASJON | 9 ans. |
Vis 3 til
Bearbeiding av metaller · TRONDHEIM | 9 ans. |
Bearbeiding av metaller · LARVIK | 26 ans. |
Bearbeiding av metaller · SØGNE | 29 ans. |
Selger du til selskaper som NORSK STÅL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.