BAUTA MARITIME AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2019 | 112 297 773 NOK |
| 2020 | 136 801 807 NOK |
| 2021 | 152 332 920 NOK |
| 2022 | 239 182 184 NOK |
| 2023 | 267 384 537 NOK |
| 2024 | 430 363 244 NOK |
| 2025 | 394 297 965 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Industri, stålkonstruksjoner, maritim utrustning, plate og sveisearbeider.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 394 298 | 430 363 | 267 385 | 239 182 | 152 333 | 136 802 | 112 298 |
| Sum kostnader | 361 553 | 393 956 | 256 854 | 221 755 | 141 705 | 122 211 | 90 263 |
| Driftsresultat | 32 744 | 36 407 | 10 530 | 17 427 | 10 628 | 14 591 | 22 035 |
| Sum finansinntekter | 2 434 | 2 770 | 560 | 67 | 23 | 92 | 39 |
| Sum finanskostnader | 21 | 44 | 38 | 11 | 5 | 9 | 8 |
| Netto finans | 2 413 | – | – | – | – | – | 31 |
| Resultat før skattekostnad | 35 157 | 39 133 | 11 053 | 17 484 | 10 645 | 14 674 | 22 066 |
| Årsresultat | 27 401 | 30 531 | 8 583 | 13 602 | 8 303 | 11 435 | 17 192 |
| Sum overføringer og disponeringer | 27 401 | – | – | – | – | – | 17 192 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 864 | 1 654 | 1 584 | 1 729 | 2 289 | 2 976 | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 871 | 4 942 | 7 111 | 7 689 | 8 123 | 8 202 | 8 315 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 443 | 10 983 | 3 146 | 6 252 | 21 542 | 3 696 | 5 236 |
| Sum anleggsmidler | 6 177 | 17 579 | 11 841 | 15 670 | 31 955 | 14 874 | 13 552 |
| Sum fordringer | 111 260 | – | – | – | – | – | 31 138 |
| Sum omløpsmidler | 165 277 | 135 283 | 99 411 | 91 914 | 66 750 | 63 988 | 55 213 |
| Sum eiendeler | 171 454 | 152 861 | 111 253 | 107 584 | 98 704 | 78 862 | 68 765 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 930 | – | – | – | – | – | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 29 572 | – | – | – | – | – | 14 717 |
| Sum egenkapital | 42 502 | 38 501 | 23 570 | 44 987 | 41 385 | 39 081 | 14 747 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 72 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 12 905 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 977 |
| Sum kortsiktig gjeld | 128 952 | 114 360 | 87 683 | 62 597 | 57 320 | 39 747 | 41 041 |
| Sum gjeld | 128 952 | 114 360 | 87 683 | 62 597 | 57 320 | 39 780 | 54 018 |
| Sum egenkapital og gjeld | 171 454 | 152 861 | 111 253 | 107 584 | 98 704 | 78 862 | 68 765 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 78 711 | 1 895 | 20 000 | 9 603 | 28 237 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −8 928 | 1 496 | −2 120 | −19 631 | −6 169 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −33 068 | −10 000 | −6 000 | 0 | −3 025 | – |
| Netto endring i likvider | – | 36 714 | −6 609 | 11 880 | −10 027 | 19 042 | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 75 079 | 38 365 | 44 970 | 33 090 | 43 117 | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,3 % | 8,5 % | 3,9 % | 7,3 % | 7 % | 10,7 % | 19,6 % |
| Resultatmargin | 7 % | 7,1 % | 3,2 % | 5,7 % | 5,5 % | 8,4 % | 15,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,18 | 1,13 | 1,47 | 1,16 | 1,61 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 3,03 | 2,97 | 3,72 | 1,39 | 1,39 | 1,02 | 3,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 64,5 % | 79,3 % | 36,4 % | 30,2 % | 20,1 % | 29,3 % | 116,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,4 % | 61 % | 11,8 % | 57 % | 11,4 % | 21,8 % | – |
| Arbeidskapital | 36,3 mill kr | 20,9 mill kr | 11,7 mill kr | 29,3 mill kr | 9,4 mill kr | 24,2 mill kr | 14,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Bearbeiding av metaller · TOMREFJORD | 385 ans. |
Selger du til selskaper som BAUTA MARITIME AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.