REHABILITERINGSSENTERET AIR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 65 447 237 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 69 512 610 NOK |
| 2015 | 76 423 378 NOK |
| 2016 | 86 322 013 NOK |
| 2017 | 81 245 795 NOK |
| 2018 | 79 778 551 NOK |
| 2019 | 87 498 345 NOK |
| 2020 | 83 345 035 NOK |
| 2021 | 90 374 275 NOK |
| 2022 | 92 981 825 NOK |
| 2023 | 95 200 774 NOK |
| 2024 | 91 682 465 NOK |
| 2025 | 89 018 200 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller17
Formål
Drift av eit rehabiliteringssenter i spesialhelsetenesta der auka arbeidsdeltaking er det overordna målet. AiR - Klinikk si kjerneverksemd er å bidra til at personar som er utanfor, eller i fare for å falle ut av arbeidslivet på grunn av helseproblem, får betre funksjon og auka bevisstgjering av deira ressursar og mogleghetar, på ein måte som styrkjer arbeidsevna. AiR klinikk har fokus både på individet og omgjevnadane for å oppnå auka arbeidsdeltaking. AiR - Nasjonalt kompetansesenter for arbeidsretta rehabilitering si kjerneverksemd er å bidra til forsking, fagutvikling, formidling, nettver…
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 89 018 | 91 682 | 95 201 | 92 982 | 90 374 | 83 345 | 87 498 | 79 779 | 81 246 | 86 322 | 76 423 | 69 513 | 65 447 |
| Sum kostnader | 81 145 | 87 291 | 84 825 | 87 261 | 81 456 | 68 896 | 75 807 | 71 869 | 72 094 | 70 288 | 70 785 | 58 599 | 59 060 |
| Driftsresultat | 7 873 | 4 392 | 10 376 | 5 720 | 8 918 | 14 450 | 11 692 | 7 910 | 9 152 | 16 034 | 5 639 | 10 913 | 6 388 |
| Sum finansinntekter | 3 475 | 5 145 | 3 396 | 549 | 301 | 256 | 454 | 88 | 239 | 635 | 559 | 750 | 447 |
| Sum finanskostnader | 542 | 601 | 562 | 403 | 255 | 292 | 411 | 216 | 53 | 373 | 566 | 995 | 1 319 |
| Netto finans | 2 933 | – | – | – | – | – | 44 | −127 | 186 | 262 | −7 | −245 | −872 |
| Resultat før skattekostnad | 10 806 | 8 936 | 13 210 | 5 866 | 8 964 | 14 413 | 11 735 | 7 782 | 9 339 | 16 296 | 5 632 | 10 668 | 5 515 |
| Årsresultat | 10 806 | 8 936 | 16 420 | 2 655 | 8 964 | 14 413 | 11 735 | 7 782 | 9 339 | 16 296 | 5 632 | 10 668 | 5 515 |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 806 | – | – | – | – | – | 11 735 | 7 782 | 9 339 | – | – | 10 668 | 5 515 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 86 569 | 90 480 | 96 714 | 99 491 | 96 733 | 91 041 | 93 419 | 97 857 | 75 585 | 46 517 | 38 775 | 39 979 | 47 084 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 65 563 | 46 585 | 23 388 | 20 275 | 2 024 | 2 010 | 1 997 | 1 989 | 1 756 | 1 539 | 1 374 | 1 220 | 957 |
| Sum anleggsmidler | 152 132 | 137 065 | 120 102 | 119 766 | 98 757 | 93 051 | 95 416 | 99 846 | 77 340 | 48 056 | 40 149 | 41 199 | 48 040 |
| Sum fordringer | 2 694 | – | – | – | – | – | 2 283 | 2 033 | 1 779 | 891 | 1 108 | 1 676 | 2 441 |
| Sum omløpsmidler | 14 229 | 19 858 | 14 114 | 11 839 | 29 665 | 34 564 | 14 505 | 6 257 | 15 194 | 33 593 | 37 793 | 35 695 | 25 199 |
| Sum eiendeler | 166 361 | 156 923 | 134 216 | 131 605 | 128 421 | 127 615 | 109 920 | 106 104 | 92 534 | 81 649 | 77 943 | 76 894 | 73 239 |
| Sum innskutt egenkapital | 981 | – | – | – | – | – | 981 | 981 | 981 | 49 635 | 981 | 981 | 981 |
| Sum opptjent egenkapital | 143 377 | – | – | – | – | – | 80 614 | 64 487 | 53 351 | – | 29 099 | 8 507 | 27 065 |
| Sum egenkapital | 144 358 | 134 616 | 112 485 | 95 136 | 90 868 | 88 381 | 81 595 | 65 468 | 54 332 | 49 635 | 30 080 | 9 488 | 28 046 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 6 750 | 14 937 | 21 184 | 17 402 | 24 742 | 37 091 | 8 182 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 350 | – | – | – | – | – | 11 839 | 12 365 | 1 497 | 80 | 7 692 | 20 988 | 26 981 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 350 | 9 900 | 10 450 | 11 000 | 10 918 | 11 444 | 18 588 | 27 302 | 22 682 | 17 482 | 32 434 | 58 079 | 35 163 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 652 | 12 407 | 11 185 | 6 383 | 11 101 | 14 875 | 9 737 | 13 333 | 15 521 | 14 532 | 15 428 | 9 328 | 10 030 |
| Sum gjeld | 22 002 | 22 307 | 21 731 | 36 469 | 37 553 | 39 234 | 28 326 | 40 635 | 38 202 | 32 014 | 47 862 | 67 407 | 45 193 |
| Sum egenkapital og gjeld | 166 361 | 156 923 | 134 216 | 131 605 | 128 421 | 127 615 | 109 920 | 106 104 | 92 534 | 81 649 | 77 943 | 76 894 | 73 239 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 14 511 | 7 593 | 8 150 | 7 038 | 21 737 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −6 554 | −6 027 | −26 704 | −10 484 | −1 902 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −550 | −550 | 82 | −526 | −395 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 7 407 | 1 016 | −18 472 | −3 973 | 19 439 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 17 640 | 10 233 | 9 217 | 27 688 | 31 661 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,8 % | 4,8 % | 10,9 % | 6,2 % | 9,9 % | 17,3 % | 13,4 % | 9,9 % | 11,3 % | 18,6 % | 7,4 % | 15,7 % | 9,8 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 9,8 % | 17,3 % | 2,9 % | 9,9 % | 17,3 % | 13,4 % | 9,8 % | 11,5 % | 18,9 % | 7,4 % | 15,4 % | 8,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,12 | 1,6 | 1,26 | 1,85 | 2,67 | 2,32 | 1,49 | 0,47 | 0,98 | 2,31 | 2,45 | 3,83 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 0,15 | 0,17 | 0,19 | 0,38 | 0,41 | 0,44 | 0,35 | 0,62 | 0,7 | 0,65 | 1,59 | 7,1 | 1,61 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | 6,6 % | 14,6 % | 2,8 % | 9,9 % | 16,3 % | 14,4 % | 11,9 % | 17,2 % | 32,8 % | 18,7 % | 112,5 % | 19,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2,9 % | −3,7 % | 2,4 % | 2,9 % | 8,4 % | −4,7 % | 9,7 % | −1,8 % | −5,9 % | 13 % | 9,9 % | – | – |
| Arbeidskapital | 1,6 mill kr | 7,5 mill kr | 2,9 mill kr | 5,5 mill kr | 18,6 mill kr | 19,7 mill kr | 4,8 mill kr | −7,1 mill kr | −326 826 kr | 19,1 mill kr | 22,4 mill kr | 26,4 mill kr | 15,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller17
Vis 5 til
Underenheter (2)
Tjenester i spesialinstitusjon innenfor helse- og omsorg · OSLO | 8 ans. |
Tjenester i spesialinstitusjon innenfor helse- og omsorg · RAULAND | 74 ans. |
Selger du til selskaper som REHABILITERINGSSENTERET AIR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.