VIGØR REHABILITERINGSSYKEHUS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 72 266 920 NOK |
| 2012 | 73 706 645 NOK |
| 2013 | 77 521 223 NOK |
| 2014 | 85 523 952 NOK |
| 2015 | 88 922 092 NOK |
| 2016 | 101 169 561 NOK |
| 2017 | 101 603 930 NOK |
| 2018 | 103 221 352 NOK |
| 2019 | 100 212 609 NOK |
| 2020 | 94 708 725 NOK |
| 2021 | 99 551 955 NOK |
| 2022 | 102 941 200 NOK |
| 2023 | 100 254 961 NOK |
| 2024 | 116 021 562 NOK |
| 2025 | 126 370 257 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Rehabilitering av pasienter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette. Selskapet kan delta i andre selskaper med belsektet virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 126 370 | 116 022 | 100 255 | 102 941 | 99 552 | 94 709 | 100 213 | 103 221 | 101 604 | 101 170 | 88 922 | 85 524 | 77 521 | 73 707 | 72 267 |
| Sum kostnader | 123 481 | 112 668 | 100 372 | 103 975 | 100 507 | 101 929 | 98 654 | 101 033 | 100 250 | 100 385 | 86 403 | 80 964 | 77 629 | 72 864 | 68 366 |
| Driftsresultat | 2 889 | 3 354 | −118 | −1 034 | −955 | −7 220 | 1 558 | 2 188 | 1 354 | 784 | 2 519 | 4 560 | −108 | 843 | 3 901 |
| Sum finansinntekter | 413 | 118 | 1 | 25 | 26 | 93 | 123 | 63 | 63 | 104 | 15 | 56 | 46 | 66 | 106 |
| Sum finanskostnader | 1 050 | 1 144 | 286 | 825 | 487 | 184 | 285 | 238 | 173 | 35 | 88 | 171 | 72 | 31 | 37 |
| Netto finans | −637 | – | – | – | – | – | −162 | −175 | −110 | 69 | −73 | −115 | −26 | 36 | 70 |
| Resultat før skattekostnad | 2 253 | 2 328 | −403 | −1 834 | −1 416 | −7 312 | 1 397 | 2 013 | 1 245 | 854 | 2 446 | 4 445 | −134 | 879 | 3 971 |
| Årsresultat | 1 710 | 1 756 | −370 | −1 501 | −1 166 | −5 756 | 1 051 | 1 482 | 876 | 542 | 1 683 | 3 233 | −111 | 630 | 2 772 |
| Totalresultat | 1 710 | – | – | – | – | – | 1 051 | 1 482 | 876 | – | – | 3 233 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 710 | – | – | – | – | – | 1 051 | 1 482 | 876 | 542 | 1 683 | 3 233 | −111 | 630 | 2 772 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 294 | 1 625 | 2 047 | 1 199 | 1 572 | 1 376 | 169 | 279 | 115 | 456 | 226 | – | 1 154 | 43 | 292 |
| Sum varige driftsmidler | 15 273 | 14 829 | 16 337 | 16 501 | 16 662 | 17 976 | 14 169 | 15 944 | 17 846 | 13 864 | 11 006 | 8 938 | 9 644 | 8 759 | 7 552 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 34 103 | 33 762 | 6 974 | 5 333 | 4 535 | 4 128 | 4 071 | 3 272 | 2 908 | 2 390 | 2 325 | 3 603 | 46 | 71 | 1 |
| Sum anleggsmidler | 50 669 | 50 216 | 25 358 | 23 033 | 22 768 | 23 480 | 18 410 | 19 494 | 20 869 | 16 710 | 13 557 | 12 541 | 10 843 | 8 873 | 7 845 |
| Sum fordringer | 2 195 | – | – | – | – | – | 19 611 | 19 775 | 20 391 | 21 290 | 20 138 | 7 988 | 2 612 | 1 614 | 2 079 |
| Sum omløpsmidler | 14 500 | 16 271 | 36 859 | 43 520 | 38 022 | 35 651 | 34 176 | 32 037 | 30 735 | 28 147 | 32 416 | 14 520 | 7 964 | 5 834 | 9 980 |
| Sum eiendeler | 65 170 | 66 487 | 62 217 | 66 553 | 60 790 | 59 131 | 52 587 | 51 531 | 51 604 | 44 857 | 45 973 | 27 062 | 18 807 | 14 706 | 17 825 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 420 | – | – | – | – | – | 14 976 | 14 976 | 14 976 | 14 976 | 14 976 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 067 | – | – | – | – | – | 10 394 | 9 343 | 7 861 | 6 986 | 6 443 | 4 760 | −1 068 | 969 | 339 |
| Sum egenkapital | 28 487 | 26 777 | 25 020 | 20 975 | 18 448 | 19 614 | 25 369 | 24 319 | 22 837 | 21 961 | 21 419 | 6 760 | 932 | 2 969 | 2 339 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 293 | 215 | 83 | – | 60 | 389 | 2 540 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 19 479 | – | – | – | – | – | 8 190 | 8 460 | 8 820 | – | 2 250 | 2 750 | 3 250 | – | 152 |
| Sum langsiktig gjeld | 19 479 | 20 372 | 21 264 | 21 509 | 22 830 | 23 830 | 8 483 | 8 675 | 8 903 | 0 | 2 310 | 3 139 | 5 790 | 0 | 152 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 204 | 19 008 | 15 430 | 24 069 | 19 512 | 15 687 | 18 735 | 18 538 | 19 864 | 22 895 | 22 244 | 17 163 | 12 084 | 11 738 | 15 335 |
| Sum gjeld | 36 683 | 39 711 | 37 197 | 45 578 | 42 342 | 39 517 | 27 217 | 27 212 | 28 767 | 22 895 | 24 554 | 20 301 | 17 875 | 11 738 | 15 487 |
| Sum egenkapital og gjeld | 65 170 | 66 487 | 62 217 | 66 553 | 60 790 | 59 131 | 52 587 | 51 531 | 51 604 | 44 857 | 45 973 | 27 062 | 18 807 | 14 706 | 17 825 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 13 644 | −244 | −4 099 | −407 | −2 056 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 667 | −4 741 | −4 019 | −2 559 | −6 940 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −1 152 | 15 | −1 321 | −1 000 | 15 640 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 8 824 | −4 970 | −9 438 | −3 966 | 6 644 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 11 514 | 2 690 | 7 660 | 17 098 | 21 064 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | 2,9 % | −0,1 % | −1 % | −1 % | −7,6 % | 1,6 % | 2,1 % | 1,3 % | 0,8 % | 2,8 % | 5,3 % | −0,1 % | 1,1 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 1,5 % | −0,4 % | −1,5 % | −1,2 % | −6,1 % | 1,1 % | 1,4 % | 0,9 % | 0,5 % | 1,9 % | 3,8 % | −0,1 % | 0,9 % | 3,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,84 | 0,86 | 2,39 | 1,81 | 1,95 | 2,27 | 1,82 | 1,73 | 1,55 | 1,23 | 1,46 | 0,85 | 0,66 | 0,5 | 0,65 |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 1,48 | 1,49 | 2,17 | 2,3 | 2,01 | 1,07 | 1,12 | 1,26 | 1,04 | 1,15 | 3 | 19,17 | 3,95 | 6,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6 % | 6,6 % | −1,5 % | −7,2 % | −6,3 % | −29,3 % | 4,1 % | 6,1 % | 3,8 % | 2,5 % | 7,9 % | 47,8 % | −11,9 % | 21,2 % | 118,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,9 % | 15,7 % | −2,6 % | 3,4 % | 5,1 % | −5,5 % | −2,9 % | 1,6 % | 0,4 % | 13,8 % | 4 % | 10,3 % | 5,2 % | 2 % | – |
| Arbeidskapital | −2,7 mill kr | −2,7 mill kr | 21,4 mill kr | 19,5 mill kr | 18,5 mill kr | 20 mill kr | 15,4 mill kr | 13,5 mill kr | 10,9 mill kr | 5,3 mill kr | 10,2 mill kr | −2,6 mill kr | −4,1 mill kr | −5,9 mill kr | −5,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Tjenester i spesialinstitusjon innenfor helse- og omsorg · TROMSØ | 146 ans. |
Selger du til selskaper som VIGØR REHABILITERINGSSYKEHUS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.