NIRON AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 200 355 NOK |
| 2016 | 957 032 NOK |
| 2017 | 1 078 952 NOK |
| 2018 | 1 161 762 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | 1 999 098 NOK |
| 2022 | 1 453 506 NOK |
| 2023 | 1 760 731 NOK |
| 2024 | 2 237 249 NOK |
| 2025 | 1 869 256 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller4
Formål
Drive arrangement, matservering (kafe, restaurant), overnatting, camping, utleige av arbeidskraft og det som høyrer inn under dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 869 | 2 237 | 1 761 | 1 454 | 1 999 | 1 162 | 1 079 | 957 | 200 |
| Sum kostnader | 2 056 | 2 329 | 1 724 | 1 608 | 2 174 | 1 201 | 1 158 | 967 | 92 |
| Driftsresultat | −187 | −91 | 37 | −154 | −175 | −40 | −79 | −10 | 109 |
| Sum finansinntekter | 2 | 2 | 6 | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | – | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Netto finans | 2 | 2 | 6 | 2 | 3 | 1 | 0 | −0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −185 | −89 | 43 | −152 | −172 | −38 | −79 | −10 | 109 |
| Årsresultat | −185 | −89 | 43 | −152 | −172 | −38 | −79 | −10 | 80 |
| Sum overføringer og disponeringer | −185 | −89 | 43 | −152 | −172 | −38 | −79 | −10 | 80 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 060 | 723 | 584 | 519 | 519 | 5 | 8 | 11 | 14 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 174 | 208 | 130 | 143 | 183 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 235 | 930 | 714 | 662 | 703 | 5 | 8 | 11 | 14 |
| Sum fordringer | 31 | 145 | 108 | 62 | 60 | 102 | 85 | 43 | 48 |
| Sum omløpsmidler | 195 | 316 | 231 | 262 | 360 | 232 | 179 | 207 | 221 |
| Sum eiendeler | 1 430 | 1 246 | 946 | 924 | 1 063 | 238 | 187 | 218 | 235 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 | 300 | 300 | 300 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −441 | −256 | −166 | −209 | −57 | −47 | −9 | 70 | 80 |
| Sum egenkapital | −141 | 44 | 134 | 91 | 43 | 53 | 91 | 170 | 180 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 570 | 1 202 | 812 | 833 | 1 019 | 185 | 95 | 48 | 55 |
| Sum gjeld | 1 570 | 1 202 | 812 | 833 | 1 019 | 185 | 95 | 48 | 55 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 430 | 1 246 | 946 | 924 | 1 063 | 238 | 187 | 218 | 235 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −10 % | −4,1 % | 2,1 % | −10,6 % | −8,8 % | −3,4 % | −7,3 % | −1,1 % | 54,2 % |
| Resultatmargin | −9,9 % | −4 % | 2,4 % | −10,5 % | −8,6 % | −3,3 % | −7,3 % | −1,1 % | 40,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,12 | 0,26 | 0,28 | 0,31 | 0,35 | 1,26 | 1,87 | 4,29 | 4,03 |
| Gjeldsgrad | – | 27,25 | 6,08 | 9,18 | 23,56 | 3,47 | 1,04 | 0,28 | 0,3 |
| Egenkapitalrentabilitet | 131,4 % | −202,6 % | 32 % | −167,9 % | −397,5 % | −72 % | −86 % | −6 % | 44,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −16,4 % | 27,1 % | 21,1 % | −27,3 % | – | 7,7 % | 12,7 % | 377,7 % | – |
| Arbeidskapital | −1,4 mill kr | −886 072 kr | −580 960 kr | −571 438 kr | −659 554 kr | 47 882 kr | 83 155 kr | 158 768 kr | 166 046 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Sauehold · GUDDAL |
Selger du til selskaper som NIRON AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.