SANDNES FISKEOPPDRETT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 76 543 858 NOK |
| 2012 | 81 660 352 NOK |
| 2013 | 74 818 529 NOK |
| 2014 | 115 575 181 NOK |
| 2015 | 106 983 009 NOK |
| 2016 | 132 546 443 NOK |
| 2017 | 147 703 417 NOK |
| 2018 | 86 326 385 NOK |
| 2019 | 201 883 981 NOK |
| 2020 | 109 845 704 NOK |
| 2021 | 134 497 836 NOK |
| 2022 | 198 807 242 NOK |
| 2023 | 183 108 019 NOK |
| 2024 | 287 969 112 NOK |
| 2025 | 363 102 121 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Oppdrett, vidarefordeling og salg av matfisk.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2023, 2022, 2021, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 363 102 | 287 969 | 183 108 | 198 807 | 134 498 | 109 846 | 201 884 | 86 326 | 147 703 | 132 546 | 106 983 | 115 575 | 74 819 | 81 660 | 76 544 |
| Sum kostnader | 374 547 | 283 621 | 154 540 | 183 272 | 114 092 | 112 160 | 149 822 | 64 888 | 81 178 | 65 718 | 71 404 | 67 105 | 49 946 | 64 561 | 48 220 |
| Driftsresultat | −11 445 | 4 348 | 28 568 | 15 535 | 20 406 | −2 314 | 52 062 | 21 438 | 66 525 | 66 829 | 35 579 | 48 470 | 24 873 | 17 099 | 28 324 |
| Sum finansinntekter | 2 825 | 3 528 | 3 791 | 1 469 | 732 | 1 436 | 1 742 | 1 370 | 1 536 | 746 | 952 | 1 737 | 1 154 | 749 | – |
| Sum finanskostnader | 3 | 0 | 44 | 33 | 584 | 380 | 443 | 708 | 4 | 2 945 | 2 | 1 | 4 | – | – |
| Netto finans | 2 822 | – | – | – | – | – | 1 299 | 662 | 1 532 | −2 198 | 950 | 1 736 | 1 150 | 749 | 270 |
| Resultat før skattekostnad | −8 622 | 7 875 | 32 315 | 16 971 | 20 554 | −1 258 | 53 362 | 22 101 | 68 058 | 64 630 | 36 529 | 50 206 | 26 022 | 17 848 | 28 594 |
| Årsresultat | −7 151 | 5 425 | 25 338 | 13 348 | 16 085 | −3 263 | 44 062 | 17 667 | 52 205 | 48 925 | 27 426 | 36 721 | 19 082 | 12 885 | 20 628 |
| Totalresultat | −7 151 | – | – | – | – | – | 44 062 | 17 667 | 52 205 | 48 925 | 27 426 | 36 721 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 151 | – | – | – | – | – | 44 062 | 17 667 | 52 205 | 48 925 | 27 426 | 36 721 | 19 082 | 12 885 | 20 628 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 | 13 000 |
| Sum varige driftsmidler | 48 349 | 54 584 | 59 112 | 64 412 | 70 536 | 57 837 | 57 712 | 49 006 | 44 505 | 27 820 | 29 030 | 23 235 | 17 080 | 19 568 | 13 599 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 745 | 3 745 | 3 545 | 3 545 | 3 545 | 3 345 | 3 345 | 3 345 | 3 345 | 3 095 | 2 395 | 420 | 140 | 120 | 120 |
| Sum anleggsmidler | 65 094 | 71 330 | 75 657 | 80 957 | 87 081 | 74 183 | 74 057 | 65 351 | 60 851 | 43 915 | 44 425 | 36 655 | 30 220 | 32 688 | 26 719 |
| Sum fordringer | 111 933 | – | – | – | – | – | 16 870 | 30 543 | 36 714 | 20 713 | 32 712 | 26 780 | 17 534 | 17 859 | 4 125 |
| Sum omløpsmidler | 227 430 | 204 700 | 191 900 | 133 620 | 178 717 | 142 396 | 168 123 | 112 340 | 144 741 | 107 316 | 71 848 | 84 945 | 58 600 | 50 512 | 44 192 |
| Sum eiendeler | 292 525 | 276 029 | 267 557 | 214 577 | 265 799 | 216 578 | 242 180 | 177 691 | 205 592 | 151 231 | 116 273 | 121 600 | 88 820 | 83 201 | 70 911 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 812 | – | – | – | – | – | 6 605 | 6 605 | 6 605 | 6 605 | 6 605 | 6 605 | 6 605 | 6 605 | 6 605 |
| Sum opptjent egenkapital | 164 783 | – | – | – | – | – | 162 000 | 137 938 | 120 271 | 93 066 | 64 141 | 56 715 | 49 994 | 42 912 | 35 027 |
| Sum egenkapital | 171 594 | 183 745 | 182 320 | 171 982 | 171 634 | 165 342 | 168 605 | 144 543 | 126 876 | 99 671 | 70 746 | 63 320 | 56 599 | 49 517 | 41 632 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 22 698 | – | – | – | – | – | 3 761 | 13 258 | 10 022 | 11 801 | 8 505 | 7 591 | 8 301 | 7 843 | 9 441 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 8 838 | 11 968 | 14 826 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 22 698 | 0 | 22 077 | 15 812 | 2 322 | 5 613 | 12 599 | 25 226 | 24 848 | 11 801 | 8 505 | 7 591 | 8 301 | 7 843 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 98 232 | 68 114 | 63 160 | 26 783 | 75 828 | 34 137 | 60 976 | 7 921 | 53 868 | 39 759 | 37 022 | 50 689 | 23 920 | 25 841 | 19 839 |
| Sum gjeld | 120 930 | 92 284 | 85 237 | 42 595 | 94 165 | 51 236 | 73 575 | 33 148 | 78 715 | 51 560 | 45 527 | 58 280 | 32 221 | 33 684 | 29 279 |
| Sum egenkapital og gjeld | 292 525 | 276 029 | 267 557 | 214 577 | 265 799 | 216 578 | 242 180 | 177 691 | 205 592 | 151 231 | 116 273 | 121 600 | 88 820 | 83 201 | 70 911 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −64 918 | 43 416 | 13 818 | 40 292 | −39 584 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 085 | −1 946 | 1 017 | −20 338 | −6 313 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −15 000 | −13 000 | 12 322 | −3 146 | −23 225 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −83 003 | 28 470 | 479 | 16 808 | −69 122 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 18 127 | 101 129 | 72 659 | 72 180 | 55 372 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,2 % | 1,5 % | 15,6 % | 7,8 % | 15,2 % | −2,1 % | 25,8 % | 24,8 % | 45 % | 50,4 % | 33,3 % | 41,9 % | 33,2 % | 20,9 % | 37 % |
| Resultatmargin | −2 % | 1,9 % | 13,8 % | 6,7 % | 12 % | −3 % | 21,8 % | 20,5 % | 35,3 % | 36,9 % | 25,6 % | 31,8 % | 25,5 % | 15,8 % | 27 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,32 | 3,01 | 3,04 | 4,99 | 2,36 | 4,17 | 2,76 | 14,18 | 2,69 | 2,7 | 1,94 | 1,68 | 2,45 | 1,95 | 2,23 |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,5 | 0,47 | 0,25 | 0,55 | 0,31 | 0,44 | 0,23 | 0,62 | 0,52 | 0,64 | 0,92 | 0,57 | 0,68 | 0,7 |
| Egenkapitalrentabilitet | −4,2 % | 2,9 % | 13,9 % | 7,8 % | 9,4 % | −2 % | 26,1 % | 12,2 % | 41,2 % | 49,1 % | 38,8 % | 58 % | 33,7 % | 26 % | 49,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 26,1 % | 57,3 % | −7,9 % | 47,8 % | 22,4 % | −45,6 % | 133,9 % | −41,6 % | 11,4 % | 23,9 % | −7,4 % | 54,5 % | −8,4 % | 6,7 % | – |
| Arbeidskapital | 129,2 mill kr | 136,6 mill kr | 128,7 mill kr | 106,8 mill kr | 102,9 mill kr | 108,3 mill kr | 107,1 mill kr | 104,4 mill kr | 90,9 mill kr | 67,6 mill kr | 34,8 mill kr | 34,3 mill kr | 34,7 mill kr | 24,7 mill kr | 24,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (2)
Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · ATLØY | |
Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · HELLEVIK I FJALER | 17 ans. |
Selger du til selskaper som SANDNES FISKEOPPDRETT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.