SPAREBANKSTIFTINGA FJALER
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Å forvalte eigenkapitalbevis som stiftinga vart tilført ved skipinga, og å stå for eit langsiktig og stabilt eigarskap i Sparebanken Sogn og Fjordane. Stiftinga skal i tillegg plassere midlane på ein føremålstenleg og trygg måte ut frå omsynet til trygd, risikospreiing, likviditet og avkastning. Stiftinga sitt føremål skal vidare vere å gje gåver til allmennyttige føremål. Ved sine disposisjonar skal stiftinga først og fremst ta omsyn til det distriktet som har bygd opp kapitalen til tidligare Fjaler Sparebank. Ved si verksemd skal stiftinga støtte Sparebanken Sogn og Fjordane i banken sin vi…
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 56 404 | 41 755 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum kostnader | 21 583 | 14 099 | 1 024 | 1 023 | 766 | 759 | 721 | 689 | 678 | 739 | 618 | 653 | 514 | 652 |
| Driftsresultat | 34 821 | 27 656 | −1 024 | −1 023 | −766 | −759 | −721 | −689 | −678 | −739 | −618 | −653 | −514 | −652 |
| Sum finansinntekter | – | – | 10 604 | 7 445 | 5 005 | 9 438 | 6 253 | 1 749 | 3 467 | 2 973 | 2 691 | 2 459 | 1 636 | – |
| Sum finanskostnader | – | – | 379 | −19 | 23 | −206 | 216 | 0 | 0 | 38 | 1 | 6 | 0 | – |
| Netto finans | – | – | 10 225 | 7 464 | 4 983 | 9 645 | 6 037 | 1 748 | 3 467 | 2 935 | 2 689 | 2 453 | 1 636 | 1 582 |
| Resultat før skattekostnad | 34 821 | 27 656 | 9 201 | 6 441 | 4 216 | 8 886 | 5 316 | 1 060 | 2 788 | 2 196 | 2 071 | 1 800 | 1 122 | 930 |
| Årsresultat | 34 821 | 27 656 | 9 201 | 6 441 | 4 216 | 8 886 | 5 316 | 1 060 | 2 788 | 2 196 | 2 071 | 2 013 | 1 122 | 930 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 34 821 | 27 656 | 9 201 | 6 441 | 4 216 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 34 821 | 27 656 | 9 201 | 6 441 | 4 216 | 8 886 | 5 316 | 1 060 | 2 788 | 2 196 | 2 071 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 34 821 | 27 656 | 9 201 | 6 441 | 4 216 | 8 886 | 5 316 | 1 060 | 2 788 | 2 196 | 2 071 | 2 013 | 1 122 | 930 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | 101 | 43 | 43 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 126 | 101 | – | 71 | 141 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 |
| Sum anleggsmidler | 106 579 | 106 554 | 106 554 | 106 567 | 106 637 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 |
| Sum investeringer | 121 707 | 78 996 | 34 405 | 34 777 | 20 270 | 16 188 | 15 484 | 13 000 | 12 980 | 8 962 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum omløpsmidler | 128 252 | 89 535 | 48 118 | 41 666 | 36 836 | 40 867 | 33 483 | 29 018 | 29 429 | 27 796 | 26 853 | 25 495 | 24 212 | 23 927 |
| Sum eiendeler | 234 831 | 196 089 | 154 672 | 148 233 | 143 474 | 147 320 | 139 936 | 135 471 | 135 882 | 134 249 | 133 306 | 131 948 | 130 665 | 130 380 |
| Sum innskutt egenkapital | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 | 106 453 |
| Sum opptjent egenkapital | 117 361 | 82 540 | 37 525 | 35 323 | 32 882 | 31 166 | 25 780 | 23 664 | 26 929 | 25 466 | 24 587 | 23 757 | 22 951 | 22 503 |
| Sum egenkapital | 223 814 | 188 993 | 143 978 | 141 776 | 139 335 | 137 619 | 132 233 | 130 117 | 133 382 | 131 919 | 131 040 | 130 210 | 129 404 | 128 956 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 017 | 7 096 | 10 694 | 6 456 | 4 139 | 9 701 | 7 703 | 5 354 | 2 500 | 2 331 | 2 267 | 1 737 | 1 261 | 1 424 |
| Sum gjeld | 11 017 | 7 096 | 10 694 | 6 456 | 4 139 | 9 701 | 7 703 | 5 354 | 2 500 | 2 331 | 2 267 | 1 737 | 1 261 | 1 424 |
| Sum egenkapital og gjeld | 234 831 | 196 089 | 154 672 | 148 233 | 143 474 | 147 320 | 139 936 | 135 471 | 135 882 | 134 249 | 133 306 | 131 948 | 130 665 | 130 380 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 61,7 % | 66,2 % | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Resultatmargin | 61,7 % | 66,2 % | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 11,64 | 12,62 | 4,5 | 6,45 | 8,9 | 4,21 | 4,35 | 5,42 | 11,77 | 11,93 | 11,85 | 14,67 | 19,2 | 16,8 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,04 | 0,07 | 0,05 | 0,03 | 0,07 | 0,06 | 0,04 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,6 % | 14,6 % | 6,4 % | 4,5 % | 3 % | 6,5 % | 4 % | 0,8 % | 2,1 % | 1,7 % | 1,6 % | 1,6 % | 0,9 % | 0,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 35,1 % | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | 117,2 mill kr | 82,4 mill kr | 37,4 mill kr | 35,2 mill kr | 32,7 mill kr | 31,2 mill kr | 25,8 mill kr | 23,7 mill kr | 26,9 mill kr | 25,5 mill kr | 24,6 mill kr | 23,8 mill kr | 23 mill kr | 22,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Finansstiftelser · DALE I SUNNFJORD |
Selger du til selskaper som SPAREBANKSTIFTINGA FJALER?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.