NAMEK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 22 598 595 NOK |
| 2012 | 22 624 050 NOK |
| 2013 | 26 310 393 NOK |
| 2014 | 19 170 745 NOK |
| 2015 | 16 563 915 NOK |
| 2016 | 11 419 934 NOK |
| 2017 | 12 104 940 NOK |
| 2018 | 16 467 168 NOK |
| 2019 | 20 672 488 NOK |
| 2020 | 13 172 561 NOK |
| 2021 | 11 878 552 NOK |
| 2022 | 11 263 501 NOK |
| 2023 | 10 205 483 NOK |
| 2024 | 13 981 774 NOK |
| 2025 | 16 406 911 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utvikling, produksjon, utleie av arbeidskraft, salg og annen virksomhet som har tilknytning til ovennevnte. Utøve investeringsvirksomhet, herunder kjøp og salg av eiendommer og selskapsandeler, samt annen virksomhet som har tilknytning til oven- nevnte.
Kunngjøringer4
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 16 407 | 13 982 | 10 205 | 11 264 | 11 879 | 13 173 | 20 672 | 16 467 | 12 105 | 11 420 | 16 564 | 19 171 | 26 310 | 22 624 | 22 599 |
| Sum kostnader | 14 923 | 14 898 | 12 005 | 12 985 | 12 052 | 12 854 | 19 689 | 14 572 | 13 420 | 14 339 | 18 164 | 17 620 | 24 675 | 21 356 | 20 730 |
| Driftsresultat | 1 484 | −916 | −1 800 | −1 721 | −173 | 318 | 983 | 1 895 | −1 315 | −2 919 | −1 600 | 1 550 | 1 635 | 1 268 | 1 869 |
| Sum finansinntekter | 19 | 17 | 45 | 7 923 | 7 | 16 | 40 | 15 | 17 | 53 | 60 | 85 | 79 | 110 | 140 |
| Sum finanskostnader | 19 | 25 | 18 | 66 | 49 | 74 | 143 | 193 | 158 | 582 | 1 081 | 111 | 137 | 163 | 196 |
| Netto finans | −0 | −8 | 28 | 7 856 | −42 | −58 | −103 | −178 | −140 | −529 | −1 021 | −26 | −58 | −53 | −57 |
| Resultat før skattekostnad | 1 484 | −924 | −1 772 | 6 135 | −215 | 260 | 880 | 1 717 | −1 455 | −3 448 | −2 621 | 1 524 | 1 577 | 1 215 | 1 812 |
| Årsresultat | 1 358 | −924 | −1 383 | 6 521 | −168 | 202 | 686 | 1 472 | −1 207 | −2 967 | −2 318 | 1 323 | 1 320 | 999 | 1 505 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 358 | −924 | −1 383 | 6 521 | −168 | 202 | 686 | 1 472 | −1 207 | −2 967 | −2 318 | 1 323 | 1 320 | 999 | 1 505 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 881 | 2 006 | 2 006 | 1 617 | 1 231 | 1 184 | 1 242 | 1 435 | 1 911 | 1 663 | 1 181 | 877 | 508 | 413 | 277 |
| Sum varige driftsmidler | 213 | 254 | 353 | 314 | 249 | 337 | 207 | 284 | 312 | 402 | 428 | 380 | 627 | 903 | 1 216 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | 1 235 | 1 235 | 1 235 | 1 235 | 1 235 | 1 235 | 1 379 | 1 379 | 1 379 | 1 379 | 1 379 |
| Sum anleggsmidler | 2 094 | 2 261 | 2 359 | 1 930 | 2 714 | 2 756 | 2 683 | 2 954 | 3 457 | 3 300 | 2 988 | 2 636 | 2 514 | 2 695 | 2 872 |
| Sum fordringer | 3 545 | 2 597 | 2 598 | 1 858 | 1 605 | 1 612 | 3 391 | 5 144 | 1 710 | 3 165 | 4 399 | 7 482 | 3 200 | 8 168 | 6 387 |
| Sum omløpsmidler | 6 664 | 4 732 | 5 565 | 10 576 | 4 226 | 4 988 | 5 484 | 7 495 | 3 427 | 5 540 | 11 290 | 12 211 | 13 183 | 12 997 | 13 287 |
| Sum eiendeler | 8 758 | 6 993 | 7 924 | 12 506 | 6 940 | 7 744 | 8 167 | 10 449 | 6 885 | 8 840 | 14 278 | 14 848 | 15 697 | 15 691 | 16 159 |
| Sum innskutt egenkapital | 337 | 337 | 337 | 506 | 1 356 | 1 356 | 1 356 | 1 356 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 640 | 4 282 | 5 206 | 6 589 | 3 018 | 3 186 | 2 984 | 2 297 | 1 676 | 2 883 | 5 849 | 8 167 | 7 845 | 7 275 | 6 509 |
| Sum egenkapital | 5 977 | 4 619 | 5 543 | 7 095 | 4 374 | 4 542 | 4 340 | 3 653 | 2 181 | 3 389 | 6 355 | 8 673 | 8 350 | 7 780 | 7 015 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 051 | 92 | 133 | 174 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 | 47 | 67 | 87 | – | 466 | 948 | 1 428 | 1 907 | 2 395 | 1 463 | 1 913 | 2 363 | 2 813 | 3 558 |
| Sum langsiktig gjeld | 27 | 47 | 67 | 87 | 0 | 466 | 948 | 1 428 | 1 907 | 2 395 | 2 514 | 2 005 | 2 496 | 2 987 | 3 558 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 753 | 2 327 | 2 314 | 5 325 | 2 567 | 2 735 | 2 879 | 5 367 | 2 796 | 3 057 | 5 409 | 4 170 | 4 851 | 4 924 | 5 586 |
| Sum gjeld | 2 780 | 2 374 | 2 381 | 5 412 | 2 567 | 3 202 | 3 827 | 6 795 | 4 703 | 5 452 | 7 922 | 6 174 | 7 347 | 7 911 | 9 144 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 758 | 6 993 | 7 924 | 12 506 | 6 940 | 7 744 | 8 167 | 10 449 | 6 885 | 8 840 | 14 278 | 14 848 | 15 697 | 15 691 | 16 159 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9 % | −6,6 % | −17,6 % | −15,3 % | −1,5 % | 2,4 % | 4,8 % | 11,5 % | −10,9 % | −25,6 % | −9,7 % | 8,1 % | 6,2 % | 5,6 % | 8,3 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | −6,6 % | −13,6 % | 57,9 % | −1,4 % | 1,5 % | 3,3 % | 8,9 % | −10 % | −26 % | −14 % | 6,9 % | 5 % | 4,4 % | 6,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,42 | 2,03 | 2,4 | 1,99 | 1,65 | 1,82 | 1,9 | 1,4 | 1,23 | 1,81 | 2,09 | 2,93 | 2,72 | 2,64 | 2,38 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,51 | 0,43 | 0,76 | 0,59 | 0,71 | 0,88 | 1,86 | 2,16 | 1,61 | 1,25 | 0,71 | 0,88 | 1,02 | 1,3 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,7 % | −20 % | −25 % | 91,9 % | −3,9 % | 4,5 % | 15,8 % | 40,3 % | −55,3 % | −87,6 % | −36,5 % | 15,3 % | 15,8 % | 12,8 % | 21,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17,3 % | 37 % | −9,4 % | −5,2 % | −9,8 % | −36,3 % | 25,5 % | 36 % | 6 % | −31,1 % | −13,6 % | −27,1 % | 16,3 % | 0,1 % | – |
| Arbeidskapital | 3,9 mill kr | 2,4 mill kr | 3,3 mill kr | 5,3 mill kr | 1,7 mill kr | 2,3 mill kr | 2,6 mill kr | 2,1 mill kr | 630 994 kr | 2,5 mill kr | 5,9 mill kr | 8 mill kr | 8,3 mill kr | 8,1 mill kr | 7,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall · NARVIK |
Selger du til selskaper som NAMEK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.