RANDABERG INDUSTRIES AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 332 240 901 NOK |
| 2013 | 251 321 875 NOK |
| 2014 | 267 841 343 NOK |
| 2015 | 167 561 778 NOK |
| 2016 | 161 793 583 NOK |
| 2017 | 112 112 360 NOK |
| 2018 | 216 984 128 NOK |
| 2019 | 219 882 945 NOK |
| 2020 | 143 170 247 NOK |
| 2021 | 181 862 959 NOK |
| 2022 | 265 633 453 NOK |
| 2023 | 426 685 499 NOK |
| 2024 | 434 395 600 NOK |
| 2025 | 362 436 831 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Mekanisk virksomhet samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 362 437 | 434 396 | 426 685 | 265 633 | 181 863 | 143 170 | 219 883 | 216 984 | 112 112 | 161 794 | 167 562 | 267 841 | 251 322 | 332 241 |
| Sum kostnader | 342 160 | 379 306 | 420 144 | 258 187 | 172 764 | 133 547 | 222 039 | 205 025 | 120 832 | 160 161 | 166 765 | 257 377 | 248 676 | 327 336 |
| Driftsresultat | 20 277 | 55 090 | 6 542 | 7 447 | 9 099 | 9 624 | −2 156 | 11 959 | −8 720 | 1 633 | 797 | 10 464 | 2 646 | 4 905 |
| Sum finansinntekter | 3 429 | 2 790 | 2 244 | 586 | 803 | 1 680 | 1 548 | 696 | 1 238 | 903 | 2 614 | 1 916 | 1 255 | 1 091 |
| Sum finanskostnader | 4 939 | 2 693 | 4 368 | 1 507 | 1 051 | 3 501 | 3 209 | 14 400 | 2 273 | 1 242 | 5 298 | 3 921 | 826 | 1 364 |
| Netto finans | −1 510 | – | – | – | – | – | −1 661 | −13 704 | −1 034 | −339 | −2 684 | −2 005 | 428 | −274 |
| Resultat før skattekostnad | 18 767 | 55 187 | 4 418 | 6 526 | 8 851 | 7 803 | −3 817 | −1 745 | −9 754 | 1 293 | −1 887 | 8 459 | 3 074 | 4 632 |
| Årsresultat | 14 603 | 42 998 | 3 421 | 5 069 | 6 872 | 5 903 | −3 020 | −3 978 | −7 686 | 1 147 | −1 201 | 6 192 | 2 352 | 3 543 |
| Sum overføringer og disponeringer | 14 603 | – | – | – | – | – | −3 020 | −3 978 | −7 686 | 1 147 | −1 201 | 6 192 | 2 352 | 3 543 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | – | – | 0 | – | – | – | 82 | – | – | – | – | 677 |
| Sum varige driftsmidler | 15 899 | 36 827 | 14 537 | 12 945 | 4 562 | 2 395 | 4 108 | 6 342 | 6 617 | 8 791 | 11 226 | 9 206 | 12 362 | 15 626 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 700 | 700 | 4 261 | 2 064 | 564 | 564 | 922 | 879 |
| Sum anleggsmidler | 15 899 | 36 827 | 14 537 | 12 945 | 4 562 | 2 395 | 4 808 | 7 042 | 10 961 | 10 854 | 11 789 | 9 770 | 13 284 | 17 181 |
| Sum fordringer | 76 695 | – | – | – | – | – | 51 237 | 77 181 | 32 444 | 52 460 | 30 090 | 25 742 | 69 417 | 20 953 |
| Sum omløpsmidler | 183 128 | 124 542 | 84 155 | 92 647 | 59 348 | 50 894 | 58 643 | 84 643 | 43 539 | 57 299 | 63 948 | 69 292 | 80 145 | 56 187 |
| Sum eiendeler | 199 026 | 161 369 | 98 692 | 105 592 | 63 910 | 53 289 | 63 451 | 91 686 | 54 500 | 68 154 | 75 737 | 79 062 | 93 429 | 73 368 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 499 | – | – | – | – | – | 10 499 | 10 499 | 9 400 | 8 348 | 8 348 | 8 348 | 8 348 | 6 969 |
| Sum opptjent egenkapital | 45 753 | – | – | – | – | – | 8 841 | 11 861 | 16 937 | 24 623 | 27 488 | 26 969 | 20 546 | 16 007 |
| Sum egenkapital | 56 251 | 56 649 | 38 883 | 37 087 | 32 026 | 25 242 | 19 339 | 22 359 | 26 338 | 32 971 | 35 836 | 35 316 | 28 894 | 22 976 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 320 | – | – | – | – | – | 3 777 | 4 574 | 2 750 | 5 653 | 6 844 | 8 894 | 6 543 | 6 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 308 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 18 629 | 5 345 | 6 340 | 7 279 | 0 | 0 | 3 777 | 4 574 | 2 750 | 5 653 | 6 844 | 8 894 | 6 543 | 6 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 124 146 | 82 194 | 48 280 | 55 650 | 26 733 | 22 568 | 40 335 | 64 753 | 25 412 | 29 530 | 33 058 | 34 851 | 57 993 | 44 393 |
| Sum gjeld | 142 775 | 104 720 | 59 809 | 68 505 | 31 884 | 28 046 | 44 112 | 69 326 | 28 162 | 35 183 | 39 902 | 43 746 | 64 536 | 50 393 |
| Sum egenkapital og gjeld | 199 026 | 161 369 | 98 692 | 105 592 | 63 910 | 53 289 | 63 451 | 91 686 | 54 500 | 68 154 | 75 737 | 79 062 | 93 429 | 73 368 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 21 546 | 12 954 | −10 218 | 292 | 30 081 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −26 174 | −4 476 | −3 027 | −3 048 | −54 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 9 754 | −2 547 | 1 873 | 3 706 | −14 657 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 5 125 | 5 931 | −11 372 | 949 | 15 369 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 19 929 | 14 804 | 8 872 | 20 244 | 19 295 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 12,7 % | 1,5 % | 2,8 % | 5 % | 6,7 % | −1 % | 5,5 % | −7,8 % | 1 % | 0,5 % | 3,9 % | 1,1 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 4 % | 9,9 % | 0,8 % | 1,9 % | 3,8 % | 4,1 % | −1,4 % | −1,8 % | −6,9 % | 0,7 % | −0,7 % | 2,3 % | 0,9 % | 1,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,48 | 1,52 | 1,74 | 1,66 | 2,22 | 2,26 | 1,45 | 1,31 | 1,71 | 1,94 | 1,93 | 1,99 | 1,38 | 1,27 |
| Gjeldsgrad | 2,54 | 1,85 | 1,54 | 1,85 | 1 | 1,11 | 2,28 | 3,1 | 1,07 | 1,07 | 1,11 | 1,24 | 2,23 | 2,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26 % | 75,9 % | 8,8 % | 13,7 % | 21,5 % | 23,4 % | −15,6 % | −17,8 % | −29,2 % | 3,5 % | −3,4 % | 17,5 % | 8,1 % | 15,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −16,6 % | 1,8 % | 60,6 % | 46,1 % | 27 % | −34,9 % | 1,3 % | 93,5 % | −30,7 % | −3,4 % | −37,4 % | 6,6 % | −24,4 % | – |
| Arbeidskapital | 59 mill kr | 42,3 mill kr | 35,9 mill kr | 37 mill kr | 32,6 mill kr | 28,3 mill kr | 18,3 mill kr | 19,9 mill kr | 18,1 mill kr | 27,8 mill kr | 30,9 mill kr | 34,4 mill kr | 22,2 mill kr | 11,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av andre tanker, cisterner og beholdere av metall · RANDABERG | 77 ans. |
Selger du til selskaper som RANDABERG INDUSTRIES AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.