SCORE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 95 357 741 NOK |
| 2012 | 117 656 767 NOK |
| 2013 | 158 611 331 NOK |
| 2014 | 132 874 734 NOK |
| 2015 | 145 409 936 NOK |
| 2016 | 171 447 600 NOK |
| 2017 | 159 101 674 NOK |
| 2018 | 128 316 390 NOK |
| 2019 | 166 862 720 NOK |
| 2020 | 203 857 031 NOK |
| 2021 | 137 688 568 NOK |
| 2022 | 153 300 197 NOK |
| 2023 | 150 564 276 NOK |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 278 567 027 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Å tilby varer og tjenester til det norske marked i forbindelse med oppbevaring, overhaling og reparasjon av ventiler og andre mekaniske enheter, samt all annen hermed forbunden virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 278 567 | 150 564 | 153 300 | 137 689 | 203 857 | 166 863 | 128 316 | 159 102 | 171 448 | 145 410 | 132 875 | 158 611 | 117 657 | 95 358 |
| Sum kostnader | 257 508 | 151 371 | 152 722 | 129 220 | 197 559 | 160 296 | 122 901 | 148 063 | 159 269 | 142 263 | 138 641 | 153 513 | 110 351 | 87 041 |
| Driftsresultat | 21 059 | −807 | 578 | 8 469 | 6 298 | 6 567 | 5 416 | 11 039 | 12 178 | 3 146 | −5 767 | 5 098 | 7 306 | 8 317 |
| Sum finansinntekter | 63 | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 307 | 37 | 951 | 1 575 | 1 410 |
| Sum finanskostnader | 1 391 | −35 | 351 | 619 | 1 008 | 393 | 575 | 1 900 | 2 612 | 762 | 957 | 274 | 2 249 | 1 808 |
| Netto finans | 1 328 | 35 | – | – | – | −393 | −575 | −1 900 | −2 612 | −456 | −921 | 677 | −674 | −398 |
| Resultat før skattekostnad | 22 387 | −772 | 227 | 7 849 | 5 290 | 6 174 | 4 840 | 9 139 | 9 566 | 2 691 | −6 687 | 5 775 | 6 632 | 7 919 |
| Årsresultat | 16 867 | −680 | 155 | 6 092 | 4 105 | 4 438 | 3 365 | 6 563 | 7 164 | 1 307 | −5 204 | 4 134 | 4 742 | 5 672 |
| Sum overføringer og disponeringer | 16 867 | −680 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 742 | 5 672 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 405 | 7 629 | 7 537 | 7 609 | 8 192 | 8 053 | 8 014 | 8 255 | 8 419 | 7 957 | 8 574 | 7 091 | 6 314 | 7 441 |
| Sum varige driftsmidler | 16 966 | 21 186 | 22 852 | 23 667 | 24 766 | 26 903 | 28 312 | 30 362 | 32 701 | 36 000 | 39 022 | 34 920 | 15 986 | 16 418 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 12 108 | 10 853 | 10 853 | 10 853 | 10 381 | 9 526 | 8 744 | 7 796 | 6 840 | 4 857 | 5 931 | 3 431 | 2 036 | 116 |
| Sum anleggsmidler | 35 479 | 39 667 | 41 241 | 42 129 | 43 339 | 44 482 | 45 069 | 46 413 | 47 960 | 48 814 | 53 528 | 45 442 | 24 336 | 23 975 |
| Sum fordringer | 448 244 | 47 914 | – | – | – | 49 650 | 37 326 | 39 613 | 36 322 | 35 322 | 45 248 | 47 101 | 71 175 | 66 169 |
| Sum omløpsmidler | 558 070 | 68 372 | 63 402 | 55 487 | 61 608 | 81 953 | 46 788 | 51 516 | 50 731 | 48 450 | 64 120 | 68 536 | 90 691 | 88 792 |
| Sum eiendeler | 593 550 | 108 039 | 104 643 | 97 616 | 104 947 | 126 435 | 91 857 | 97 928 | 98 690 | 97 265 | 117 648 | 113 978 | 115 028 | 112 767 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 292 | 6 000 | – | – | – | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 69 317 | 56 568 | – | – | – | 46 895 | 42 457 | 39 092 | 32 529 | 25 366 | 44 059 | 49 262 | 62 615 | 57 873 |
| Sum egenkapital | 74 609 | 62 568 | 63 247 | 63 092 | 57 000 | 52 895 | 48 457 | 45 092 | 38 529 | 31 366 | 50 059 | 55 262 | 68 615 | 63 873 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | 17 081 | 18 494 | 20 319 | 21 894 | 23 219 | 28 425 | 17 770 | 14 750 | 15 750 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 081 | 18 494 | 20 319 | 21 894 | 23 219 | 28 425 | 17 770 | 14 750 | 15 750 |
| Sum kortsiktig gjeld | 518 941 | 45 471 | 41 396 | 34 524 | 47 947 | 56 459 | 24 906 | 32 518 | 38 267 | 42 680 | 39 164 | 40 946 | 31 663 | 33 144 |
| Sum gjeld | 518 941 | 45 471 | 41 396 | 34 524 | 47 947 | 73 540 | 43 400 | 52 836 | 60 161 | 65 899 | 67 589 | 58 716 | 46 413 | 48 894 |
| Sum egenkapital og gjeld | 593 550 | 108 039 | 104 643 | 97 616 | 104 947 | 126 435 | 91 857 | 97 928 | 98 690 | 97 265 | 117 648 | 113 978 | 115 028 | 112 767 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 5 988 | 5 754 | 1 855 | −1 674 | 9 994 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −1 805 | −234 | −1 050 | −1 175 | 450 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | – | – | 0 | 17 081 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 4 183 | 5 519 | 806 | −2 849 | 7 537 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 18 206 | 14 024 | 8 504 | 7 699 | 8 215 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2018, 2017, 2016, 2015, 2014)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 200 625 | 180 259 | 170 909 | 173 996 | 178 578 |
| Sum kostnader | 191 562 | 177 431 | 168 381 | 171 998 | 171 983 |
| Driftsresultat | 9 063 | 2 828 | 2 528 | 1 998 | 6 595 |
| Sum finansinntekter | 56 | 15 | 25 | 34 | 67 |
| Sum finanskostnader | 835 | 582 | 1 039 | 1 013 | 971 |
| Netto finans | −779 | −567 | −1 014 | −979 | −904 |
| Resultat før skattekostnad | 8 284 | 2 261 | 1 514 | 1 019 | 5 691 |
| Årsresultat | 5 650 | 606 | 1 376 | 102 | 3 335 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 593 | 5 123 | 4 471 | 2 748 | 2 229 |
| Sum varige driftsmidler | 40 585 | 40 551 | 44 097 | 42 980 | 48 697 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | 3 | 13 | 13 | 16 |
| Sum anleggsmidler | 46 179 | 45 677 | 48 581 | 45 741 | 50 942 |
| Sum fordringer | 46 916 | 37 345 | 35 781 | 35 828 | 37 510 |
| Sum omløpsmidler | 87 691 | 73 844 | 71 292 | 74 996 | 79 770 |
| Sum eiendeler | 133 870 | 119 521 | 119 873 | 120 737 | 130 712 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 | 40 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 970 | 21 509 | 21 386 | 18 188 | 19 972 |
| Sum egenkapital | 62 970 | 61 509 | 61 386 | 58 188 | 59 972 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 286 | 8 430 | 3 108 | 3 263 | 13 490 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 286 | 8 430 | 3 108 | 3 263 | 13 490 |
| Sum kortsiktig gjeld | 61 614 | 49 582 | 55 379 | 59 286 | 57 250 |
| Sum gjeld | 70 900 | 58 012 | 58 487 | 62 549 | 70 740 |
| Sum egenkapital og gjeld | 133 870 | 119 521 | 119 873 | 120 737 | 130 712 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | −0,5 % | 0,4 % | 6,2 % | 3,1 % | 3,9 % | 4,2 % | 6,9 % | 7,1 % | 2,2 % | −4,3 % | 3,2 % | 6,2 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | −0,4 % | 0,1 % | 4,4 % | 2 % | 2,7 % | 2,6 % | 4,1 % | 4,2 % | 0,9 % | −3,9 % | 2,6 % | 4 % | 5,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,08 | 1,5 | 1,53 | 1,61 | 1,28 | 1,45 | 1,88 | 1,58 | 1,33 | 1,14 | 1,64 | 1,67 | 2,86 | 2,68 |
| Gjeldsgrad | 6,96 | 0,73 | 0,65 | 0,55 | 0,84 | 1,39 | 0,9 | 1,17 | 1,56 | 2,1 | 1,35 | 1,06 | 0,68 | 0,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,6 % | −1,1 % | 0,3 % | 9,7 % | 7,2 % | 8,4 % | 6,9 % | 14,5 % | 18,6 % | 4,2 % | −10,4 % | 7,5 % | 6,9 % | 8,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −1,8 % | 11,3 % | −32,5 % | 22,2 % | 30 % | −19,3 % | −7,2 % | 17,9 % | 9,4 % | −16,2 % | 34,8 % | 23,4 % | – |
| Arbeidskapital | 39,1 mill kr | 22,9 mill kr | 22 mill kr | 21 mill kr | 13,7 mill kr | 25,5 mill kr | 21,9 mill kr | 19 mill kr | 12,5 mill kr | 5,8 mill kr | 25 mill kr | 27,6 mill kr | 59 mill kr | 55,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (2)
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · RANDABERG | 65 ans. |
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · SANDNESSJØEN | 5 ans. |
Selger du til selskaper som SCORE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.