ITEAM 1 AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 63 221 243 NOK |
| 2012 | 54 122 037 NOK |
| 2013 | 33 541 521 NOK |
| 2014 | 50 713 008 NOK |
| 2015 | 81 951 605 NOK |
| 2016 | 122 423 077 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 163 087 855 NOK |
| 2019 | 162 416 950 NOK |
| 2020 | 170 537 380 NOK |
| 2021 | 206 619 625 NOK |
| 2022 | 314 984 522 NOK |
| 2023 | 325 517 624 NOK |
| 2024 | 354 475 170 NOK |
| 2025 | 352 598 644 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 354 475 | 325 518 | 314 985 | 206 620 | 170 537 | 162 417 | 163 088 | 122 423 | 81 952 | 50 713 | 33 542 | 54 122 | 63 221 |
| Sum kostnader | 344 405 | 302 072 | 285 460 | 189 785 | 162 148 | 164 700 | 155 611 | 123 700 | 82 662 | 60 059 | 47 004 | 60 117 | 56 846 |
| Driftsresultat | 10 070 | 23 446 | 29 525 | 16 835 | 8 390 | −2 284 | 7 477 | −1 276 | −710 | −9 346 | −13 463 | −5 995 | 6 375 |
| Sum finansinntekter | 2 015 | 2 233 | 709 | 757 | 3 342 | 3 547 | 480 | 2 229 | 2 081 | 3 643 | 2 549 | 1 384 | – |
| Sum finanskostnader | 272 | 263 | 315 | 81 | 189 | 670 | 813 | 668 | 785 | 687 | 349 | 12 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 2 878 | −333 | 1 561 | 1 296 | 2 956 | 2 199 | 1 372 | 422 |
| Resultat før skattekostnad | 11 814 | 25 416 | 29 919 | 17 511 | 11 542 | 594 | 7 144 | 285 | 586 | −6 390 | −11 263 | −4 623 | 6 797 |
| Årsresultat | 8 949 | 19 524 | 22 857 | 12 937 | 9 661 | 493 | 5 020 | 405 | −110 | −4 675 | −8 291 | −3 361 | 4 887 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | 493 | 5 020 | 405 | −110 | −4 675 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 493 | 5 020 | 405 | −110 | −4 675 | −8 291 | −3 361 | 4 887 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 9 033 | 10 422 | 12 574 | 5 520 | 5 803 | 8 681 | 11 263 | 13 268 | 9 188 | 6 613 | 4 656 | 1 683 | 521 |
| Sum varige driftsmidler | 16 347 | 12 358 | 8 556 | 7 337 | 5 811 | 6 536 | 5 931 | 7 836 | 7 210 | 5 594 | 5 356 | 5 289 | 10 631 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 352 | 2 352 | 2 352 | 16 515 | 2 352 | 2 352 | 2 545 | 2 722 | 11 512 | 18 778 | 19 407 | 12 310 | 12 310 |
| Sum anleggsmidler | 27 733 | 25 132 | 23 483 | 29 372 | 13 966 | 17 568 | 19 739 | 23 826 | 27 910 | 30 985 | 29 419 | 19 282 | 23 462 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 55 143 | 42 698 | 23 624 | 17 968 | 13 450 | 15 187 | 8 525 | 8 477 |
| Sum omløpsmidler | 183 267 | 155 713 | 131 356 | 83 020 | 69 409 | 65 989 | 52 289 | 27 507 | 25 231 | 17 824 | 16 397 | 12 866 | 18 213 |
| Sum eiendeler | 211 000 | 180 844 | 154 839 | 112 392 | 83 374 | 83 557 | 72 028 | 51 333 | 53 141 | 48 810 | 45 816 | 32 149 | 41 675 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 12 687 | 12 687 | 9 739 | 9 739 | 9 730 | 5 730 | 730 | 730 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 14 292 | 13 799 | 5 775 | 7 258 | 9 509 | 15 663 | 23 954 | 27 314 |
| Sum egenkapital | 66 693 | 69 012 | 67 517 | 42 967 | 33 718 | 26 978 | 26 485 | 15 514 | 16 997 | 19 239 | 21 393 | 24 684 | 28 044 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 4 663 | 7 122 | 7 326 | 7 205 | 7 097 | 4 500 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 438 | 0 | 0 | 0 | 4 492 | 4 663 | 7 122 | 7 326 | 7 205 | 7 097 | 4 500 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 143 869 | 111 832 | 87 322 | 69 425 | 45 165 | 51 915 | 38 421 | 28 493 | 28 939 | 22 474 | 19 923 | 7 465 | 13 630 |
| Sum gjeld | 144 307 | 111 832 | 87 322 | 69 425 | 49 657 | 56 579 | 45 543 | 35 819 | 36 144 | 29 571 | 24 423 | 7 465 | 13 630 |
| Sum egenkapital og gjeld | 211 000 | 180 844 | 154 839 | 112 392 | 83 374 | 83 557 | 72 028 | 51 333 | 53 141 | 48 810 | 45 816 | 32 149 | 41 675 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 10 982 | 18 082 | 4 973 | 32 648 | 2 251 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −11 425 | −8 784 | −14 124 | −19 298 | −3 661 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 438 | −9 303 | −7 238 | −8 237 | −172 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −5 | −6 | −16 389 | 5 112 | −1 582 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 99 | 104 | 109 | 6 724 | 1 611 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2012)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 167 274 | 156 802 | 129 055 | 121 078 | 92 247 | 106 408 |
| Sum kostnader | 159 736 | 150 661 | 129 506 | 119 627 | 107 811 | 110 912 |
| Driftsresultat | 7 537 | 6 142 | −451 | 1 451 | −15 564 | −4 504 |
| Sum finansinntekter | 487 | 215 | 218 | 262 | 219 | 317 |
| Sum finanskostnader | 813 | 774 | 633 | 801 | 471 | 90 |
| Netto finans | −325 | −558 | −416 | −539 | −252 | 227 |
| Resultat før skattekostnad | 7 212 | 5 583 | −867 | 912 | −15 816 | −4 277 |
| Årsresultat | 4 979 | 3 361 | −947 | 10 | −12 302 | −3 477 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 979 | 3 361 | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 11 274 | 13 350 | 14 096 | 14 700 | 16 912 | 9 529 |
| Sum varige driftsmidler | 5 989 | 7 327 | 7 983 | 7 478 | 5 718 | 5 832 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 193 | 293 | 160 | 160 | 173 | 160 |
| Sum anleggsmidler | 17 456 | 20 970 | 22 240 | 22 339 | 22 802 | 15 521 |
| Sum fordringer | 44 871 | 45 257 | 21 734 | 18 699 | 19 065 | 15 670 |
| Sum omløpsmidler | 55 116 | 54 797 | 26 008 | 25 579 | 28 510 | 27 528 |
| Sum eiendeler | 72 572 | 75 766 | 48 248 | 47 918 | 51 312 | 43 049 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 687 | 12 687 | 9 739 | 9 739 | 5 730 | 730 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 950 | 7 971 | 5 276 | 6 223 | 13 017 | 24 556 |
| Sum egenkapital | 25 637 | 20 658 | 15 015 | 15 962 | 18 747 | 25 286 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 122 | 9 348 | 7 326 | 7 205 | 4 500 | 399 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 122 | 9 348 | 7 326 | 7 205 | 4 500 | 399 |
| Sum kortsiktig gjeld | 39 814 | 45 761 | 25 907 | 24 751 | 28 065 | 17 365 |
| Sum gjeld | 46 935 | 55 109 | 33 233 | 31 956 | 32 565 | 17 764 |
| Sum egenkapital og gjeld | 72 572 | 75 766 | 48 248 | 47 918 | 51 312 | 43 049 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,8 % | 7,2 % | 9,4 % | 8,2 % | 4,9 % | −1,4 % | 4,6 % | −1 % | −0,9 % | −18,4 % | −40,1 % | −11,1 % | 10,1 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | 6 % | 7,3 % | 6,3 % | 5,7 % | 0,3 % | 3,1 % | 0,3 % | −0,1 % | −9,2 % | −24,7 % | −6,2 % | 7,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,39 | 1,5 | 1,2 | 1,54 | 1,27 | 1,36 | 0,97 | 0,87 | 0,79 | 0,82 | 1,72 | 1,34 |
| Gjeldsgrad | 2,16 | 1,62 | 1,29 | 1,62 | 1,47 | 2,1 | 1,72 | 2,31 | 2,13 | 1,54 | 1,14 | 0,3 | 0,49 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,4 % | 28,3 % | 33,9 % | 30,1 % | 28,7 % | 1,8 % | 19 % | 2,6 % | −0,7 % | −24,3 % | −38,8 % | −13,6 % | 17,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,9 % | 3,3 % | 52,4 % | 21,2 % | 5 % | −0,4 % | – | 49,4 % | 61,6 % | 51,2 % | −38 % | −14,4 % | – |
| Arbeidskapital | 39,4 mill kr | 43,9 mill kr | 44 mill kr | 13,6 mill kr | 24,2 mill kr | 14,1 mill kr | 13,9 mill kr | −986 143 kr | −3,7 mill kr | −4,6 mill kr | −3,5 mill kr | 5,4 mill kr | 4,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Selger du til selskaper som ITEAM 1 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.