MOSMARKA BARNEHAGE SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 15 894 002 NOK |
| 2015 | 15 816 195 NOK |
| 2016 | 17 402 430 NOK |
| 2017 | 17 106 342 NOK |
| 2018 | 17 547 327 NOK |
| 2019 | 19 764 071 NOK |
| 2020 | 19 005 871 NOK |
| 2021 | 21 600 922 NOK |
| 2022 | 21 971 064 NOK |
| 2023 | 22 985 828 NOK |
| 2024 | 26 304 770 NOK |
| 2025 | 27 303 387 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Å eie og drive barnehage til det beste for medlemmene og deira barn. Føretaket skal fremme medlemmenes økonomiske interesser gjennom deira deltaking i virksomheiten som kjøper av barnehagetjenester frå føretaket. Ein skal søkje å sikre borna gode utviklings- og aktivitetsmoglegheiter i nært samband med borna sin heim. Formålet er ikkje kapitalavkastning til medlemmene.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 27 303 | 26 305 | 22 986 | 21 971 | 21 601 | 19 006 | 19 764 | 17 547 | 17 106 | 17 402 | 15 816 | 15 894 |
| Sum kostnader | 26 766 | 25 087 | 22 875 | 21 383 | 21 178 | 19 514 | 18 261 | 16 806 | 16 821 | 16 061 | 16 254 | 14 614 |
| Driftsresultat | 538 | 1 217 | 111 | 588 | 423 | −509 | 1 504 | 741 | 286 | 1 341 | −438 | 1 280 |
| Sum finansinntekter | 409 | 387 | 257 | 63 | 13 | 36 | 89 | 26 | 15 | 27 | 72 | 131 |
| Sum finanskostnader | 212 | 282 | 341 | 193 | 140 | 125 | 112 | 110 | 146 | 169 | 220 | 312 |
| Netto finans | 197 | 105 | −84 | −129 | −127 | −89 | −24 | −84 | −131 | −141 | −148 | −181 |
| Resultat før skattekostnad | 735 | 1 322 | 27 | 459 | 296 | −598 | 1 480 | 657 | 155 | 1 200 | −586 | 1 099 |
| Årsresultat | 735 | 1 322 | 27 | 459 | 296 | −598 | 1 480 | 657 | 155 | 1 200 | −586 | 1 099 |
| Totalresultat | 735 | 1 322 | 27 | 459 | 296 | −598 | 1 480 | 657 | 155 | 1 200 | −586 | 1 099 |
| Sum overføringer og disponeringer | 735 | 1 322 | 27 | 459 | 296 | −598 | 1 480 | 657 | 155 | 1 200 | −586 | 1 099 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 10 154 | 11 182 | 12 201 | 13 290 | 14 301 | 12 730 | 11 743 | 10 944 | 11 989 | 12 585 | 11 258 | 10 914 |
| Sum anleggsmidler | 10 154 | 11 182 | 12 201 | 13 290 | 14 301 | 12 730 | 11 743 | 10 944 | 11 989 | 12 585 | 11 258 | 10 914 |
| Sum fordringer | 1 148 | 1 150 | 1 150 | 819 | 2 002 | 1 351 | 1 484 | 917 | 1 049 | 1 189 | 1 107 | 605 |
| Sum omløpsmidler | 7 945 | 6 926 | 6 885 | 6 101 | 5 322 | 5 207 | 5 419 | 5 099 | 3 557 | 4 005 | 4 725 | 6 007 |
| Sum eiendeler | 18 099 | 18 108 | 19 086 | 19 391 | 19 624 | 17 937 | 17 162 | 16 043 | 15 546 | 16 591 | 15 983 | 16 921 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | 30 | 30 | 26 | 26 | 24 | 18 | 19 | 21 | 26 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 895 | 9 160 | 7 838 | 7 811 | 7 352 | 7 056 | 7 654 | 6 174 | 5 517 | 5 362 | 4 162 | 4 748 |
| Sum egenkapital | 9 895 | 9 160 | 7 838 | 7 841 | 7 382 | 7 082 | 7 680 | 6 198 | 5 535 | 5 381 | 4 183 | 4 774 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 531 | 4 876 | 7 845 | 8 356 | 8 900 | 6 366 | 6 737 | 7 108 | 7 475 | 8 800 | 9 304 | 9 792 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 531 | 4 876 | 7 845 | 8 356 | 8 900 | 6 366 | 6 737 | 7 108 | 7 475 | 8 800 | 9 304 | 9 792 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 673 | 4 072 | 3 402 | 3 193 | 3 342 | 4 489 | 2 745 | 2 737 | 2 537 | 2 410 | 2 496 | 2 356 |
| Sum gjeld | 8 204 | 8 948 | 11 248 | 11 550 | 12 242 | 10 855 | 9 482 | 9 845 | 10 012 | 11 210 | 11 800 | 12 147 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 099 | 18 108 | 19 086 | 19 391 | 19 624 | 17 937 | 17 162 | 16 043 | 15 546 | 16 591 | 15 983 | 16 921 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2 % | 4,6 % | 0,5 % | 2,7 % | 2 % | −2,7 % | 7,6 % | 4,2 % | 1,7 % | 7,7 % | −2,8 % | 8,1 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 5 % | 0,1 % | 2,1 % | 1,4 % | −3,1 % | 7,5 % | 3,7 % | 0,9 % | 6,9 % | −3,7 % | 6,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,16 | 1,7 | 2,02 | 1,91 | 1,59 | 1,16 | 1,97 | 1,86 | 1,4 | 1,66 | 1,89 | 2,55 |
| Gjeldsgrad | 0,83 | 0,98 | 1,44 | 1,47 | 1,66 | 1,53 | 1,23 | 1,59 | 1,81 | 2,08 | 2,82 | 2,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,4 % | 14,4 % | 0,4 % | 5,9 % | 4 % | −8,4 % | 19,3 % | 10,6 % | 2,8 % | 22,3 % | −14 % | 23 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,8 % | 14,4 % | 4,6 % | 1,7 % | 13,7 % | −3,8 % | 12,6 % | 2,6 % | −1,7 % | 10 % | −0,5 % | – |
| Arbeidskapital | 4,3 mill kr | 2,9 mill kr | 3,5 mill kr | 2,9 mill kr | 2 mill kr | 718 595 kr | 2,7 mill kr | 2,4 mill kr | 1 mill kr | 1,6 mill kr | 2,2 mill kr | 3,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Førskoleundervisning og drift av barnehager · ØRSTA | 58 ans. |
Selger du til selskaper som MOSMARKA BARNEHAGE SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.