LAGER & INDUSTRISYSTEMER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 67 403 017 NOK |
| 2012 | 69 200 513 NOK |
| 2013 | 66 015 650 NOK |
| 2014 | 80 447 376 NOK |
| 2015 | 77 590 261 NOK |
| 2016 | 90 777 272 NOK |
| 2017 | 96 187 056 NOK |
| 2018 | 111 971 894 NOK |
| 2019 | 130 152 570 NOK |
| 2020 | 107 142 327 NOK |
| 2021 | 93 292 641 NOK |
| 2022 | 130 717 616 NOK |
| 2023 | 145 114 098 NOK |
| 2024 | 152 654 558 NOK |
| 2025 | 153 581 650 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Levere produkter, tjenester og software innen lager-, logistikk- og industrisystemer, samt annen tilknyttet virksomhet. Selskapet kan også eie, investere i og delta i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 153 582 | 152 655 | 145 114 | 130 718 | 93 293 | 107 142 | 130 153 | 111 972 | 96 187 | 90 777 | 77 590 | 80 447 | 66 016 | 69 201 | 67 403 |
| Sum kostnader | 147 638 | 143 186 | 137 829 | 124 724 | 91 204 | 104 367 | 126 620 | 108 770 | 97 103 | 87 438 | 76 278 | 77 484 | 65 654 | 66 387 | 66 558 |
| Driftsresultat | 5 944 | 9 468 | 7 285 | 5 993 | 2 089 | 2 775 | 3 532 | 3 202 | −916 | 3 339 | 1 313 | 2 964 | 362 | 2 813 | 845 |
| Sum finansinntekter | 468 | 294 | 133 | 65 | 49 | 60 | 71 | 66 | 9 | 6 | 31 | 46 | 89 | 77 | – |
| Sum finanskostnader | 52 | 54 | 22 | 14 | 13 | 15 | 2 | – | 2 | 1 | 768 | 294 | 35 | 53 | – |
| Netto finans | 416 | – | – | – | – | – | 68 | 66 | 7 | 6 | −737 | −248 | 54 | 24 | 13 |
| Resultat før skattekostnad | 6 359 | 9 708 | 7 397 | 6 044 | 2 126 | 2 821 | 3 601 | 3 268 | −909 | 3 345 | 576 | 2 715 | 416 | 2 837 | 857 |
| Årsresultat | 4 953 | 7 554 | 5 764 | 4 714 | 1 654 | 2 194 | 2 800 | 2 505 | −710 | 2 496 | 213 | 1 889 | 277 | 2 030 | 598 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 953 | – | – | – | – | – | 2 800 | 2 505 | −710 | 2 496 | 213 | 1 889 | 277 | 2 030 | 598 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 14 | 8 | 2 | 7 | 60 | 120 | 95 | 74 | 220 | 21 | – | 52 | 107 | 177 | 234 |
| Sum varige driftsmidler | 1 472 | 2 062 | 1 523 | 1 508 | 1 248 | 1 582 | 1 378 | 1 159 | 1 638 | 1 975 | 2 138 | 1 401 | 1 012 | 1 241 | 1 529 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 683 | 4 774 | 1 083 | 913 | 591 | 564 | 650 | 434 | 292 | 210 | 255 | 923 | 1 106 | 1 000 | 1 000 |
| Sum anleggsmidler | 6 169 | 6 844 | 2 608 | 2 427 | 1 898 | 2 266 | 2 122 | 1 667 | 2 149 | 2 206 | 2 393 | 2 376 | 2 225 | 2 419 | 2 763 |
| Sum fordringer | 40 882 | – | – | – | – | – | 19 222 | 27 858 | 13 607 | 22 608 | 12 445 | 11 256 | 16 191 | 18 650 | 11 755 |
| Sum omløpsmidler | 75 227 | 70 939 | 86 437 | 43 309 | 42 622 | 30 459 | 32 031 | 46 197 | 21 543 | 35 764 | 20 051 | 21 628 | 22 336 | 29 026 | 18 279 |
| Sum eiendeler | 81 396 | 77 783 | 89 045 | 45 736 | 44 520 | 32 725 | 34 153 | 47 864 | 23 692 | 37 970 | 22 444 | 24 004 | 24 560 | 31 445 | 21 042 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 | – | – | – | – | – | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 26 269 | – | – | – | – | – | 9 437 | 7 637 | 5 131 | 7 841 | 5 345 | 6 133 | 4 244 | 5 567 | 3 537 |
| Sum egenkapital | 26 769 | 25 817 | 20 263 | 16 499 | 12 785 | 12 131 | 9 937 | 8 137 | 5 631 | 8 341 | 5 845 | 6 633 | 4 744 | 6 067 | 4 037 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 29 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 194 | 528 | 861 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 272 | 391 | 507 | 0 | 0 | 0 | 0 | 29 | 0 | 194 | 528 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 54 627 | 51 966 | 68 783 | 28 965 | 31 345 | 20 087 | 24 217 | 39 727 | 18 061 | 29 629 | 16 569 | 17 372 | 19 622 | 24 850 | 16 144 |
| Sum gjeld | 54 627 | 51 966 | 68 783 | 29 237 | 31 735 | 20 594 | 24 217 | 39 727 | 18 061 | 29 629 | 16 598 | 17 372 | 19 817 | 25 378 | 17 005 |
| Sum egenkapital og gjeld | 81 396 | 77 783 | 89 045 | 45 736 | 44 520 | 32 725 | 34 153 | 47 864 | 23 692 | 37 970 | 22 444 | 24 004 | 24 560 | 31 445 | 21 042 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 13 670 | 3 649 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | −306 | −1 005 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | −2 272 | −1 118 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 11 092 | 1 526 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 22 802 | 11 710 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | 6,2 % | 5 % | 4,6 % | 2,2 % | 2,6 % | 2,7 % | 2,9 % | −1 % | 3,7 % | 1,7 % | 3,7 % | 0,5 % | 4,1 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | 3,2 % | 5 % | 4 % | 3,6 % | 1,8 % | 2,1 % | 2,2 % | 2,2 % | −0,7 % | 2,8 % | 0,3 % | 2,4 % | 0,4 % | 2,9 % | 0,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,37 | 1,26 | 1,5 | 1,36 | 1,52 | 1,32 | 1,16 | 1,19 | 1,21 | 1,21 | 1,25 | 1,14 | 1,17 | 1,13 |
| Gjeldsgrad | 2,04 | 2,01 | 3,39 | 1,77 | 2,48 | 1,7 | 2,44 | 4,88 | 3,21 | 3,55 | 2,84 | 2,62 | 4,18 | 4,18 | 4,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,5 % | 29,3 % | 28,4 % | 28,6 % | 12,9 % | 18,1 % | 28,2 % | 30,8 % | −12,6 % | 29,9 % | 3,6 % | 28,5 % | 5,8 % | 33,5 % | 14,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,6 % | 5,2 % | 11 % | 40,1 % | −12,9 % | −17,7 % | 16,2 % | 16,4 % | 6 % | 17 % | −3,6 % | 21,9 % | −4,6 % | 2,7 % | – |
| Arbeidskapital | 20,6 mill kr | 19 mill kr | 17,7 mill kr | 14,3 mill kr | 11,3 mill kr | 10,4 mill kr | 7,8 mill kr | 6,5 mill kr | 3,5 mill kr | 6,1 mill kr | 3,5 mill kr | 4,3 mill kr | 2,7 mill kr | 4,2 mill kr | 2,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · VINTERBRO | 29 ans. |
Selger du til selskaper som LAGER & INDUSTRISYSTEMER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.