JAMO ENGROS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 33 829 454 NOK |
| 2014 | 34 348 473 NOK |
| 2015 | 39 460 264 NOK |
| 2016 | 39 038 539 NOK |
| 2017 | 37 413 206 NOK |
| 2018 | 31 608 046 NOK |
| 2019 | 26 657 114 NOK |
| 2020 | 22 632 352 NOK |
| 2021 | 21 063 803 NOK |
| 2022 | 18 318 331 NOK |
| 2023 | 16 743 075 NOK |
| 2024 | 17 301 418 NOK |
| 2025 | 16 466 752 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Import og engrossalg av kjøkkenutstyr, husholdningsartikler, gaver, glassvarer og andre produkter som faller naturlig inn sammen med dette, samt deltagelse i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 16 467 | 17 301 | 16 743 | 18 318 | 21 064 | 22 632 | 26 657 | 31 608 | 37 413 | 39 039 | 39 460 | 34 348 | 33 829 |
| Sum kostnader | 16 580 | 18 285 | 17 853 | 18 774 | 20 871 | 21 997 | 28 158 | 32 285 | 36 922 | 37 858 | 37 480 | 33 429 | 32 990 |
| Driftsresultat | −114 | −984 | −1 110 | −456 | 193 | 636 | −1 500 | −677 | 491 | 1 181 | 1 980 | 919 | 840 |
| Sum finansinntekter | 253 | 199 | 134 | 218 | 224 | 381 | 431 | 504 | 501 | 593 | 395 | 543 | 181 |
| Sum finanskostnader | 307 | 337 | 320 | 308 | 259 | 443 | 597 | 477 | 497 | 444 | 1 051 | 634 | 609 |
| Netto finans | −54 | −138 | −186 | −90 | −35 | −62 | −165 | 27 | 4 | 150 | −656 | −92 | −428 |
| Resultat før skattekostnad | −168 | −1 122 | −1 296 | −546 | 158 | 574 | −1 666 | −650 | 496 | 1 330 | 1 324 | 827 | 412 |
| Årsresultat | −283 | −1 585 | −1 011 | −426 | 123 | 448 | −1 303 | −514 | 369 | 991 | 955 | 600 | 286 |
| Totalresultat | −283 | −1 585 | −1 011 | −426 | 123 | 448 | −1 303 | −514 | 369 | 991 | 955 | 600 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −283 | −1 585 | −1 011 | −426 | 123 | 448 | −1 303 | −514 | 369 | 991 | 955 | 600 | 286 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 330 | 445 | 907 | 622 | 502 | 537 | 663 | 300 | 164 | 173 | 150 | 144 | 122 |
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | 7 | 55 | 109 | 166 | 121 |
| Sum anleggsmidler | 330 | 445 | 907 | 622 | 502 | 537 | 663 | 300 | 172 | 228 | 259 | 310 | 243 |
| Sum fordringer | 1 187 | 2 122 | 2 200 | 1 629 | 2 594 | 3 231 | 3 063 | 3 536 | 3 712 | 3 309 | 4 375 | 3 346 | 2 869 |
| Sum omløpsmidler | 4 469 | 6 538 | 8 341 | 9 155 | 9 632 | 9 346 | 13 569 | 14 120 | 15 424 | 14 870 | 14 524 | 13 924 | 12 630 |
| Sum eiendeler | 4 799 | 6 983 | 9 248 | 9 777 | 10 134 | 9 882 | 14 233 | 14 420 | 15 596 | 15 098 | 14 783 | 14 235 | 12 873 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 220 | 1 503 | 3 088 | 4 099 | 4 525 | 4 402 | 3 954 | 5 257 | 5 771 | 5 552 | 5 061 | 4 356 | 3 956 |
| Sum egenkapital | 1 320 | 1 603 | 3 188 | 4 199 | 4 625 | 4 502 | 4 054 | 5 357 | 5 871 | 5 652 | 5 161 | 4 456 | 4 056 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | 300 | – | – | 1 833 | 667 | 1 000 | – | 250 | 750 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 1 833 | 667 | 1 000 | 0 | 250 | 750 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 478 | 5 380 | 6 061 | 5 278 | 5 509 | 5 380 | 8 345 | 8 396 | 8 725 | 9 446 | 9 372 | 9 029 | 8 817 |
| Sum gjeld | 3 478 | 5 380 | 6 061 | 5 578 | 5 509 | 5 380 | 10 178 | 9 063 | 9 725 | 9 446 | 9 622 | 9 779 | 8 817 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 799 | 6 983 | 9 248 | 9 777 | 10 134 | 9 882 | 14 233 | 14 420 | 15 596 | 15 098 | 14 783 | 14 235 | 12 873 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,7 % | −5,7 % | −6,6 % | −2,5 % | 0,9 % | 2,8 % | −5,6 % | −2,1 % | 1,3 % | 3 % | 5 % | 2,7 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | −1,7 % | −9,2 % | −6 % | −2,3 % | 0,6 % | 2 % | −4,9 % | −1,6 % | 1 % | 2,5 % | 2,4 % | 1,8 % | 0,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,28 | 1,22 | 1,38 | 1,73 | 1,75 | 1,74 | 1,63 | 1,68 | 1,77 | 1,57 | 1,55 | 1,54 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 2,63 | 3,36 | 1,9 | 1,33 | 1,19 | 1,2 | 2,51 | 1,69 | 1,66 | 1,67 | 1,86 | 2,19 | 2,17 |
| Egenkapitalrentabilitet | −21,4 % | −98,9 % | −31,7 % | −10,2 % | 2,7 % | 10 % | −32,1 % | −9,6 % | 6,3 % | 17,5 % | 18,5 % | 13,5 % | 7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,8 % | 3,3 % | −8,6 % | −13 % | −6,9 % | −15,1 % | −15,7 % | −15,5 % | −4,2 % | −1,1 % | 14,9 % | 1,5 % | – |
| Arbeidskapital | 990 296 kr | 1,2 mill kr | 2,3 mill kr | 3,9 mill kr | 4,1 mill kr | 4 mill kr | 5,2 mill kr | 5,7 mill kr | 6,7 mill kr | 5,4 mill kr | 5,2 mill kr | 4,9 mill kr | 3,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Engroshandel med kjøkkenutstyr av porselen, glass og steintøy og rengjøringsmidler · NESBYEN |
Selger du til selskaper som JAMO ENGROS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.