DEFA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 287 900 420 NOK |
| 2015 | 376 590 007 NOK |
| 2016 | 434 939 900 NOK |
| 2017 | 464 237 915 NOK |
| 2018 | 581 375 886 NOK |
| 2019 | 653 337 808 NOK |
| 2020 | 507 590 873 NOK |
| 2021 | 578 842 252 NOK |
| 2022 | 551 396 895 NOK |
| 2023 | 416 624 545 NOK |
| 2024 | 405 297 458 NOK |
| 2025 | 448 153 059 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Industri og handel og hva som hermed står i forbindelse, samt å eie og delta i selskaper med slikt formål.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 448 153 | 405 297 | 416 625 | 551 397 | 578 842 | 507 591 | 653 338 | 581 376 | 464 238 | 434 940 | 376 590 | 287 900 |
| Sum kostnader | 435 901 | 443 300 | 405 470 | 573 463 | 571 434 | 497 833 | 599 417 | 526 244 | 420 009 | 383 521 | 350 011 | 237 351 |
| Driftsresultat | 12 252 | −38 002 | 11 154 | −22 066 | 7 409 | 9 758 | 53 921 | 55 132 | 44 229 | 51 419 | 26 579 | 50 549 |
| Sum finansinntekter | 16 503 | 10 721 | 28 719 | 19 901 | 11 173 | 20 910 | 10 156 | 13 020 | 8 340 | 8 926 | 10 108 | 8 478 |
| Sum finanskostnader | 20 331 | 17 520 | 38 548 | 20 985 | 13 682 | 15 801 | 10 581 | 10 640 | 11 133 | 11 386 | 7 840 | 6 259 |
| Netto finans | −3 828 | – | – | – | – | – | −425 | 2 380 | −2 792 | −2 460 | 2 268 | 2 218 |
| Resultat før skattekostnad | 8 424 | −44 802 | 1 325 | −23 150 | 4 900 | 14 866 | 53 496 | 57 512 | 41 436 | 48 959 | 28 847 | 52 767 |
| Årsresultat | 6 458 | −41 760 | −761 | −17 700 | 2 034 | 9 725 | 39 799 | 42 318 | 30 568 | 37 170 | 21 850 | 38 780 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 458 | – | – | – | – | – | 39 799 | 42 318 | 30 568 | 37 170 | 21 850 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 85 184 | 102 704 | 160 910 | 45 987 | 48 958 | 56 081 | 63 972 | 71 880 | 79 903 | 3 272 | 5 239 | 7 299 |
| Sum varige driftsmidler | 88 399 | 79 044 | 73 916 | 170 410 | 66 139 | 12 848 | 15 139 | 13 507 | 14 055 | 8 284 | 9 258 | 10 662 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 | 9 | 189 | 486 | 1 820 | 1 812 | 10 175 | 10 104 | 10 886 | 2 713 | 2 995 | 3 221 |
| Sum anleggsmidler | 173 590 | 181 758 | 235 016 | 216 883 | 116 916 | 70 741 | 89 286 | 95 491 | 104 844 | 14 269 | 17 492 | 21 182 |
| Sum fordringer | 71 746 | – | – | – | – | – | 102 635 | 102 190 | 92 269 | 62 512 | 74 126 | 68 727 |
| Sum omløpsmidler | 202 673 | 190 178 | 294 382 | 314 186 | 282 671 | 319 414 | 285 194 | 253 282 | 218 050 | 271 627 | 257 602 | 166 663 |
| Sum eiendeler | 376 263 | 371 936 | 529 398 | 531 069 | 399 587 | 390 154 | 374 481 | 348 773 | 322 894 | 285 896 | 275 095 | 187 845 |
| Sum innskutt egenkapital | 61 799 | – | – | – | – | – | 37 692 | 37 692 | 37 692 | 37 692 | 37 692 | 23 112 |
| Sum opptjent egenkapital | 110 693 | – | – | – | – | – | 199 894 | 160 095 | 132 777 | 117 209 | 95 039 | 63 213 |
| Sum egenkapital | 172 492 | 169 608 | 194 486 | 231 182 | 249 345 | 247 311 | 237 586 | 197 787 | 170 469 | 154 901 | 132 731 | 86 325 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 240 | 240 | 240 | 147 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 24 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 41 840 |
| Sum langsiktig gjeld | 24 000 | 31 000 | 146 450 | 177 208 | 0 | 0 | 0 | 0 | 240 | 240 | 240 | 41 987 |
| Sum kortsiktig gjeld | 179 771 | 171 327 | 188 461 | 122 679 | 150 242 | 142 843 | 136 894 | 150 986 | 152 185 | 130 755 | 142 124 | 59 533 |
| Sum gjeld | 203 771 | 202 327 | 334 911 | 299 887 | 150 242 | 142 843 | 136 894 | 150 986 | 152 425 | 130 995 | 142 364 | 101 519 |
| Sum egenkapital og gjeld | 376 263 | 371 936 | 529 398 | 531 069 | 399 587 | 390 154 | 374 481 | 348 773 | 322 894 | 285 896 | 275 095 | 187 845 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 121 999 | 82 134 | −60 609 | −52 846 | 41 950 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −13 617 | −88 003 | −27 991 | −57 006 | 6 830 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −104 031 | −30 758 | 115 000 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 4 352 | −36 627 | 26 400 | −109 852 | 48 780 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 7 572 | 3 220 | 39 847 | 13 447 | 123 299 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,7 % | −9,4 % | 2,7 % | −4 % | 1,3 % | 1,9 % | 8,3 % | 9,5 % | 9,5 % | 11,8 % | 7,1 % | 17,6 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | −10,3 % | −0,2 % | −3,2 % | 0,4 % | 1,9 % | 6,1 % | 7,3 % | 6,6 % | 8,6 % | 5,8 % | 13,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1,11 | 1,56 | 2,56 | 1,88 | 2,24 | 2,08 | 1,68 | 1,43 | 2,08 | 1,81 | 2,8 |
| Gjeldsgrad | 1,18 | 1,19 | 1,72 | 1,3 | 0,6 | 0,58 | 0,58 | 0,76 | 0,89 | 0,85 | 1,07 | 1,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,7 % | −24,6 % | −0,4 % | −7,7 % | 0,8 % | 3,9 % | 16,8 % | 21,4 % | 17,9 % | 24 % | 16,5 % | 44,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,6 % | −2,7 % | −24,4 % | −4,7 % | 14 % | −22,3 % | 12,4 % | 25,2 % | 6,7 % | 15,5 % | 30,8 % | – |
| Arbeidskapital | 22,9 mill kr | 18,9 mill kr | 105,9 mill kr | 191,5 mill kr | 132,4 mill kr | 176,6 mill kr | 148,3 mill kr | 102,3 mill kr | 65,9 mill kr | 140,9 mill kr | 115,5 mill kr | 107,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (2)
Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner · NESBYEN | 104 ans. |
Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner · BILLINGSTAD | 49 ans. |
Selger du til selskaper som DEFA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.