HALLINGMAST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 27 499 336 NOK |
| 2012 | 38 117 253 NOK |
| 2013 | 45 236 447 NOK |
| 2014 | 50 377 960 NOK |
| 2015 | 66 894 600 NOK |
| 2016 | 56 224 168 NOK |
| 2017 | 42 270 076 NOK |
| 2018 | 65 231 517 NOK |
| 2019 | 67 579 477 NOK |
| 2020 | 68 896 055 NOK |
| 2021 | 44 663 658 NOK |
| 2022 | 54 416 051 NOK |
| 2023 | 56 860 040 NOK |
| 2024 | 80 528 344 NOK |
| 2025 | 109 271 136 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Maskinentreprenørarbeid, utleie av maskiner samt alt som står i forbindelse med dette, herunder delta i andre selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 109 271 | 80 528 | 56 860 | 54 416 | 44 664 | 68 896 | 67 579 | 65 232 | 42 270 | 56 224 | 66 895 | 50 378 | 45 236 | 38 117 | 27 499 |
| Sum kostnader | 86 613 | 65 281 | 49 789 | 46 044 | 37 849 | 53 696 | 60 022 | 65 956 | 37 787 | 51 283 | 41 700 | 37 601 | 31 432 | 26 246 | 21 003 |
| Driftsresultat | 22 658 | 15 247 | 7 071 | 8 372 | 6 814 | 15 200 | 7 558 | −724 | 4 483 | 4 941 | 25 195 | 12 777 | 13 805 | 11 871 | 6 497 |
| Sum finansinntekter | 1 564 | 1 408 | 1 166 | 576 | 224 | 312 | 392 | 312 | 277 | 419 | 497 | 428 | 450 | 335 | 234 |
| Sum finanskostnader | 368 | 451 | 189 | 8 | 3 | 20 | 7 | 6 | 5 | 4 | 26 | 14 | 13 | 28 | 75 |
| Netto finans | 1 196 | – | – | – | – | – | 386 | 306 | 272 | 415 | 471 | 414 | 437 | 307 | 159 |
| Resultat før skattekostnad | 23 854 | 16 203 | 8 047 | 8 940 | 7 035 | 15 492 | 7 944 | −419 | 4 755 | 5 356 | 25 666 | 13 191 | 14 241 | 12 178 | 6 656 |
| Årsresultat | 18 606 | 12 636 | 6 275 | 6 971 | 5 487 | 12 081 | 6 188 | −295 | 3 657 | 4 068 | 18 835 | 9 622 | 10 361 | 8 787 | 4 779 |
| Totalresultat | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 9 622 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 18 606 | – | – | – | – | – | 6 188 | −295 | 3 657 | 4 068 | 18 835 | 9 622 | 10 361 | 8 787 | 4 779 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 19 541 | 15 192 | 13 220 | 13 849 | 16 552 | 17 697 | 15 470 | 17 536 | 20 482 | 24 100 | 27 963 | 22 985 | 19 496 | 16 145 | 16 305 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 150 | 0 | 1 | 9 | 16 | 24 | 31 | 1 | 114 | 114 | 228 | 284 | 4 110 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 19 691 | 15 192 | 13 221 | 13 857 | 16 568 | 17 721 | 15 501 | 17 537 | 20 596 | 24 213 | 28 190 | 23 270 | 23 605 | 16 145 | 16 305 |
| Sum fordringer | 19 302 | – | – | – | – | – | 17 554 | 9 330 | 7 224 | 6 036 | 19 307 | 10 652 | 6 629 | 5 739 | 6 535 |
| Sum omløpsmidler | 64 407 | 48 053 | 54 265 | 53 525 | 42 382 | 42 542 | 37 686 | 30 354 | 31 560 | 25 279 | 39 371 | 29 332 | 22 966 | 17 681 | 13 839 |
| Sum eiendeler | 84 099 | 63 246 | 67 486 | 67 383 | 58 950 | 60 263 | 53 187 | 47 891 | 52 156 | 49 493 | 67 561 | 52 602 | 46 572 | 33 826 | 30 144 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 900 | – | – | – | – | – | 2 900 | 2 900 | 2 900 | 2 900 | 2 900 | 2 900 | 2 900 | 2 900 | 2 900 |
| Sum opptjent egenkapital | 27 476 | – | – | – | – | – | 32 580 | 30 391 | 34 686 | 37 029 | 35 961 | 27 125 | 27 503 | 22 142 | 15 555 |
| Sum egenkapital | 30 376 | 36 770 | 32 134 | 35 882 | 48 958 | 43 471 | 35 480 | 33 291 | 37 586 | 39 929 | 38 861 | 30 025 | 30 403 | 25 042 | 18 455 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 437 | – | – | – | – | – | 899 | 887 | 1 127 | 1 384 | 1 639 | 1 456 | 3 313 | 1 245 | 999 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 217 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 546 | 786 | 895 | 899 | 887 | 1 127 | 1 384 | 1 639 | 1 456 | 3 313 | 1 245 | 2 217 |
| Sum kortsiktig gjeld | 53 286 | 26 089 | 35 081 | 30 955 | 9 206 | 15 897 | 16 808 | 13 714 | 13 443 | 8 180 | 27 061 | 21 120 | 12 855 | 7 539 | 9 473 |
| Sum gjeld | 53 723 | 26 476 | 35 353 | 31 501 | 9 991 | 16 792 | 17 707 | 14 600 | 14 570 | 9 564 | 28 700 | 22 577 | 16 168 | 8 784 | 11 690 |
| Sum egenkapital og gjeld | 84 099 | 63 246 | 67 486 | 67 383 | 58 950 | 60 263 | 53 187 | 47 891 | 52 156 | 49 493 | 67 561 | 52 602 | 46 572 | 33 826 | 30 144 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 20,7 % | 18,9 % | 12,4 % | 15,4 % | 15,3 % | 22,1 % | 11,2 % | −1,1 % | 10,6 % | 8,8 % | 37,7 % | 25,4 % | 30,5 % | 31,1 % | 23,6 % |
| Resultatmargin | 17 % | 15,7 % | 11 % | 12,8 % | 12,3 % | 17,5 % | 9,2 % | −0,4 % | 8,6 % | 7,2 % | 28,2 % | 19,1 % | 22,9 % | 23,1 % | 17,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,84 | 1,55 | 1,73 | 4,6 | 2,68 | 2,24 | 2,21 | 2,35 | 3,09 | 1,45 | 1,39 | 1,79 | 2,35 | 1,46 |
| Gjeldsgrad | 1,77 | 0,72 | 1,1 | 0,88 | 0,2 | 0,39 | 0,5 | 0,44 | 0,39 | 0,24 | 0,74 | 0,75 | 0,53 | 0,35 | 0,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 61,3 % | 34,4 % | 19,5 % | 19,4 % | 11,2 % | 27,8 % | 17,4 % | −0,9 % | 9,7 % | 10,2 % | 48,5 % | 32,1 % | 34,1 % | 35,1 % | 25,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 35,7 % | 41,6 % | 4,5 % | 21,8 % | −35,2 % | 1,9 % | 3,6 % | 54,3 % | −24,8 % | −16 % | 32,8 % | 11,4 % | 18,7 % | 38,6 % | – |
| Arbeidskapital | 11,1 mill kr | 22 mill kr | 19,2 mill kr | 22,6 mill kr | 33,2 mill kr | 26,6 mill kr | 20,9 mill kr | 16,6 mill kr | 18,1 mill kr | 17,1 mill kr | 12,3 mill kr | 8,2 mill kr | 10,1 mill kr | 10,1 mill kr | 4,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Grunnarbeid · NESBYEN | 18 ans. |
Selger du til selskaper som HALLINGMAST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.