IKM PROMECH AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 3 179 379 NOK |
| 2016 | 14 717 191 NOK |
| 2017 | 18 119 139 NOK |
| 2018 | 32 182 529 NOK |
| 2019 | 16 057 140 NOK |
| 2020 | 27 999 052 NOK |
| 2021 | 38 292 141 NOK |
| 2022 | 63 674 655 NOK |
| 2023 | 105 328 694 NOK |
| 2024 | 104 993 396 NOK |
| 2025 | 108 774 730 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utvikling, salg og markedsføring av pumper og reparasjoner av disse samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2015 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 108 775 | 104 993 | 105 329 | 63 675 | 38 292 | 27 999 | 16 057 | 32 183 | 18 119 | 14 717 | 3 179 |
| Sum kostnader | 102 514 | 95 267 | 89 860 | 58 147 | 32 082 | 23 931 | 15 915 | 28 989 | 16 358 | 14 638 | 3 909 |
| Driftsresultat | 6 261 | 9 727 | 15 469 | 5 528 | 6 211 | 4 068 | 142 | 3 194 | 1 761 | 79 | −729 |
| Sum finansinntekter | 417 | 244 | 447 | 347 | 242 | 280 | 162 | 113 | 52 | 7 | 0 |
| Sum finanskostnader | 483 | 329 | 330 | 190 | 324 | 416 | 99 | 229 | 54 | 17 | 5 |
| Netto finans | −67 | – | – | – | – | – | 63 | −115 | −2 | −10 | −5 |
| Resultat før skattekostnad | 6 194 | 9 641 | 15 586 | 5 685 | 6 129 | 3 931 | 206 | 3 079 | 1 759 | 69 | −734 |
| Årsresultat | 5 842 | 7 229 | 11 785 | 3 106 | 4 759 | 3 054 | 141 | 2 369 | 1 494 | 69 | −734 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 842 | – | – | – | – | – | 141 | 2 369 | 1 494 | 69 | −734 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 056 | 4 270 | 5 360 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 818 | 603 | 709 | 215 | 198 | 383 | 485 | 615 | 284 | 268 | 302 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 10 353 | 10 353 | 0 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 874 | 4 873 | 6 070 | 10 568 | 10 551 | 383 | 485 | 615 | 284 | 268 | 302 |
| Sum fordringer | 23 902 | – | – | – | – | – | 6 871 | 7 330 | 1 973 | 2 748 | 1 797 |
| Sum omløpsmidler | 27 753 | 31 535 | 31 462 | 35 502 | 12 502 | 13 359 | 8 024 | 9 320 | 3 473 | 2 886 | 1 984 |
| Sum eiendeler | 31 628 | 36 408 | 37 532 | 46 071 | 23 054 | 13 742 | 8 509 | 9 936 | 3 757 | 3 154 | 2 286 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 403 | – | – | – | – | – | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 129 | – | – | – | – | – | 939 | 3 197 | 829 | −666 | −734 |
| Sum egenkapital | 12 533 | 13 690 | 16 461 | 3 403 | 12 297 | 1 039 | 1 039 | 3 297 | 929 | −566 | −634 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 4 | 3 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 775 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 5 775 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 321 | 22 718 | 21 071 | 42 667 | 10 756 | 12 703 | 7 471 | 6 634 | 2 825 | 3 720 | 2 920 |
| Sum gjeld | 19 095 | 22 718 | 21 071 | 42 667 | 10 756 | 12 703 | 7 471 | 6 638 | 2 828 | 3 720 | 2 920 |
| Sum egenkapital og gjeld | 31 628 | 36 408 | 37 532 | 46 071 | 23 054 | 13 742 | 8 509 | 9 936 | 3 757 | 3 154 | 2 286 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 13 437 | 4 994 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 519 | −180 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 10 000 | −12 000 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 2 918 | −7 186 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 7 940 | 5 021 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,8 % | 9,3 % | 14,7 % | 8,7 % | 16,2 % | 14,5 % | 0,9 % | 9,9 % | 9,7 % | 0,5 % | −22,9 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 6,9 % | 11,2 % | 4,9 % | 12,4 % | 10,9 % | 0,9 % | 7,4 % | 8,3 % | 0,5 % | −23,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,08 | 1,39 | 1,49 | 0,83 | 1,16 | 1,05 | 1,07 | 1,4 | 1,23 | 0,78 | 0,68 |
| Gjeldsgrad | 1,52 | 1,66 | 1,28 | 12,54 | 0,87 | 12,23 | 7,19 | 2,01 | 3,05 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 46,6 % | 52,8 % | 71,6 % | 91,3 % | 38,7 % | 294 % | 13,6 % | 71,8 % | 160,9 % | −12,1 % | 115,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,6 % | −0,3 % | 65,4 % | 66,3 % | 36,8 % | 74,4 % | −50,1 % | 77,6 % | 23,1 % | 362,9 % | – |
| Arbeidskapital | 14,4 mill kr | 8,8 mill kr | 10,4 mill kr | −7,2 mill kr | 1,7 mill kr | 655 589 kr | 553 299 kr | 2,7 mill kr | 648 288 kr | −833 460 kr | −936 070 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · SOLA | 26 ans. |
Selger du til selskaper som IKM PROMECH AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.