GAUS HAFJELL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 655 432 NOK |
| 2012 | 700 933 NOK |
| 2013 | 700 933 NOK |
| 2014 | 765 071 NOK |
| 2015 | 765 071 NOK |
| 2016 | 876 822 NOK |
| 2017 | 1 020 329 NOK |
| 2018 | 1 030 988 NOK |
| 2019 | 1 063 852 NOK |
| 2020 | 1 093 484 NOK |
| 2021 | 1 101 324 NOK |
| 2022 | 1 157 172 NOK |
| 2023 | 1 269 084 NOK |
| 2024 | 1 346 211 NOK |
| 2025 | 1 377 306 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Å eie og forestå drift av forretningseiendommer, samt tilknyttet næringsvirksomhet og annen virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 377 | 1 346 | 1 269 | 1 157 | 1 101 | 1 093 | 1 064 | 1 031 | 1 020 | 877 | 765 | 765 | 701 | 701 | 655 |
| Sum kostnader | 717 | 498 | 443 | 431 | 516 | 407 | 403 | 394 | 388 | 287 | 165 | 172 | 185 | 160 | 203 |
| Driftsresultat | 660 | 848 | 826 | 726 | 585 | 687 | 660 | 637 | 633 | 590 | 600 | 593 | 516 | 541 | 452 |
| Sum finansinntekter | 32 | 25 | 24 | 12 | 8 | 10 | 13 | 11 | 11 | 10 | 16 | 25 | 31 | 31 | – |
| Sum finanskostnader | 1 | 1 | 1 | – | 0 | 1 | – | 0 | 0 | – | – | 1 | 0 | – | – |
| Netto finans | 32 | 24 | 23 | 12 | 8 | 10 | 13 | 11 | 11 | 10 | 16 | 24 | 30 | 31 | 33 |
| Resultat før skattekostnad | 692 | 873 | 849 | 738 | 593 | 696 | 674 | 648 | 644 | 600 | 615 | 617 | 547 | 572 | 486 |
| Årsresultat | 540 | 681 | 662 | 575 | 463 | 543 | 525 | 495 | 485 | 448 | 447 | 450 | 393 | 412 | 351 |
| Sum overføringer og disponeringer | 540 | 681 | 662 | 575 | 463 | 543 | 525 | 495 | 485 | 448 | 447 | 450 | 393 | 412 | 351 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 334 | 311 | 252 | 217 | 163 | 158 | 129 | 77 | 103 | 51 | 21 | 14 | 6 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 384 | 390 | 406 | 424 | 442 | 470 | 498 | 526 | 554 | 582 | 610 | 638 | 536 | 552 | 568 |
| Sum anleggsmidler | 718 | 701 | 658 | 641 | 605 | 628 | 628 | 603 | 657 | 634 | 632 | 653 | 543 | 552 | 568 |
| Sum fordringer | 72 | 96 | 96 | 50 | 34 | 38 | 32 | 53 | 317 | 80 | 27 | 22 | 25 | 28 | 33 |
| Sum omløpsmidler | 1 917 | 1 971 | 2 530 | 2 246 | 1 875 | 1 937 | 1 806 | 1 512 | 1 671 | 1 373 | 1 260 | 1 246 | 1 316 | 1 318 | 1 269 |
| Sum eiendeler | 2 635 | 2 672 | 3 188 | 2 887 | 2 481 | 2 565 | 2 434 | 2 115 | 2 328 | 2 006 | 1 891 | 1 898 | 1 858 | 1 871 | 1 837 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 679 | 140 | 959 | 897 | 821 | 859 | 816 | 790 | 795 | 760 | 762 | 762 | 761 | 768 | 756 |
| Sum egenkapital | 1 179 | 640 | 1 459 | 1 397 | 1 321 | 1 359 | 1 316 | 1 290 | 1 295 | 1 260 | 1 262 | 1 262 | 1 261 | 1 268 | 1 256 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 266 | 1 158 | 892 | 744 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 10 | 31 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 266 | 1 158 | 892 | 744 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 190 | 874 | 837 | 747 | 1 159 | 1 207 | 1 119 | 825 | 1 033 | 746 | 629 | 637 | 597 | 592 | 550 |
| Sum gjeld | 1 456 | 2 033 | 1 729 | 1 490 | 1 159 | 1 207 | 1 119 | 825 | 1 033 | 746 | 629 | 637 | 597 | 603 | 581 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 635 | 2 672 | 3 188 | 2 887 | 2 481 | 2 565 | 2 434 | 2 115 | 2 328 | 2 006 | 1 891 | 1 898 | 1 858 | 1 871 | 1 837 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 48 % | 63 % | 65,1 % | 62,7 % | 53,1 % | 62,8 % | 62,1 % | 61,8 % | 62 % | 67,3 % | 78,4 % | 77,5 % | 73,7 % | 77,1 % | 69 % |
| Resultatmargin | 39,2 % | 50,6 % | 52,2 % | 49,7 % | 42 % | 49,7 % | 49,4 % | 48 % | 47,5 % | 51,1 % | 58,5 % | 58,9 % | 56,1 % | 58,8 % | 53,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 10,08 | 2,25 | 3,02 | 3,01 | 1,62 | 1,61 | 1,61 | 1,83 | 1,62 | 1,84 | 2 | 1,96 | 2,2 | 2,23 | 2,31 |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 3,18 | 1,19 | 1,07 | 0,88 | 0,89 | 0,85 | 0,64 | 0,8 | 0,59 | 0,5 | 0,5 | 0,47 | 0,48 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,8 % | 106,4 % | 45,4 % | 41,2 % | 35 % | 40 % | 39,9 % | 38,4 % | 37,4 % | 35,6 % | 35,4 % | 35,7 % | 31,2 % | 32,5 % | 28 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,3 % | 6,1 % | 9,7 % | 5,1 % | 0,7 % | 2,8 % | 3,2 % | 1 % | 16,4 % | 14,6 % | 0 % | 9,2 % | 0 % | 6,9 % | – |
| Arbeidskapital | 1,7 mill kr | 1,1 mill kr | 1,7 mill kr | 1,5 mill kr | 716 221 kr | 730 492 kr | 687 658 kr | 686 966 kr | 637 802 kr | 626 596 kr | 630 503 kr | 608 893 kr | 718 793 kr | 725 923 kr | 718 758 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · LILLEHAMMER |
Selger du til selskaper som GAUS HAFJELL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.