Gausdal Landhandleri AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2019 | 1 612 144 711 NOK |
| 2020 | 1 683 730 275 NOK |
| 2021 | 2 049 225 674 NOK |
| 2022 | 2 395 370 717 NOK |
| 2023 | 1 931 785 952 NOK |
| 2024 | 1 745 802 340 NOK |
Konsernregnskapet etter 2024 er ikke lest ennå. Brønnøysund har selskapsregnskapet for 2025: omsetning 1,8 mrd kr, egenkapital 357,7 mill kr (morselskapet alene, uten datterselskapene).
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Handel og produksjon samt virksomhet som er for- bundet med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 745 802 | 1 931 786 | 2 395 371 | 2 049 226 | 1 683 730 | 1 612 145 |
| Sum kostnader | 1 779 348 | 1 950 237 | 2 328 356 | 1 971 519 | 1 643 812 | 1 579 402 |
| Driftsresultat | −33 546 | −18 451 | 67 015 | 77 707 | 39 918 | 32 742 |
| Sum finansinntekter | 8 187 | 5 619 | 1 403 | 4 758 | 1 778 | 1 508 |
| Sum finanskostnader | 10 005 | 6 855 | 3 229 | 1 754 | 2 759 | 3 920 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −2 412 |
| Resultat før skattekostnad | −35 363 | −19 687 | 65 189 | 80 711 | 38 937 | 30 330 |
| Årsresultat | −28 597 | −16 381 | 49 723 | 61 835 | 29 390 | 22 933 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 22 708 | 17 370 | 5 668 | 9 950 | 14 231 | 18 513 |
| Sum varige driftsmidler | 60 086 | 54 740 | 43 337 | 47 355 | 79 280 | 84 258 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 190 | 2 206 | 1 489 | 1 183 | 746 | 500 |
| Sum anleggsmidler | 85 984 | 74 316 | 50 494 | 58 487 | 94 257 | 103 271 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 200 897 |
| Sum omløpsmidler | 663 179 | 662 852 | 674 268 | 710 471 | 482 888 | 410 402 |
| Sum eiendeler | 749 163 | 737 168 | 724 762 | 768 958 | 577 145 | 513 673 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 88 266 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 168 194 |
| Sum egenkapital | 356 984 | 364 736 | 375 823 | 342 112 | 285 955 | 256 460 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 1 825 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 65 429 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 797 | 9 191 | 4 040 | 5 081 | 35 993 | 67 254 |
| Sum kortsiktig gjeld | 373 743 | 360 724 | 343 110 | 420 358 | 250 723 | 189 959 |
| Sum gjeld | 392 180 | 372 432 | 348 939 | 426 846 | 291 190 | 257 214 |
| Sum egenkapital og gjeld | 749 163 | 737 168 | 724 762 | 768 958 | 577 145 | 513 673 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −12 066 | −42 382 | 47 981 | −45 873 | 130 918 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −30 551 | −45 541 | −9 803 | 12 859 | −17 419 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 75 976 | 47 608 | −58 775 | 46 740 | −96 126 | – |
| Netto endring i likvider | 33 358 | −32 486 | −20 597 | 13 726 | 17 373 | – |
| Likvider ved periodens slutt | 43 035 | 9 677 | 42 163 | 62 760 | 49 034 | – |
Morselskapsregnskap (2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 576 066 | 1 470 237 | 1 386 046 | 1 264 182 | 1 026 155 | 868 526 |
| Sum kostnader | 1 543 135 | 1 423 787 | 1 339 151 | 1 217 383 | 1 006 477 | 881 867 |
| Driftsresultat | 32 931 | 46 449 | 46 895 | 46 798 | 19 678 | −13 342 |
| Sum finansinntekter | 1 511 | 1 029 | 694 | 766 | 651 | 263 |
| Sum finanskostnader | 3 363 | 1 713 | 1 970 | 2 398 | 2 193 | 2 317 |
| Netto finans | −1 852 | −684 | −1 276 | −1 631 | −1 542 | −2 054 |
| Resultat før skattekostnad | 31 079 | 45 765 | 45 619 | 45 167 | 18 136 | −15 396 |
| Årsresultat | 24 171 | 35 139 | 34 604 | 33 748 | 13 092 | −11 364 |
| Sum overføringer og disponeringer | −24 171 | 35 139 | 34 604 | 33 748 | 13 092 | −11 364 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 985 | 145 | 785 | 913 | 2 742 |
| Sum varige driftsmidler | 83 455 | 65 265 | 72 272 | 52 748 | 44 892 | 44 953 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 042 | 18 195 | 6 | 6 | 6 | 2 063 |
| Sum anleggsmidler | 106 497 | 84 445 | 72 423 | 53 539 | 45 811 | 49 757 |
| Sum fordringer | 197 268 | 202 014 | 167 760 | 162 015 | 120 989 | 140 085 |
| Sum omløpsmidler | 396 561 | 367 135 | 306 299 | 289 040 | 233 154 | 245 588 |
| Sum eiendeler | 503 057 | 451 580 | 378 722 | 342 579 | 278 965 | 295 345 |
| Sum innskutt egenkapital | 88 266 | 88 266 | 88 266 | 88 266 | 88 266 | 88 266 |
| Sum opptjent egenkapital | 166 122 | 144 851 | 109 630 | 78 371 | 51 438 | 41 320 |
| Sum egenkapital | 254 388 | 233 117 | 197 896 | 166 637 | 139 704 | 129 586 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 883 | 667 | 1 333 | 2 000 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 64 096 | 31 964 | 40 734 | 26 842 | 16 728 | 15 383 |
| Sum langsiktig gjeld | 65 979 | 32 630 | 42 068 | 28 842 | 16 728 | 15 383 |
| Sum kortsiktig gjeld | 182 691 | 185 832 | 138 759 | 147 100 | 122 533 | 150 377 |
| Sum gjeld | 248 670 | 218 463 | 180 826 | 175 942 | 139 261 | 165 759 |
| Sum egenkapital og gjeld | 503 057 | 451 580 | 378 722 | 342 579 | 278 965 | 295 345 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,9 % | −1 % | 2,8 % | 3,8 % | 2,4 % | 2 % |
| Resultatmargin | −1,6 % | −0,9 % | 2,1 % | 3 % | 1,8 % | 1,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,84 | 1,97 | 1,69 | 1,93 | 2,16 |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,02 | 0,93 | 1,25 | 1,02 | 1 |
| Egenkapitalrentabilitet | −8 % | −4,5 % | 13,2 % | 18,1 % | 10,3 % | 8,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −9,6 % | −19,4 % | 16,9 % | 21,7 % | 4,4 % | – |
| Arbeidskapital | 289,4 mill kr | 302,1 mill kr | 331,2 mill kr | 290,1 mill kr | 232,2 mill kr | 220,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (26)
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ÅRNES | 7 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · BAGN | 8 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · BJØRKELANGEN | 10 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · DOKKA | 8 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · DOMBÅS | 9 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ELVERUM | 13 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · FAGERNES | 8 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · FÅVANG | 8 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · FLISA | 14 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ØSTRE GAUSDAL | 10 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · GJØVIK | 11 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · ØYER | 6 ans. |
Vis 14 til
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · JESSHEIM | 21 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · JEVNAKER | 38 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · KONGSBERG | 11 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · LILLEHAMMER | 144 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LØKEN | 6 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · LOM | 8 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · MESNALI | 14 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · MOELV | 11 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · OTTA | 13 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · RENA | 10 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · RINGEBU | 15 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · TRYSIL | 13 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · VIKERSUND | 14 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · VINSTRA | 25 ans. |
Selger du til selskaper som Gausdal Landhandleri AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.