FRAMTRE LOGISTIKK 1 AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 1 188 412 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 1 176 675 NOK |
| 2015 | 1 037 374 NOK |
| 2016 | 1 244 233 NOK |
| 2017 | 1 304 203 NOK |
| 2018 | 1 751 949 NOK |
| 2019 | 2 418 410 NOK |
| 2020 | 1 165 288 NOK |
| 2021 | 759 804 NOK |
| 2022 | 787 008 NOK |
| 2023 | 775 630 NOK |
| 2024 | 775 927 NOK |
| 2025 | 799 953 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Selskapets formål er å drive trebasert næringsvirksomhet, herunder skipning til og fra egen kai.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 800 | 776 | 776 | 787 | 760 | 1 165 | 2 418 | 1 752 | 1 304 | 1 244 | 1 037 | 1 177 | 1 188 |
| Sum kostnader | 325 | 201 | 263 | 277 | 343 | 708 | 1 528 | 1 545 | 574 | 850 | 396 | 792 | 561 |
| Driftsresultat | 475 | 575 | 513 | 510 | 417 | 458 | 891 | 207 | 730 | 394 | 641 | 384 | 627 |
| Sum finansinntekter | 4 | 3 | – | 0 | 1 | 6 | 30 | 25 | 25 | 18 | 78 | 20 | 9 |
| Sum finanskostnader | 180 | 165 | 138 | 101 | 118 | 53 | 238 | 79 | 1 | – | – | 66 | 61 |
| Netto finans | −177 | −163 | – | −101 | −118 | −47 | −207 | −54 | 24 | 18 | 78 | −46 | −51 |
| Resultat før skattekostnad | 299 | 412 | 376 | 410 | 299 | 411 | 683 | 153 | 754 | 412 | 719 | 338 | 576 |
| Årsresultat | 233 | 322 | 293 | 320 | 233 | 321 | 533 | 118 | 575 | 312 | 533 | 247 | 415 |
| Sum overføringer og disponeringer | 233 | 322 | 293 | 320 | 233 | 321 | 533 | 118 | 575 | 312 | 533 | 247 | 415 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 186 | 170 | 154 | 129 | 96 | 59 | 6 | – | – | – | – | – | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 4 004 | 4 098 | 4 192 | 4 337 | 4 407 | 4 427 | 4 637 | 4 692 | 1 144 | 1 157 | 1 053 | 972 | 3 231 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 500 | – |
| Sum anleggsmidler | 4 190 | 4 268 | 4 346 | 4 465 | 4 504 | 4 486 | 4 643 | 4 692 | 1 144 | 1 157 | 1 053 | 2 472 | 3 231 |
| Sum fordringer | 24 | 33 | 104 | 116 | 19 | 11 | 907 | 2 360 | 92 | 81 | 93 | 239 | 800 |
| Sum omløpsmidler | 24 | 33 | 104 | 116 | 91 | 417 | 1 920 | 3 448 | 3 704 | 3 335 | 2 369 | 1 363 | 1 806 |
| Sum eiendeler | 4 214 | 4 301 | 4 451 | 4 582 | 4 594 | 4 903 | 6 563 | 8 140 | 4 848 | 4 493 | 3 422 | 3 835 | 5 037 |
| Sum innskutt egenkapital | 671 | 671 | 671 | 671 | 671 | 868 | 868 | 868 | 868 | 868 | 868 | 868 | 868 |
| Sum opptjent egenkapital | 118 | 175 | 227 | 320 | – | −64 | 123 | 178 | 284 | 363 | 431 | 545 | 704 |
| Sum egenkapital | 789 | 846 | 898 | 991 | 671 | 804 | 991 | 1 046 | 1 153 | 1 231 | 1 299 | 1 413 | 1 573 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 9 | 41 | 69 | 95 | 148 | 217 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 0 | 3 422 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 3 422 | 0 | 0 | 0 | 9 | 41 | 69 | 95 | 148 | 217 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 425 | 3 455 | 3 553 | 169 | 3 923 | 4 099 | 5 572 | 7 085 | 3 654 | 3 193 | 2 028 | 2 274 | 3 247 |
| Sum gjeld | 3 425 | 3 455 | 3 553 | 3 591 | 3 923 | 4 099 | 5 572 | 7 094 | 3 695 | 3 261 | 2 123 | 2 422 | 3 464 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 214 | 4 301 | 4 451 | 4 582 | 4 594 | 4 903 | 6 563 | 8 140 | 4 848 | 4 493 | 3 422 | 3 835 | 5 037 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 59,4 % | 74,1 % | 66,1 % | 64,9 % | 54,9 % | 39,3 % | 36,8 % | 11,8 % | 56 % | 31,7 % | 61,8 % | 32,7 % | 52,8 % |
| Resultatmargin | 29,1 % | 41,5 % | 37,7 % | 40,6 % | 30,7 % | 27,5 % | 22 % | 6,7 % | 44,1 % | 25,1 % | 51,3 % | 21 % | 34,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,01 | 0,01 | 0,03 | 0,69 | 0,02 | 0,1 | 0,34 | 0,49 | 1,01 | 1,04 | 1,17 | 0,6 | 0,56 |
| Gjeldsgrad | 4,34 | 4,08 | 3,96 | 3,62 | 5,84 | 5,1 | 5,62 | 6,78 | 3,21 | 2,65 | 1,63 | 1,71 | 2,2 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,5 % | 38,1 % | 32,6 % | 32,3 % | 34,8 % | 39,9 % | 53,8 % | 11,3 % | 49,9 % | 25,3 % | 41 % | 17,5 % | 26,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,1 % | 0 % | −1,4 % | 3,6 % | −34,8 % | −51,8 % | 38 % | 34,3 % | 4,8 % | 19,9 % | −11,8 % | – | – |
| Arbeidskapital | −3,4 mill kr | −3,4 mill kr | −3,4 mill kr | −52 274 kr | −3,8 mill kr | −3,7 mill kr | −3,7 mill kr | −3,6 mill kr | 49 956 kr | 142 811 kr | 340 980 kr | −911 422 kr | −1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Andre tjenester tilknyttet sjøtransport · PORSGRUNN |
Selger du til selskaper som FRAMTRE LOGISTIKK 1 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.