FJØSSYSTEMER MIDT NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 47 354 949 NOK |
| 2012 | 36 038 352 NOK |
| 2013 | 63 658 694 NOK |
| 2014 | 59 156 249 NOK |
| 2015 | 78 783 477 NOK |
| 2016 | 124 794 370 NOK |
| 2017 | 139 224 957 NOK |
| 2018 | 121 409 955 NOK |
| 2019 | 133 955 529 NOK |
| 2020 | 126 949 033 NOK |
| 2021 | 169 520 357 NOK |
| 2022 | 174 679 796 NOK |
| 2023 | 171 678 351 NOK |
| 2024 | 261 365 851 NOK |
| 2025 | 254 142 870 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Drive handel.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 261 366 | 171 678 | 174 680 | 169 520 | 126 949 | 133 956 | 121 410 | 139 225 | 124 794 | 78 783 | 59 156 | 63 659 | 36 038 | 47 355 |
| Sum kostnader | 231 487 | 165 215 | 157 686 | 154 345 | 120 974 | 125 867 | 113 673 | 121 798 | 107 342 | 73 682 | 53 503 | 55 800 | 31 143 | – |
| Driftsresultat | 29 879 | 6 463 | 16 994 | 15 175 | 5 975 | 8 089 | 7 737 | 17 427 | 17 452 | 5 102 | 5 653 | 7 858 | 4 895 | 5 501 |
| Sum finansinntekter | 2 288 | 1 743 | 992 | 622 | 4 610 | 257 | 2 300 | 2 751 | 900 | 1 666 | 1 825 | 343 | 738 | – |
| Sum finanskostnader | 26 | 29 | 25 | – | 21 | 23 | 21 | 30 | 15 | 62 | 15 | 10 | 33 | – |
| Netto finans | 2 262 | 1 715 | 967 | 601 | 4 588 | 234 | 2 280 | 2 721 | 885 | 1 604 | 1 811 | 333 | 705 | – |
| Resultat før skattekostnad | 32 141 | 8 178 | 17 961 | 15 776 | 10 563 | 8 323 | 10 016 | 20 147 | 18 337 | 6 706 | 7 464 | 8 191 | 5 601 | 5 975 |
| Årsresultat | 25 311 | 6 599 | 14 141 | 12 425 | 9 212 | 6 492 | 8 232 | 16 020 | 13 964 | 5 079 | 5 852 | 5 907 | 4 033 | 4 300 |
| Totalresultat | 0 | 0 | 14 141 | 0 | 0 | – | – | – | 13 964 | 5 079 | 5 852 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 25 311 | 6 599 | 14 141 | 12 425 | 9 212 | 6 492 | 8 232 | 16 020 | 13 964 | 5 079 | 5 852 | 5 907 | 4 033 | 4 300 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 560 | 1 694 | 2 369 | 4 045 | 2 765 | 2 938 | 4 230 | 5 353 | 5 768 | 5 183 | 3 955 | 4 828 | 3 252 | 2 172 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 510 | 1 710 | 310 | 310 | 310 | 1 314 | 714 | 714 | 714 | 110 | 110 | 110 | 110 | 110 |
| Sum anleggsmidler | 2 070 | 3 404 | 2 679 | 4 355 | 3 075 | 4 252 | 4 944 | 6 067 | 6 481 | 5 293 | 4 065 | 4 938 | 3 362 | 2 282 |
| Sum fordringer | 53 619 | 36 264 | 36 904 | 39 601 | 29 097 | 18 131 | 17 550 | 18 270 | 32 274 | 12 887 | 6 843 | 11 532 | 3 518 | 2 379 |
| Sum omløpsmidler | 106 155 | 49 789 | 58 700 | 56 339 | 47 444 | 38 195 | 41 637 | 49 555 | 56 430 | 33 871 | 25 670 | 27 716 | 33 776 | 32 440 |
| Sum eiendeler | 108 226 | 53 193 | 61 379 | 60 694 | 50 519 | 42 448 | 46 581 | 55 622 | 62 912 | 39 164 | 29 735 | 32 654 | 37 139 | 34 722 |
| Sum innskutt egenkapital | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 236 | 279 | 279 |
| Sum opptjent egenkapital | 29 050 | 21 740 | 20 141 | 15 000 | 12 575 | 19 351 | 12 859 | 14 627 | 9 990 | 13 027 | 12 938 | 10 413 | 14 420 | 17 928 |
| Sum egenkapital | 29 286 | 21 976 | 20 377 | 15 236 | 12 811 | 19 587 | 13 095 | 14 863 | 10 226 | 13 262 | 13 174 | 10 649 | 14 698 | 18 207 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 768 | 657 | 662 | 659 | 634 | 802 | 1 290 | 2 091 | 268 | 259 | 195 | 244 | 132 | 55 |
| Sum langsiktig gjeld | 768 | 657 | 662 | 659 | 634 | 802 | 1 290 | 2 091 | 268 | 259 | 195 | 244 | 132 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 78 172 | 30 560 | 40 340 | 44 800 | 37 074 | 22 059 | 32 196 | 38 667 | 52 418 | 25 643 | 16 366 | 21 761 | 22 308 | 16 460 |
| Sum gjeld | 78 939 | 31 217 | 41 002 | 45 459 | 37 708 | 22 860 | 33 486 | 40 758 | 52 686 | 25 902 | 16 561 | 22 005 | 22 440 | 16 515 |
| Sum egenkapital og gjeld | 108 226 | 53 193 | 61 379 | 60 694 | 50 519 | 42 448 | 46 581 | 55 622 | 62 912 | 39 164 | 29 735 | 32 654 | 37 139 | 34 722 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | −780 | 12 394 | 9 955 | 5 047 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 1 032 | 1 720 | −2 197 | −780 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | −9 000 | −10 000 | −10 000 | −5 989 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | −8 748 | 4 114 | −2 242 | −1 721 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 10 468 | 19 216 | 15 102 | 17 345 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,4 % | 3,8 % | 9,7 % | 9 % | 4,7 % | 6 % | 6,4 % | 12,5 % | 14 % | 6,5 % | 9,6 % | 12,3 % | 13,6 % | 11,6 % |
| Resultatmargin | 9,7 % | 3,8 % | 8,1 % | 7,3 % | 7,3 % | 4,9 % | 6,8 % | 11,5 % | 11,2 % | 6,5 % | 9,9 % | 9,3 % | 11,2 % | 9,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,36 | 1,63 | 1,46 | 1,26 | 1,28 | 1,73 | 1,29 | 1,28 | 1,08 | 1,32 | 1,57 | 1,27 | 1,51 | 1,97 |
| Gjeldsgrad | 2,7 | 1,42 | 2,01 | 2,98 | 2,94 | 1,17 | 2,56 | 2,74 | 5,15 | 1,95 | 1,26 | 2,07 | 1,53 | 0,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 86,4 % | 30 % | 69,4 % | 81,6 % | 71,9 % | 33,2 % | 62,9 % | 107,8 % | 136,5 % | 38,3 % | 44,4 % | 55,5 % | 27,4 % | 23,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 52,2 % | −1,7 % | 3 % | 33,5 % | −5,2 % | 10,3 % | −12,8 % | 11,6 % | 58,4 % | 33,2 % | −7,1 % | 76,6 % | −23,9 % | – |
| Arbeidskapital | 28 mill kr | 19,2 mill kr | 18,4 mill kr | 11,5 mill kr | 10,4 mill kr | 16,1 mill kr | 9,4 mill kr | 10,9 mill kr | 4 mill kr | 8,2 mill kr | 9,3 mill kr | 6 mill kr | 11,5 mill kr | 16 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · ORKANGER | 59 ans. |
Selger du til selskaper som FJØSSYSTEMER MIDT NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.