ENHANCED DRILLING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 264 919 552 NOK |
| 2012 | 345 844 353 NOK |
| 2013 | 360 537 190 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 354 793 307 NOK |
| 2016 | 302 646 932 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 238 480 582 NOK |
| 2019 | 204 522 091 NOK |
| 2020 | 205 206 000 NOK |
| 2021 | 279 352 000 NOK |
| 2022 | 430 867 000 NOK |
| 2023 | 508 190 000 NOK |
| 2024 | 547 488 000 NOK |
| 2025 | 993 214 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å være en service leverandør til oljeindustrien, deltakelse og/eller investering i andre selskaper, -og alt hva dermed er forbundet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 547 488 | 508 190 | 430 867 | 279 352 | 205 206 | 204 522 | 238 481 | 302 647 | 354 793 | 360 537 | 345 844 | 264 920 |
| Sum kostnader | 405 167 | 406 303 | 316 299 | 253 298 | 214 033 | 230 586 | 240 908 | 340 545 | 347 126 | 372 235 | 340 343 | 279 379 |
| Driftsresultat | 142 321 | 101 887 | 114 568 | 26 054 | −8 827 | −26 064 | −2 427 | −37 898 | 7 667 | −11 698 | 5 501 | −14 460 |
| Sum finansinntekter | 22 819 | 11 462 | 15 825 | 5 199 | 1 091 | 7 163 | 8 287 | 36 981 | 43 407 | 26 724 | 7 730 | – |
| Sum finanskostnader | 37 341 | 37 008 | 24 053 | 17 443 | 17 128 | 32 579 | 35 655 | 83 700 | 32 314 | 44 862 | 43 155 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −25 416 | −27 368 | −46 719 | 11 094 | −18 138 | −35 425 | −31 849 |
| Resultat før skattekostnad | 127 799 | 76 341 | 106 340 | 13 809 | −24 864 | −51 480 | −29 795 | −84 617 | 18 760 | −29 837 | −29 924 | −46 308 |
| Årsresultat | 96 738 | 57 755 | 219 861 | 13 167 | −26 042 | −51 718 | −31 134 | −90 799 | 13 868 | −32 625 | −111 745 | −36 205 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | −51 718 | −31 134 | −90 799 | 13 868 | −32 625 | −111 745 | −36 205 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 110 247 | 142 559 | 149 375 | 40 022 | 30 087 | 38 695 | 47 540 | 72 662 | 82 632 | 69 180 | 53 907 | 114 914 |
| Sum varige driftsmidler | 454 102 | 441 402 | 435 157 | 314 013 | 188 643 | 223 319 | 259 605 | 296 287 | 295 890 | 196 237 | 226 891 | 311 808 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 66 | 182 | 182 | 182 | 65 | 65 | 103 | 0 | 0 | 94 | 94 | 94 |
| Sum anleggsmidler | 564 415 | 584 142 | 584 714 | 354 217 | 218 795 | 262 079 | 307 248 | 368 949 | 378 522 | 265 511 | 280 892 | 426 816 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 88 674 | 260 461 | 304 023 | 273 558 | 286 828 | 191 438 | 157 357 |
| Sum omløpsmidler | 447 810 | 286 583 | 205 031 | 126 229 | 130 356 | 118 385 | 288 118 | 322 280 | 315 103 | 319 128 | 215 257 | 175 554 |
| Sum eiendeler | 1 012 225 | 870 725 | 789 745 | 480 446 | 349 151 | 380 464 | 595 367 | 691 229 | 693 625 | 584 639 | 496 149 | 602 370 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 548 901 | 398 060 | 398 060 | 398 060 | 257 279 | 7 279 | 7 279 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | −479 126 | −427 645 | −344 203 | −253 405 | −144 042 | −111 417 | 328 |
| Sum egenkapital | 456 443 | 345 956 | 286 616 | 68 930 | 43 735 | 69 775 | −29 585 | 53 856 | 144 655 | 113 237 | −104 138 | 7 607 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 464 | 464 | 464 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 270 000 | 77 943 | 473 110 | 361 407 | 260 480 | 475 431 | 508 217 |
| Sum langsiktig gjeld | 393 996 | 363 482 | 341 291 | 302 609 | 255 284 | – | – | – | – | – | 475 894 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 161 787 | 161 288 | 161 838 | 108 907 | 50 134 | 40 689 | 547 008 | 164 263 | 187 563 | 210 458 | 124 392 | 86 083 |
| Sum gjeld | 555 783 | 524 770 | 503 129 | 411 516 | 305 417 | 310 689 | 624 951 | 637 373 | 548 970 | 471 402 | 600 287 | 594 764 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 012 226 | 870 725 | 789 746 | 480 446 | 349 151 | 380 464 | 595 367 | 691 229 | 693 625 | 584 639 | 496 149 | 602 370 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 150 385 | 161 321 | 177 859 | 141 164 | 45 363 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 80 739 | 96 547 | −201 203 | −70 807 | −18 062 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 69 477 | 64 832 | 23 350 | −82 157 | −20 930 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 169 | 58 | 6 | −11 800 | 6 372 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 286 | 117 | 175 | 169 | 9 335 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 26 % | 20,1 % | 26,6 % | 9,3 % | −4,3 % | −12,7 % | −1 % | −12,5 % | 2,2 % | −3,2 % | 1,6 % | −5,5 % |
| Resultatmargin | 17,7 % | 11,4 % | 51 % | 4,7 % | −12,7 % | −25,3 % | −13,1 % | −30 % | 3,9 % | −9 % | −32,3 % | −13,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,77 | 1,78 | 1,27 | 1,16 | 2,6 | 2,91 | 0,53 | 1,96 | 1,68 | 1,52 | 1,73 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,22 | 1,52 | 1,76 | 5,97 | 6,98 | 4,45 | – | 11,83 | 3,8 | 4,16 | – | 78,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,2 % | 16,7 % | 76,7 % | 19,1 % | −59,5 % | −74,1 % | 105,2 % | −168,6 % | 9,6 % | −28,8 % | 107,3 % | −476 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,7 % | 17,9 % | 54,2 % | 36,1 % | 0,3 % | −14,2 % | – | −14,7 % | – | 4,2 % | 30,5 % | – |
| Arbeidskapital | 286 mill kr | 125,3 mill kr | 43,2 mill kr | 17,3 mill kr | 80,2 mill kr | 77,7 mill kr | −258,9 mill kr | 158 mill kr | 127,5 mill kr | 108,7 mill kr | 90,9 mill kr | 89,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (3)
Boretjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · OSLO | |
Boretjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · STRAUME | 95 ans. |
Boretjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · STRAUME | 58 ans. |
Selger du til selskaper som ENHANCED DRILLING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.