DEKKMESTEREN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 43 536 204 NOK |
| 2014 | 43 908 063 NOK |
| 2015 | 45 269 699 NOK |
| 2016 | 53 336 409 NOK |
| 2017 | 61 706 040 NOK |
| 2018 | 59 210 892 NOK |
| 2019 | 62 634 499 NOK |
| 2020 | 69 767 405 NOK |
| 2021 | 77 125 248 NOK |
| 2022 | 87 171 742 NOK |
| 2023 | 90 528 119 NOK |
| 2024 | 95 273 266 NOK |
| 2025 | 119 924 860 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Detaljhandel med utstyr til motorvogner, med hovedvekt på dekk og felger.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 119 925 | 95 273 | 90 528 | 87 172 | 77 125 | 69 767 | 62 634 | 59 211 | 61 706 | 53 336 | 45 270 | 43 908 | 43 536 |
| Sum kostnader | 117 272 | 94 200 | 89 962 | 87 073 | 74 793 | 68 327 | 62 040 | 58 556 | 61 119 | 53 262 | 44 895 | 43 731 | 42 419 |
| Driftsresultat | 2 653 | 1 074 | 566 | 98 | 2 333 | 1 441 | 595 | 655 | 587 | 75 | 375 | 177 | 1 117 |
| Sum finansinntekter | 2 238 | 3 825 | 1 446 | 2 827 | 51 | 34 | 2 | 2 | 7 | 3 | 15 | 4 | 1 |
| Sum finanskostnader | 2 014 | 1 880 | 1 253 | 1 030 | 560 | 754 | 580 | 597 | 621 | 433 | 372 | 465 | 245 |
| Netto finans | 224 | – | – | – | – | – | −578 | −595 | −614 | −430 | −357 | −460 | −244 |
| Resultat før skattekostnad | 2 877 | 3 019 | 759 | 1 896 | 1 824 | 721 | 17 | 60 | −27 | −355 | 18 | −283 | 873 |
| Årsresultat | 2 265 | 3 170 | 878 | 2 073 | 1 422 | 562 | 5 | 111 | −27 | −355 | 4 | −208 | 626 |
| Totalresultat | 2 265 | – | – | – | – | – | 5 | 111 | −27 | −355 | 4 | −208 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 265 | – | – | – | – | – | 5 | 111 | −27 | −355 | 4 | −208 | 626 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 14 323 | 1 294 | 1 776 | 1 539 | 1 970 | 1 480 | 131 | 144 | 93 | 93 | 93 | 107 | 31 |
| Sum varige driftsmidler | 1 329 | 1 367 | 2 040 | 2 175 | 2 040 | 1 535 | 3 408 | 673 | 532 | 467 | 229 | 62 | 99 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 230 | 36 921 | 12 867 | 12 867 | 267 | 267 | 267 | 267 | 561 | 506 | 506 | 506 | 527 |
| Sum anleggsmidler | 41 883 | 39 583 | 16 683 | 16 581 | 4 277 | 3 282 | 3 806 | 1 084 | 1 187 | 1 067 | 829 | 675 | 657 |
| Sum fordringer | 7 480 | – | – | – | – | – | 5 041 | 3 825 | 4 053 | 8 506 | 3 940 | 1 938 | 2 434 |
| Sum omløpsmidler | 30 896 | 21 732 | 26 566 | 26 588 | 16 872 | 16 720 | 16 394 | 13 443 | 14 508 | 18 307 | 14 386 | 12 022 | 14 079 |
| Sum eiendeler | 72 779 | 61 315 | 43 249 | 43 169 | 21 148 | 20 002 | 20 200 | 14 527 | 15 695 | 19 374 | 15 214 | 12 697 | 14 736 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | – | – | – | – | – | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 525 | – | – | – | – | – | 155 | 150 | 40 | 67 | 422 | 418 | 626 |
| Sum egenkapital | 11 525 | 9 260 | 6 090 | 5 212 | 3 139 | 1 717 | 1 155 | 1 150 | 1 040 | 1 067 | 1 422 | 1 418 | 1 626 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 45 900 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 2 065 | 64 | 96 |
| Sum langsiktig gjeld | 45 900 | 36 000 | 17 600 | 19 200 | 6 300 | 7 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 065 | 64 | 96 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 354 | 16 055 | 19 559 | 18 757 | 11 655 | 11 285 | 19 045 | 13 376 | 14 655 | 18 307 | 11 727 | 11 215 | 13 014 |
| Sum gjeld | 61 254 | 52 055 | 37 159 | 37 957 | 18 010 | 18 285 | 19 045 | 13 376 | 14 655 | 18 307 | 13 792 | 11 279 | 13 110 |
| Sum egenkapital og gjeld | 72 779 | 61 315 | 43 249 | 43 169 | 21 148 | 20 002 | 20 200 | 14 527 | 15 695 | 19 374 | 15 214 | 12 697 | 14 736 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 4 436 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −1 328 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −1 600 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 1 509 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 5 963 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | 1,1 % | 0,6 % | 0,1 % | 3 % | 2,1 % | 1 % | 1,1 % | 1 % | 0,1 % | 0,8 % | 0,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 3,3 % | 1 % | 2,4 % | 1,8 % | 0,8 % | 0 % | 0,2 % | −0 % | −0,7 % | 0 % | −0,5 % | 1,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 1,35 | 1,36 | 1,42 | 1,45 | 1,48 | 0,86 | 1,01 | 0,99 | 1 | 1,23 | 1,07 | 1,08 |
| Gjeldsgrad | 5,31 | 5,62 | 6,1 | 7,28 | 5,74 | 10,65 | 16,49 | 11,63 | 14,09 | 17,16 | 9,7 | 7,95 | 8,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,7 % | 34,2 % | 14,4 % | 39,8 % | 45,3 % | 32,7 % | 0,4 % | 9,6 % | −2,6 % | −33,3 % | 0,3 % | −14,6 % | 38,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 25,9 % | 5,2 % | 3,9 % | 13 % | 10,5 % | 11,4 % | 5,8 % | −4 % | 15,7 % | 17,8 % | 3,1 % | 0,9 % | – |
| Arbeidskapital | 15,5 mill kr | 5,7 mill kr | 7 mill kr | 7,8 mill kr | 5,2 mill kr | 5,4 mill kr | −2,7 mill kr | 66 459 kr | −146 762 kr | 332 kr | 2,7 mill kr | 807 821 kr | 1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (9)
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · FROGNER | 6 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · DRAMMEN | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · YTRE ENEBAKK | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · OSLO | 6 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · OSLO | 9 ans. |
Kjøp og salg av egen fast eiendom · RÅHOLT | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · SLEMMESTAD | |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · STAVANGER | 12 ans. |
Detaljhandel med deler og utstyr til motorvogner · TØNSBERG | 7 ans. |
Selger du til selskaper som DEKKMESTEREN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.