DATEK LIGHT CONTROL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 8 398 985 NOK |
| 2015 | 9 474 057 NOK |
| 2016 | 11 383 554 NOK |
| 2017 | 11 837 536 NOK |
| 2018 | 21 075 549 NOK |
| 2019 | 21 159 697 NOK |
| 2020 | 20 290 869 NOK |
| 2021 | 24 054 139 NOK |
| 2022 | 33 584 574 NOK |
| 2023 | 46 039 988 NOK |
| 2024 | 55 695 242 NOK |
| 2025 | 43 989 365 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utvikling, produksjon, handel, herunder import og eksport, samt tjenesteyting og deltakelse i andre selskaper med kunnskaper, ledelse og kapital.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 43 989 | 55 695 | 46 040 | 33 585 | 24 054 | 20 291 | 21 160 | 21 076 | 11 838 | 11 384 | 9 474 | 8 399 |
| Sum kostnader | 37 416 | 39 885 | 36 122 | 29 585 | 24 633 | 19 519 | 18 968 | 17 879 | 11 058 | 10 032 | 9 591 | 8 338 |
| Driftsresultat | 6 573 | 15 810 | 9 918 | 4 000 | −579 | 772 | 2 191 | 3 197 | 779 | 1 352 | −117 | 61 |
| Sum finansinntekter | 416 | 459 | 122 | 89 | 146 | 171 | 67 | 105 | 96 | 27 | 19 | 0 |
| Sum finanskostnader | 82 | 210 | 265 | 204 | 125 | 188 | 146 | 92 | 63 | 53 | 65 | 16 |
| Netto finans | 334 | 249 | −143 | −114 | 22 | −17 | −80 | 14 | 33 | −26 | −46 | −16 |
| Resultat før skattekostnad | 6 907 | 16 059 | 9 775 | 3 885 | −557 | 755 | 2 112 | 3 210 | 813 | 1 326 | −163 | 45 |
| Årsresultat | 5 384 | 12 523 | 7 624 | 3 064 | −322 | 720 | 1 746 | 2 613 | 618 | 1 100 | 18 | 157 |
| Totalresultat | 5 384 | 12 523 | 7 624 | 3 064 | −322 | 720 | 1 746 | 2 613 | 618 | 1 100 | 18 | 157 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 384 | 12 523 | 7 624 | 3 064 | −322 | 720 | 1 746 | 2 613 | 618 | 1 100 | 18 | 157 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 10 538 | 8 522 | 6 919 | 5 001 | 3 834 | 3 900 | 4 200 | 4 500 | 4 800 | 5 167 | 5 693 | 5 811 |
| Sum varige driftsmidler | 550 | 73 | 157 | 114 | 88 | 18 | – | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 2 000 | 0 | 2 500 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 11 088 | 8 595 | 9 077 | 5 115 | 6 422 | 3 918 | 4 200 | 4 500 | 4 800 | 5 167 | 5 693 | 5 811 |
| Sum fordringer | 6 756 | 18 358 | 2 295 | 8 466 | 3 941 | 6 226 | 2 564 | 7 105 | 3 875 | 4 804 | 4 822 | 4 227 |
| Sum omløpsmidler | 13 174 | 28 018 | 18 146 | 17 228 | 9 206 | 9 534 | 9 730 | 11 375 | 6 369 | 6 619 | 5 927 | 5 444 |
| Sum eiendeler | 24 262 | 36 613 | 27 222 | 22 342 | 15 628 | 13 452 | 13 930 | 15 875 | 11 169 | 11 787 | 11 620 | 11 255 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 606 | 3 623 | 3 754 | 3 769 | 2 784 | 3 106 | 2 505 | 2 058 | 1 446 | 1 275 | 175 | 157 |
| Sum egenkapital | 9 606 | 9 623 | 9 754 | 9 769 | 8 784 | 9 106 | 8 505 | 8 058 | 7 446 | 7 275 | 6 175 | 6 157 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | – | – | 0 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 0 | 600 | 400 | 0 | 400 | 400 | 400 | 400 | 370 | 7 | 227 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 | 0 | 600 | 401 | 400 | 401 | 400 | 400 | 400 | 370 | 7 | 227 |
| Sum kortsiktig gjeld | 14 651 | 26 990 | 16 868 | 12 173 | 6 443 | 3 945 | 5 025 | 7 418 | 3 323 | 4 141 | 5 437 | 4 871 |
| Sum gjeld | 14 656 | 26 990 | 17 468 | 12 574 | 6 843 | 4 346 | 5 425 | 7 818 | 3 723 | 4 511 | 5 445 | 5 098 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 262 | 36 613 | 27 222 | 22 342 | 15 628 | 13 452 | 13 930 | 15 875 | 11 169 | 11 787 | 11 620 | 11 255 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,9 % | 28,4 % | 21,5 % | 11,9 % | −2,4 % | 3,8 % | 10,4 % | 15,2 % | 6,6 % | 11,9 % | −1,2 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 22,5 % | 16,6 % | 9,1 % | −1,3 % | 3,6 % | 8,3 % | 12,4 % | 5,2 % | 9,7 % | 0,2 % | 1,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,9 | 1,04 | 1,08 | 1,42 | 1,43 | 2,42 | 1,94 | 1,53 | 1,92 | 1,6 | 1,09 | 1,12 |
| Gjeldsgrad | 1,53 | 2,8 | 1,79 | 1,29 | 0,78 | 0,48 | 0,64 | 0,97 | 0,5 | 0,62 | 0,88 | 0,83 |
| Egenkapitalrentabilitet | 56,1 % | 130,1 % | 78,2 % | 31,4 % | −3,7 % | 7,9 % | 20,5 % | 32,4 % | 8,3 % | 15,1 % | 0,3 % | 2,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −21 % | 21 % | 37,1 % | 39,6 % | 18,5 % | −4,1 % | 0,4 % | 78 % | 4 % | 20,2 % | 12,8 % | – |
| Arbeidskapital | −1,5 mill kr | 1 mill kr | 1,3 mill kr | 5,1 mill kr | 2,8 mill kr | 5,6 mill kr | 4,7 mill kr | 4 mill kr | 3 mill kr | 2,5 mill kr | 489 481 kr | 572 730 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Dataprogrammeringstjenester · LILLESTRØM | 18 ans. |
Selger du til selskaper som DATEK LIGHT CONTROL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.