ALVÆRVIK GRÅSTEINSMURING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 5 374 131 NOK |
| 2014 | 10 234 129 NOK |
| 2015 | 6 197 485 NOK |
| 2016 | 6 588 819 NOK |
| 2017 | 4 086 140 NOK |
| 2018 | 4 440 545 NOK |
| 2019 | 4 350 735 NOK |
| 2020 | 3 479 930 NOK |
| 2021 | 763 098 NOK |
| 2022 | 1 542 777 NOK |
| 2023 | 2 781 773 NOK |
| 2024 | 2 107 346 NOK |
| 2025 | 1 860 462 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Entreprenørverksemd med gråsteinsmuring som spesialitet, samt containerutleige og transport.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 860 | 2 107 | 2 782 | 1 543 | 763 | 3 480 | 4 351 | 4 441 | 4 086 | 6 589 | 6 197 | 10 234 | 5 374 |
| Sum kostnader | 2 109 | 2 865 | 2 610 | 1 858 | 851 | 4 899 | 3 832 | 3 513 | 3 713 | 5 031 | 4 772 | 4 194 | 2 780 |
| Driftsresultat | −248 | −758 | 172 | −315 | −88 | −1 419 | 519 | 927 | 374 | 1 557 | 1 425 | 6 041 | 2 594 |
| Sum finansinntekter | 114 | 2 475 | 1 991 | 678 | 800 | 14 | 65 | 521 | 38 | 25 | 48 | 13 | 1 |
| Sum finanskostnader | 26 | 44 | 54 | 39 | 24 | 37 | 50 | 85 | 73 | 67 | 9 | 22 | 20 |
| Netto finans | 88 | 2 431 | 1 937 | 639 | 776 | −23 | 15 | 437 | −35 | −42 | 38 | −9 | −19 |
| Resultat før skattekostnad | −160 | 1 673 | 2 109 | 323 | 689 | −1 442 | 534 | 1 364 | 339 | 1 515 | 1 464 | 6 032 | 2 575 |
| Årsresultat | −125 | 1 849 | 2 081 | 252 | 713 | −1 124 | 427 | 1 221 | 208 | 1 145 | 1 080 | 4 402 | 1 858 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 849 | 2 081 | 252 | 713 | −1 124 | 427 | 1 221 | 208 | 1 145 | 1 080 | 4 402 | 1 858 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 12 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 6 058 | 6 384 | 5 715 | 2 044 | 1 624 | 647 | 3 135 | 3 139 | 3 140 | 3 284 | 2 427 | 1 855 | 1 462 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 710 | 4 770 | 3 273 | 3 008 | 3 091 | 3 161 | 2 859 | 1 917 | 1 922 | 1 598 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 10 780 | 11 154 | 8 988 | 5 052 | 4 715 | 3 808 | 5 995 | 5 055 | 5 062 | 4 882 | 2 427 | 1 855 | 1 462 |
| Sum fordringer | 575 | 732 | 1 352 | 884 | 302 | 756 | 1 628 | 1 373 | 848 | 467 | 657 | 1 508 | 1 024 |
| Sum investeringer | 100 | 70 | 20 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 627 | 2 968 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 971 | 1 094 | 1 466 | 3 442 | 3 242 | 4 608 | 5 807 | 5 826 | 5 170 | 6 021 | 6 395 | 6 838 | 1 934 |
| Sum eiendeler | 11 750 | 12 248 | 10 453 | 8 494 | 7 957 | 8 416 | 11 802 | 10 881 | 10 232 | 10 903 | 8 822 | 8 693 | 3 396 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 157 | 11 281 | 9 433 | 7 352 | 7 100 | 7 187 | 8 311 | 7 883 | 7 483 | 7 274 | 6 129 | 5 050 | 1 448 |
| Sum egenkapital | 11 187 | 11 311 | 9 463 | 7 382 | 7 130 | 7 217 | 8 341 | 7 913 | 7 513 | 7 304 | 6 159 | 5 080 | 1 478 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 23 | 198 | 170 | 99 | 123 | 276 | 220 | 197 | 192 | 125 | 124 | 29 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 387 | 641 | 880 | 658 | 821 | 1 118 | 1 474 | 1 822 | 2 157 | 1 548 | 379 | 457 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 410 | 839 | 1 050 | 757 | 944 | 1 394 | 1 694 | 2 019 | 2 349 | 1 673 | 503 | 487 |
| Sum kortsiktig gjeld | 564 | 526 | 151 | 61 | 70 | 255 | 2 067 | 1 273 | 700 | 1 250 | 991 | 3 110 | 1 432 |
| Sum gjeld | 564 | 936 | 990 | 1 111 | 827 | 1 199 | 3 461 | 2 968 | 2 719 | 3 599 | 2 663 | 3 613 | 1 918 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 750 | 12 248 | 10 453 | 8 494 | 7 957 | 8 416 | 11 802 | 10 881 | 10 232 | 10 903 | 8 822 | 8 693 | 3 396 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −13,4 % | −36 % | 6,2 % | −20,4 % | −11,5 % | −40,8 % | 11,9 % | 20,9 % | 9,1 % | 23,6 % | 23 % | 59 % | 48,3 % |
| Resultatmargin | −6,7 % | 87,7 % | 74,8 % | 16,4 % | 93,5 % | −32,3 % | 9,8 % | 27,5 % | 5,1 % | 17,4 % | 17,4 % | 43 % | 34,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,72 | 2,08 | 9,69 | 56,42 | 46,28 | 18,09 | 2,81 | 4,58 | 7,39 | 4,82 | 6,46 | 2,2 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 0,05 | 0,08 | 0,1 | 0,15 | 0,12 | 0,17 | 0,42 | 0,38 | 0,36 | 0,49 | 0,43 | 0,71 | 1,3 |
| Egenkapitalrentabilitet | −1,1 % | 16,3 % | 22 % | 3,4 % | 10 % | −15,6 % | 5,1 % | 15,4 % | 2,8 % | 15,7 % | 17,5 % | 86,7 % | 125,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −11,7 % | −24,2 % | 80,3 % | 102,2 % | −78,1 % | −20 % | −2 % | 8,7 % | −38 % | 6,3 % | −39,4 % | 90,4 % | – |
| Arbeidskapital | 406 963 kr | 567 583 kr | 1,3 mill kr | 3,4 mill kr | 3,2 mill kr | 4,4 mill kr | 3,7 mill kr | 4,6 mill kr | 4,5 mill kr | 4,8 mill kr | 5,4 mill kr | 3,7 mill kr | 502 625 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Godstransport på vei · DALE I SUNNFJORD |
Selger du til selskaper som ALVÆRVIK GRÅSTEINSMURING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.