Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer
133 norske selskaper i denne bransjen. Sorter på omsetning, vekst, driftsresultat eller egenkapital, og filtrer for å sammenligne.
133 selskaper
| # | Selskap | Omsetning ↓ | Vekst | Driftsresultat | Egenkapital | Ansatte |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FELLESKJØPET AGRI SA · Lillestrøm | 15,7 mrd kr | +10 % | 177,3 mill kr | 3 mrd kr | 250+ |
| 2 | NORGRO AS · Ridabu | 388,7 mill kr | +5 % | 12 mill kr | 50,9 mill kr | 20-49 |
| 3 | DALANE INNKJØPSLAG SA · Helleland | 315 mill kr | +10 % | 6,8 mill kr | 30,7 mill kr | 5-9 |
| 4 | DEGERNES LANDBRUKSLAG SA · Degernes | 205,6 mill kr | +5 % | 2,6 mill kr | 40 mill kr | 20-49 |
| 5 | LESJA INNKJØPSLAG SA · Lesja | 181,2 mill kr | +14 % | 3 mill kr | 40,4 mill kr | 50-99 |
| 6 | TRADE SOLUTIONS NORWAY AS · Oslo | 152,4 mill kr | — | 4 mill kr | −1,3 mill kr | — |
| 7 | NES INNKJØPSLAG SA · Stavsjø | 151,4 mill kr | +20 % | 2,5 mill kr | 14,9 mill kr | 5-9 |
| 8 | CARGILL AS · Bergen | 150,2 mill kr | -15 % | 23,7 mill kr | 6,4 mrd kr | — |
| 9 | BØNDENES INNKJØPSLAG SA · Sandnes | 127,6 mill kr | -11 % | −13,4 mill kr | 6,1 mill kr | — |
| 10 | NELSON GARDEN AS · Nesttun | 90,2 mill kr | +4 % | −6,8 mill kr | 17,4 mill kr | 10-19 |
| 11 | GJØVIK INNKJØPSLAG SA · Gjøvik | 75,5 mill kr | +8 % | −269 108 kr | 17,8 mill kr | 10-19 |
| 12 | GJERDRUM INNKJØPSLAG SA · Gjerdrum | 70,4 mill kr | +13 % | 1,7 mill kr | 2,2 mill kr | — |
| 13 | VEKSTMILJØ AS · Sandnes | 69,4 mill kr | +6 % | 3,2 mill kr | 11,6 mill kr | 5-9 |
| 14 | TREE OF PETS AS · Hagan | 55,7 mill kr | +22 % | 4 mill kr | −4,5 mill kr | — |
| 15 | ALVDAL INNKJØPSLAG SA · Alvdal | 46,8 mill kr | +4 % | 1,3 mill kr | 15,1 mill kr | 10-19 |
| 16 | NORSENTERET KONGSVINGER SA · Kongsvinger | 43,3 mill kr | +2 % | 1,1 mill kr | 15 mill kr | 10-19 |
| 17 | KVAM FRUKTLAGER AS · Øystese | 42,3 mill kr | +14 % | 1,7 mill kr | 3,3 mill kr | 20-49 |
| 18 | NORDODDEN SA · Bogøy | 36 mill kr | +5 % | 608 867 kr | 9,3 mill kr | 10-19 |
| 19 | OS MEIERI SA · Os i østerdalen | 34,5 mill kr | +10 % | 1,4 mill kr | 5,3 mill kr | 10-19 |
| 20 | FOLLDAL INNKJØPSLAG SA · Folldal | 32,5 mill kr | +11 % | 546 233 kr | 5,8 mill kr | 5-9 |
| 21 | FROSTA INNKJØPSLAG SA · Frosta | 30,2 mill kr | +3 % | 45 746 kr | 3,7 mill kr | 5-9 |
| 22 | TRETTEN INNKJØPSLAG SA · Tretten | 29,6 mill kr | +14 % | 871 682 kr | 7,5 mill kr | — |
| 23 | HEMSEDAL INNKJØPSLAG SA · Hemsedal | 28,8 mill kr | +20 % | 105 600 kr | 5,4 mill kr | — |
| 24 | ALF STEINHOVDEN VESTFOR AS · Eikefjord | 26,9 mill kr | +180 % | 871 734 kr | 4 mill kr | — |
| 25 | LEKSVIK INNKJØPSLAG SA · Leksvik | 26,8 mill kr | +11 % | 358 261 kr | 8,1 mill kr | 10-19 |
| 26 | HVITTINGFOSS FRUKTLAGER SA · Hvittingfoss | 26 mill kr | +15 % | 963 387 kr | 11,5 mill kr | 5-9 |
| 27 | VINGELEN INNKJØPSLAG SA · Vingelen | 25,9 mill kr | +14 % | −85 418 kr | 5,3 mill kr | — |
| 28 | SOKNEDAL INNKJØPSLAG SA · Soknedal | 22,3 mill kr | +26 % | 1,6 mill kr | 8,6 mill kr | 5-9 |
| 29 | ÅL KJØPELAG SA · ÅL | 21,1 mill kr | — | 251 464 kr | 4,1 mill kr | 5-9 |
| 30 | BREMNES INNKJØPSLAG SA · Bremnes | 20,2 mill kr | +6 % | −104 153 kr | 2,8 mill kr | 10-19 |
| 31 | SKATVAL LANDBRUKSLAG SA · Skatval | 17,4 mill kr | +16 % | 152 542 kr | 1,5 mill kr | 5-9 |
| 32 | VOLLAUGDALEN MØLLE AS · Maura | 16,7 mill kr | -43 % | −1,4 mill kr | −4 mill kr | — |
| 33 | OLAF GJESTI & SØNN AS · Skjetten | 15,9 mill kr | -15 % | 383 020 kr | 2,9 mill kr | 5-9 |
| 34 | FUGLENES GÅRD AS · Degernes | 15,6 mill kr | -13 % | −844 301 kr | 4,6 mill kr | — |
| 35 | ÅSEN INNKJØPSLAG SA · Åsen | 15,1 mill kr | +19 % | −397 898 kr | −255 897 kr | 5-9 |
| 36 | GJØLSTAD GÅRD AS · Brandval | 14,7 mill kr | -9 % | 873 406 kr | 6,3 mill kr | 5-9 |
| 37 | HEIDAL INNKJØPSLAG SA · Heidal | 14,4 mill kr | -3 % | 360 830 kr | 5 mill kr | 5-9 |
| 38 | AGDER FRØ OG MASKIN AS · Grimstad | 12,5 mill kr | +23 % | 428 269 kr | 2,5 mill kr | — |
| 39 | GANSDALEN INNKJØPSLAG SA · GAN | 11,2 mill kr | +31 % | 184 858 kr | 2,7 mill kr | — |
| 40 | GJULEM AGRO AS · Rakkestad | 10,4 mill kr | +30 % | 999 402 kr | 2,2 mill kr | — |
| 41 | HØYFJELL CHAROLAIS AS · Fredrikstad | 9,8 mill kr | -40 % | 307 578 kr | 8,1 mill kr | — |
| 42 | ÅLSTADØYA FORSENTRAL DA · Engeløya | 8,7 mill kr | -17 % | 1,1 mill kr | 4,5 mill kr | — |
| 43 | GJENGEDAL INNKJØPSLAG SA · Hyen | 8,3 mill kr | +3 % | 37 421 kr | 731 810 kr | — |
| 44 | HØYLANDET INNKJØPSLAG SA · Høylandet | 8,3 mill kr | +14 % | 65 439 kr | 1,4 mill kr | — |
| 45 | RONGLAN INNKJØPSLAG SA · Ronglan | 8,2 mill kr | -1 % | −175 406 kr | 710 972 kr | 5-9 |
| 46 | HØNE PØNE AS · Oppdal | 6,7 mill kr | +3 % | 1,1 mill kr | 1,6 mill kr | — |
| 47 | GRONG INNKJØPSLAG SA · Grong | 6 mill kr | — | 86 658 kr | 850 859 kr | — |
| 48 | PÅ KORNET AS · Ronglan | 5,7 mill kr | +23 % | 633 473 kr | 1,2 mill kr | — |
| 49 | HERREBRØDEN GÅRD AS · Halden | 5,2 mill kr | -39 % | −98 565 kr | −9 376 kr | — |
| 50 | PLUSSFÔR AS · Brøttum | 5,1 mill kr | -29 % | 434 157 kr | 4,9 mill kr | — |
Side 1 av 3Neste →