OS MEIERI SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 41 073 056 NOK |
| 2013 | 24 686 326 NOK |
| 2014 | 24 927 834 NOK |
| 2015 | 25 111 349 NOK |
| 2016 | 29 348 352 NOK |
| 2017 | 25 427 488 NOK |
| 2018 | 23 959 024 NOK |
| 2019 | 24 705 703 NOK |
| 2020 | 29 143 256 NOK |
| 2021 | 28 817 349 NOK |
| 2022 | 30 422 581 NOK |
| 2023 | 29 569 079 NOK |
| 2024 | 31 443 590 NOK |
| 2025 | 34 460 125 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Handle med landbruksvarer, byggevarer, VVS og utleie av bygg og under dette å utnytte lagets eiendeler og forretningsmuligheter på best mulig måte for andelseierne, samt mulig deltagelse i andre selskap.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 34 460 | 31 444 | 29 569 | 30 423 | 28 817 | 29 143 | 24 706 | 23 959 | 25 427 | 29 348 | 25 111 | 24 928 | 24 686 | 41 073 |
| Sum kostnader | 33 059 | 30 391 | 28 559 | 29 013 | 27 296 | 27 834 | 23 976 | 23 538 | 24 871 | 27 631 | 24 233 | 23 900 | 23 705 | 40 915 |
| Driftsresultat | 1 401 | 1 053 | 1 011 | 1 410 | 1 521 | 1 309 | 730 | 421 | 557 | 1 718 | 878 | 1 028 | 982 | 158 |
| Sum finansinntekter | 77 | 1 | 1 | 8 | 1 | 3 | 0 | 0 | 37 | 240 | 291 | 89 | 117 | – |
| Sum finanskostnader | 573 | 560 | 516 | 381 | 377 | 420 | 486 | 485 | 551 | 649 | 732 | 643 | 703 | – |
| Netto finans | −496 | −559 | −514 | −374 | −376 | −417 | −486 | −485 | −513 | −409 | −441 | −554 | −585 | −631 |
| Resultat før skattekostnad | 905 | 494 | 496 | 1 036 | 1 145 | 892 | 244 | −64 | 43 | 1 308 | 438 | 474 | 396 | −473 |
| Årsresultat | 623 | 292 | 349 | 732 | 824 | 771 | 226 | −83 | 26 | 1 291 | 425 | 454 | 374 | −494 |
| Totalresultat | – | 292 | 349 | 732 | 824 | 771 | 226 | −83 | 26 | 1 291 | 425 | 454 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 292 | 349 | 732 | 824 | 771 | 226 | −83 | 26 | 1 291 | 425 | 454 | 374 | −494 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 361 | 2 375 | 2 406 | 1 635 | 1 794 | 1 978 | 2 153 | 2 324 | 2 577 | 2 637 | 2 829 | 3 029 | 647 | 825 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 4 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 2 | 2 | 2 |
| Sum anleggsmidler | 2 361 | 2 376 | 2 406 | 1 639 | 1 801 | 1 984 | 2 160 | 2 331 | 2 584 | 2 644 | 2 835 | 3 031 | 648 | 826 |
| Sum fordringer | 2 709 | 3 406 | 3 417 | 3 070 | 3 151 | 2 694 | 2 182 | 2 454 | 2 134 | 5 165 | 3 910 | 3 105 | 2 750 | 2 917 |
| Sum omløpsmidler | 10 348 | 10 880 | 10 610 | 10 864 | 9 808 | 8 594 | 7 932 | 7 903 | 7 591 | 9 925 | 8 629 | 7 846 | 7 522 | 8 227 |
| Sum eiendeler | 12 710 | 13 256 | 13 016 | 12 503 | 11 609 | 10 578 | 10 092 | 10 234 | 10 175 | 12 569 | 11 464 | 10 877 | 8 170 | 9 053 |
| Sum innskutt egenkapital | 376 | 376 | 375 | 375 | 375 | 375 | 374 | 371 | 371 | 370 | 370 | 369 | 368 | 368 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 888 | 4 265 | 3 968 | 3 619 | 2 887 | 2 063 | 1 292 | 1 066 | 1 149 | 1 124 | −167 | −592 | −1 046 | −1 421 |
| Sum egenkapital | 5 264 | 4 641 | 4 343 | 3 995 | 3 262 | 2 438 | 1 666 | 1 438 | 1 520 | 1 494 | 203 | −223 | −678 | −1 053 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 272 | 3 828 | 4 337 | 4 052 | 4 413 | 4 749 | 5 075 | 5 384 | 5 686 | 4 955 | 5 794 | 6 717 | 4 839 | 6 059 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 3 828 | 4 337 | 4 052 | 4 413 | 4 749 | 5 075 | 5 384 | 5 686 | 4 955 | 5 794 | 6 717 | 4 839 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 174 | 4 788 | 4 335 | 4 456 | 3 934 | 3 392 | 3 351 | 3 413 | 2 969 | 6 120 | 5 467 | 4 383 | 4 009 | 4 047 |
| Sum gjeld | 7 446 | 8 615 | 8 673 | 8 508 | 8 347 | 8 141 | 8 426 | 8 797 | 8 655 | 11 075 | 11 262 | 11 100 | 8 848 | 10 106 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 710 | 13 256 | 13 016 | 12 503 | 11 609 | 10 578 | 10 092 | 10 234 | 10 175 | 12 569 | 11 464 | 10 877 | 8 170 | 9 053 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | 3,4 % | 3,4 % | 4,6 % | 5,3 % | 4,5 % | 2,9 % | 1,8 % | 2,2 % | 5,9 % | 3,5 % | 4,1 % | 4 % | 0,4 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 0,9 % | 1,2 % | 2,4 % | 2,9 % | 2,7 % | 0,9 % | −0,4 % | 0,1 % | 4,4 % | 1,7 % | 1,8 % | 1,5 % | −1,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,48 | 2,27 | 2,45 | 2,44 | 2,49 | 2,53 | 2,37 | 2,32 | 2,56 | 1,62 | 1,58 | 1,79 | 1,88 | 2,03 |
| Gjeldsgrad | 1,41 | 1,86 | 2 | 2,13 | 2,56 | 3,34 | 5,06 | 6,12 | 5,69 | 7,41 | 55,57 | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,8 % | 6,3 % | 8 % | 18,3 % | 25,3 % | 31,6 % | 13,5 % | −5,8 % | 1,7 % | 86,4 % | 209,7 % | −203,6 % | −55,2 % | 46,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9,6 % | 6,3 % | −2,8 % | 5,6 % | −1,1 % | 18 % | 3,1 % | −5,8 % | −13,4 % | 16,9 % | 0,7 % | 1 % | −39,9 % | – |
| Arbeidskapital | 6,2 mill kr | 6,1 mill kr | 6,3 mill kr | 6,4 mill kr | 5,9 mill kr | 5,2 mill kr | 4,6 mill kr | 4,5 mill kr | 4,6 mill kr | 3,8 mill kr | 3,2 mill kr | 3,5 mill kr | 3,5 mill kr | 4,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Engroshandel med korn, råtobakk, såvarer og fôrvarer · OS I ØSTERDALEN | 14 ans. |
Selger du til selskaper som OS MEIERI SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.