WHALE2SEA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 544 145 NOK |
| 2012 | 708 026 NOK |
| 2013 | 1 892 263 NOK |
| 2014 | 3 395 388 NOK |
| 2015 | 4 190 778 NOK |
| 2016 | 5 211 945 NOK |
| 2017 | 5 436 020 NOK |
| 2018 | 6 484 701 NOK |
| 2019 | 5 349 242 NOK |
| 2020 | 4 111 281 NOK |
| 2021 | 7 280 731 NOK |
| 2022 | 13 176 865 NOK |
| 2023 | 16 887 288 NOK |
| 2024 | 21 846 771 NOK |
| 2025 | 33 261 002 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Tilby turister og befolkning opplevelser basert på båtturer med RIB (Rigid Inflatable Boat), samarbeid med andre aktører innen reise- og næringsliv samt annen virksomhet som naturlig hører inn under dette, herunder delta i andre selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 33 261 | 21 847 | 16 887 | 13 177 | 7 281 | 4 111 | 5 349 | 6 485 | 5 436 | 5 212 | 4 191 | 3 395 | 1 892 | 708 | 544 |
| Sum kostnader | 25 418 | 18 684 | 15 582 | 13 457 | 6 472 | 5 233 | 6 187 | 5 776 | 4 934 | 5 303 | 4 217 | 3 134 | 1 738 | 648 | 592 |
| Driftsresultat | 7 843 | 3 163 | 1 305 | −280 | 809 | −1 122 | −838 | 708 | 502 | −91 | −26 | 261 | 155 | 61 | −48 |
| Sum finansinntekter | 81 | 29 | 2 | 4 | 5 | 2 | 7 | 3 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 188 | 216 | 183 | 161 | 142 | 91 | 142 | 10 | 7 | 7 | 15 | 21 | 29 | 32 | – |
| Netto finans | −107 | −187 | −181 | −157 | −137 | −88 | −135 | −7 | −6 | −7 | −13 | −20 | −29 | −32 | −31 |
| Resultat før skattekostnad | 7 736 | 2 976 | 1 124 | −437 | 672 | −1 210 | −973 | 701 | 496 | −98 | −39 | 241 | 126 | 29 | −79 |
| Årsresultat | 6 034 | 2 276 | 1 081 | −437 | 672 | −1 210 | −995 | 475 | 403 | −103 | −91 | 172 | 126 | 29 | −79 |
| Totalresultat | 6 034 | 2 276 | 1 081 | −437 | 672 | −1 210 | −995 | – | 403 | −103 | −91 | 172 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 034 | 2 276 | 1 081 | −437 | 672 | −1 210 | −995 | 475 | 403 | −103 | −91 | 172 | 126 | 29 | −79 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 72 | 57 | 100 | – | – | – | – | 22 | 20 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 475 | 2 924 | 3 526 | 4 338 | 3 875 | 2 201 | 2 059 | 442 | 484 | 455 | 133 | 168 | 225 | 282 | 318 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 152 | 150 | 150 | 162 | 150 | 150 | 190 | 52 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 699 | 3 131 | 3 776 | 4 501 | 4 025 | 2 351 | 2 249 | 515 | 504 | 455 | 133 | 168 | 225 | 282 | 318 |
| Sum fordringer | 6 118 | 6 803 | 1 576 | 841 | 235 | 348 | 60 | 169 | 857 | 490 | 415 | 621 | 270 | 118 | 210 |
| Sum omløpsmidler | 16 647 | 10 693 | 7 287 | 3 581 | 2 763 | 707 | 1 639 | 789 | 982 | 565 | 623 | 943 | 471 | 294 | 215 |
| Sum eiendeler | 19 346 | 13 823 | 11 062 | 8 081 | 6 788 | 3 058 | 3 889 | 1 304 | 1 486 | 1 020 | 756 | 1 111 | 696 | 576 | 533 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 241 | 5 432 | 2 746 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 2 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 836 | – | −246 | −824 | −387 | −1 268 | −58 | 489 | 17 | −29 | 74 | 164 | −8 | −133 | −162 |
| Sum egenkapital | 10 077 | 5 432 | 2 500 | 1 276 | 1 713 | 832 | 2 042 | 589 | 117 | 71 | 174 | 264 | 92 | −33 | −62 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 966 | 2 981 | 4 030 | 4 056 | 4 319 | 1 540 | 1 445 | – | – | 82 | 222 | 285 | 396 | 446 | 496 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 966 | 2 981 | 4 030 | 4 056 | 4 319 | 1 540 | 1 445 | 0 | 0 | 82 | 222 | 285 | 396 | 446 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 303 | 5 410 | 4 533 | 2 749 | 756 | 686 | 401 | 716 | 1 369 | 868 | 360 | 562 | 207 | 164 | 99 |
| Sum gjeld | 9 269 | 8 391 | 8 563 | 6 805 | 5 075 | 2 226 | 1 846 | 716 | 1 369 | 949 | 582 | 847 | 603 | 610 | 595 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 346 | 13 823 | 11 062 | 8 081 | 6 788 | 3 058 | 3 889 | 1 304 | 1 486 | 1 020 | 756 | 1 111 | 696 | 576 | 533 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,6 % | 14,5 % | 7,7 % | −2,1 % | 11,1 % | −27,3 % | −15,7 % | 10,9 % | 9,2 % | −1,8 % | −0,6 % | 7,7 % | 8,2 % | 8,6 % | −8,8 % |
| Resultatmargin | 18,1 % | 10,4 % | 6,4 % | −3,3 % | 9,2 % | −29,4 % | −18,6 % | 7,3 % | 7,4 % | −2 % | −2,2 % | 5,1 % | 6,6 % | 4,1 % | −14,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,64 | 1,98 | 1,61 | 1,3 | 3,65 | 1,03 | 4,09 | 1,1 | 0,72 | 0,65 | 1,73 | 1,68 | 2,27 | 1,8 | 2,17 |
| Gjeldsgrad | 0,92 | 1,54 | 3,43 | 5,33 | 2,96 | 2,67 | 0,9 | 1,22 | 11,7 | 13,38 | 3,35 | 3,2 | 6,52 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 59,9 % | 41,9 % | 43,3 % | −34,2 % | 39,3 % | −145,4 % | −48,7 % | 80,7 % | 344,4 % | −145 % | −52,2 % | 65 % | 135,8 % | −87,5 % | 127,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 52,2 % | 29,4 % | 28,2 % | 81 % | 77,1 % | −23,1 % | −17,5 % | 19,3 % | 4,3 % | 24,4 % | 23,4 % | 79,4 % | 167,3 % | 30,1 % | – |
| Arbeidskapital | 10,3 mill kr | 5,3 mill kr | 2,8 mill kr | 831 461 kr | 2 mill kr | 21 444 kr | 1,2 mill kr | 73 573 kr | −386 735 kr | −302 914 kr | 262 467 kr | 380 880 kr | 263 159 kr | 130 566 kr | 115 829 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Opplevelsesaktiviteter · ANDENES | 32 ans. |
Selger du til selskaper som WHALE2SEA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.