LEONHARD NILSEN & SØNNER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 1 401 594 988 NOK |
| 2015 | 1 228 336 183 NOK |
| 2016 | 1 058 659 872 NOK |
| 2017 | 885 426 550 NOK |
| 2018 | 656 311 717 NOK |
| 2019 | 651 322 829 NOK |
| 2020 | 799 802 480 NOK |
| 2021 | 1 116 999 000 NOK |
| 2022 | 1 870 748 000 NOK |
| 2023 | 2 068 276 816 NOK |
| 2024 | 2 358 166 458 NOK |
| 2025 | 2 077 822 107 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Å drive entrepenørvirksomhet og hva dermed står i forbindelse i videste forstand, samt å engasjere seg i virksomhet ellers som aksjonær eller medeier for såvidt disse virksomheter har økonomisk formål
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 077 822 | 2 358 166 | 2 068 277 | 1 870 748 | 1 116 999 | 799 802 | 651 323 | 656 312 | 885 427 | 1 058 660 | 1 228 336 | 1 401 595 |
| Sum kostnader | 2 036 134 | 2 312 886 | 2 000 347 | 1 811 400 | 1 061 089 | 795 214 | 696 540 | 692 643 | 964 422 | 1 040 858 | 1 416 863 | 1 384 186 |
| Driftsresultat | 41 688 | 45 281 | 67 930 | 59 349 | 55 910 | 4 589 | −45 217 | −36 331 | −78 995 | 17 802 | −188 527 | 17 409 |
| Sum finansinntekter | 19 687 | 31 108 | 24 441 | 18 774 | 2 290 | 10 478 | 101 186 | 42 783 | 47 203 | 37 682 | 11 237 | 16 118 |
| Sum finanskostnader | 5 187 | 6 576 | 15 044 | 9 337 | 3 336 | 6 079 | 43 884 | 11 773 | 13 200 | 25 306 | 12 103 | 11 176 |
| Netto finans | 14 500 | – | – | – | – | – | 57 301 | 31 009 | 34 003 | 12 376 | −866 | 4 942 |
| Resultat før skattekostnad | 56 188 | 69 813 | 77 327 | 68 786 | 54 864 | 8 988 | 12 084 | −5 322 | −44 992 | 30 177 | −189 393 | 22 350 |
| Årsresultat | 42 043 | 57 463 | 62 859 | 78 577 | 58 353 | 8 988 | 12 059 | −5 351 | −44 992 | 30 177 | −207 913 | 21 088 |
| Sum overføringer og disponeringer | 42 043 | – | – | – | – | – | 12 059 | −5 351 | −44 992 | −30 177 | −207 913 | −21 088 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 6 826 | – | – | – | – | – | – | – | 18 520 |
| Sum varige driftsmidler | 223 | 223 | 223 | 223 | 223 | 223 | 366 | 510 | 510 | 510 | 7 697 | 7 697 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 199 278 | 134 923 | 24 354 | 102 398 | 208 722 | 266 907 | 205 149 | 271 760 | 266 139 | 246 153 | 177 114 | 161 160 |
| Sum anleggsmidler | 199 501 | 135 146 | 24 577 | 109 447 | 208 945 | 267 131 | 205 515 | 272 269 | 266 649 | 246 662 | 184 811 | 187 376 |
| Sum fordringer | 646 310 | – | – | – | – | – | 172 973 | 238 865 | 242 977 | 365 968 | 362 602 | 556 928 |
| Sum investeringer | 2 502 | – | – | – | – | – | 3 984 | 700 | 897 | 444 | 444 | 1 289 |
| Sum omløpsmidler | 945 007 | 970 835 | 962 251 | 912 607 | 570 868 | 277 503 | 303 287 | 281 922 | 293 019 | 432 225 | 455 078 | 673 312 |
| Sum eiendeler | 1 144 508 | 1 105 982 | 986 828 | 1 022 054 | 779 812 | 544 633 | 508 802 | 554 191 | 559 668 | 678 887 | 639 889 | 860 688 |
| Sum innskutt egenkapital | 179 654 | – | – | – | – | – | 194 894 | 154 894 | 168 753 | 152 051 | 116 642 | 34 082 |
| Sum opptjent egenkapital | 190 082 | – | – | – | – | – | 75 324 | 63 265 | 68 616 | 113 608 | 83 431 | 291 344 |
| Sum egenkapital | 369 736 | 362 696 | 415 714 | 377 135 | 337 559 | 279 205 | 270 218 | 218 159 | 237 369 | 265 659 | 200 073 | 325 426 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 42 742 | – | – | – | – | – | 12 590 | 13 048 | – | – | – | 155 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | 7 920 | 27 500 | 17 922 | 17 342 |
| Sum langsiktig gjeld | 42 742 | 29 507 | 17 239 | 12 693 | 0 | 13 031 | 12 590 | 13 048 | 7 920 | 27 500 | 17 922 | 17 497 |
| Sum kortsiktig gjeld | 732 030 | 713 779 | 553 875 | 632 226 | 429 011 | 252 397 | 225 994 | 322 984 | 314 379 | 385 728 | 421 893 | 517 765 |
| Sum gjeld | 774 772 | 743 286 | 571 114 | 644 919 | 442 254 | 265 428 | 238 584 | 336 032 | 322 299 | 413 228 | 439 816 | 535 262 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 144 508 | 1 105 982 | 986 828 | 1 022 054 | 779 812 | 544 633 | 508 802 | 554 191 | 559 668 | 678 887 | 639 889 | 860 688 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 53 838 | 121 132 | −4 943 | 48 934 | −13 481 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −500 | 566 | 839 | 143 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −86 602 | 34 920 | 61 549 | 39 025 | −19 669 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −32 764 | 155 552 | 57 171 | 88 798 | −33 006 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 335 291 | 368 055 | 212 502 | 155 330 | 66 532 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2 % | 1,9 % | 3,3 % | 3,2 % | 5 % | 0,6 % | −6,9 % | −5,5 % | −8,9 % | 1,7 % | −15,4 % | 1,2 % |
| Resultatmargin | 2 % | 2,4 % | 3 % | 4,2 % | 5,2 % | 1,1 % | 1,8 % | −0,8 % | −5,1 % | 2,9 % | −16,9 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,36 | 1,74 | 1,44 | 1,33 | 1,1 | 1,34 | 0,87 | 0,93 | 1,12 | 1,08 | 1,3 |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 2,05 | 1,37 | 1,71 | 1,31 | 0,95 | 0,88 | 1,54 | 1,36 | 1,56 | 2,2 | 1,64 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,4 % | 15,8 % | 15,1 % | 20,8 % | 17,3 % | 3,2 % | 4,5 % | −2,5 % | −19 % | 11,4 % | −103,9 % | 6,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −11,9 % | 14 % | 10,6 % | 67,5 % | 39,7 % | 22,8 % | −0,8 % | −25,9 % | −16,4 % | −13,8 % | −12,4 % | – |
| Arbeidskapital | 213 mill kr | 257,1 mill kr | 408,4 mill kr | 280,4 mill kr | 141,9 mill kr | 25,1 mill kr | 77,3 mill kr | −41,1 mill kr | −21,4 mill kr | 46,5 mill kr | 33,2 mill kr | 155,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (10)
Bygging av broer og tunneler · JELSA | 47 ans. |
Bygging av broer og tunneler · RISØYHAMN | 115 ans. |
Bygging av broer og tunneler · MATRE | 142 ans. |
Bygging av broer og tunneler · GOL | 146 ans. |
Bygging av broer og tunneler · OSLO | 61 ans. |
Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · MO I RANA | 8 ans. |
Bygging av broer og tunneler · NARVIK | 39 ans. |
Bygging av broer og tunneler · HAMMERFEST | 145 ans. |
Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · TANA | |
Bygging av broer og tunneler · BODØ | 39 ans. |
Selger du til selskaper som LEONHARD NILSEN & SØNNER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.