WALTER WILHELMSEN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 19 361 | 15 702 | 16 407 | 13 119 | 14 012 | 12 914 | 14 864 | 15 761 | 16 666 | 16 528 | 12 828 | 13 734 | 10 262 | 12 152 |
| Sum kostnader | 17 685 | 14 036 | 14 713 | 12 539 | 13 018 | 11 758 | 13 562 | 14 869 | 14 619 | 14 356 | 11 557 | 11 633 | 10 034 | 11 430 |
| Driftsresultat | 1 676 | 1 666 | 1 695 | 580 | 994 | 1 156 | 1 302 | 892 | 2 047 | 2 173 | 1 270 | 2 101 | 229 | 722 |
| Sum finansinntekter | 157 | 201 | 149 | 25 | 7 | 18 | 14 | 24 | −1 | 34 | 46 | 32 | 32 | 33 |
| Sum finanskostnader | 14 | 20 | 14 | 20 | 103 | 123 | 131 | 137 | 160 | 161 | 65 | 81 | 68 | 141 |
| Netto finans | 142 | 180 | 135 | 5 | −96 | −105 | −117 | −113 | −161 | −127 | −19 | −48 | −35 | −108 |
| Resultat før skattekostnad | 1 818 | 1 846 | 1 830 | 585 | 898 | 1 051 | 1 185 | 779 | 1 886 | 2 046 | 1 251 | 2 053 | 193 | 614 |
| Årsresultat | 1 418 | 1 438 | 1 427 | 456 | 701 | 820 | 923 | 596 | 1 427 | 1 529 | 910 | 1 499 | 121 | 442 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 418 | 1 438 | 1 427 | 456 | 701 | 820 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 418 | 1 438 | 1 427 | 456 | 701 | 820 | 923 | 596 | 1 427 | 1 529 | 910 | 1 499 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 418 | 1 438 | 1 427 | 456 | 701 | 820 | 923 | 596 | 1 427 | 1 529 | 910 | 1 499 | 121 | 442 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 105 | 104 | 48 | 30 | 131 | 122 | 85 | 79 | 91 | 64 | 37 | 105 | 481 | 553 |
| Sum varige driftsmidler | 1 246 | 1 530 | 1 285 | 913 | 6 504 | 6 033 | 6 422 | 6 377 | 5 792 | 5 358 | 5 792 | 282 | 406 | 339 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 215 | 165 | 180 | 201 | 226 | 53 | 79 | 106 | 28 | 40 | 56 | 1 107 | 1 020 | 1 014 |
| Sum anleggsmidler | 1 566 | 1 800 | 1 513 | 1 144 | 6 861 | 6 207 | 6 587 | 6 562 | 5 911 | 5 461 | 5 885 | 1 494 | 1 907 | 1 907 |
| Sum fordringer | 6 808 | 6 452 | 5 406 | 5 009 | 4 471 | 2 889 | 2 750 | 3 173 | 2 785 | 3 406 | 2 390 | 2 426 | 1 605 | 2 465 |
| Sum omløpsmidler | 10 318 | 11 128 | 9 824 | 8 247 | 5 342 | 5 389 | 4 662 | 5 157 | 5 719 | 6 467 | 4 374 | 3 813 | 2 723 | 2 640 |
| Sum eiendeler | 11 884 | 12 928 | 11 337 | 9 391 | 12 203 | 11 597 | 11 248 | 11 720 | 11 631 | 11 929 | 10 259 | 5 308 | 4 630 | 4 547 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 825 | 4 825 | 4 825 | 4 825 | 4 825 | 4 825 | 4 825 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 836 | 2 879 | 1 441 | 3 013 | 3 557 | 2 857 | 2 036 | 5 688 | 5 092 | 4 385 | 3 568 | 2 658 | 1 160 | 1 038 |
| Sum egenkapital | 8 661 | 7 704 | 6 266 | 7 838 | 8 382 | 7 682 | 6 861 | 5 938 | 5 342 | 4 635 | 3 818 | 2 908 | 1 410 | 1 288 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 1 850 | 2 050 | 2 250 | 2 450 | 2 951 | 3 333 | 870 | 692 | 1 119 | 327 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 1 850 | 2 050 | 2 250 | 2 450 | 2 951 | 3 333 | 870 | 692 | 1 119 | 327 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 223 | 5 224 | 5 071 | 1 553 | 1 971 | 1 865 | 2 137 | 3 332 | 3 338 | 3 961 | 5 572 | 1 708 | 2 102 | 2 932 |
| Sum gjeld | 3 223 | 5 224 | 5 071 | 1 553 | 3 821 | 3 915 | 4 387 | 5 782 | 6 289 | 7 294 | 6 441 | 2 399 | 3 221 | 3 258 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 884 | 12 928 | 11 337 | 9 391 | 12 203 | 11 597 | 11 248 | 11 720 | 11 631 | 11 929 | 10 259 | 5 308 | 4 630 | 4 547 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,7 % | 10,6 % | 10,3 % | 4,4 % | 7,1 % | 9 % | 8,8 % | 5,7 % | 12,3 % | 13,1 % | 9,9 % | 15,3 % | 2,2 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 7,3 % | 9,2 % | 8,7 % | 3,5 % | 5 % | 6,4 % | 6,2 % | 3,8 % | 8,6 % | 9,3 % | 7,1 % | 10,9 % | 1,2 % | 3,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 2,13 | 1,94 | 5,31 | 2,71 | 2,89 | 2,18 | 1,55 | 1,71 | 1,63 | 0,79 | 2,23 | 1,3 | 0,9 |
| Gjeldsgrad | 0,37 | 0,68 | 0,81 | 0,2 | 0,46 | 0,51 | 0,64 | 0,97 | 1,18 | 1,57 | 1,69 | 0,83 | 2,28 | 2,53 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,4 % | 18,7 % | 22,8 % | 5,8 % | 8,4 % | 10,7 % | 13,5 % | 10 % | 26,7 % | 33 % | 23,8 % | 51,5 % | 8,6 % | 34,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 23,3 % | −4,3 % | 25,1 % | −6,4 % | 8,5 % | −13,1 % | −5,7 % | −5,4 % | 0,8 % | 28,8 % | −6,6 % | 33,8 % | −15,6 % | – |
| Arbeidskapital | 7,1 mill kr | 5,9 mill kr | 4,8 mill kr | 6,7 mill kr | 3,4 mill kr | 3,5 mill kr | 2,5 mill kr | 1,8 mill kr | 2,4 mill kr | 2,5 mill kr | −1,2 mill kr | 2,1 mill kr | 621 159 kr | −291 929 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Rørleggerarbeid · KVALØYA | 12 ans. |
Selger du til selskaper som WALTER WILHELMSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.