2 RØRLEGGERE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 10 679 | 9 409 | 3 934 | 6 507 | 4 781 | 4 477 | 4 782 | 6 224 | 5 583 | 3 746 | 3 327 |
| Sum kostnader | 10 114 | 8 842 | 4 161 | 6 157 | 4 695 | 4 747 | 4 859 | 5 802 | 5 075 | 3 779 | 3 255 |
| Driftsresultat | 565 | 567 | −228 | 349 | 86 | −270 | −77 | 422 | 508 | −33 | 72 |
| Sum finansinntekter | 8 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 |
| Sum finanskostnader | 4 | 1 | 2 | 16 | 17 | 23 | 15 | 17 | 35 | 21 | 12 |
| Netto finans | 4 | 0 | −1 | −16 | −16 | −22 | −13 | −15 | −34 | −19 | −11 |
| Resultat før skattekostnad | 568 | 568 | −228 | 334 | 70 | −292 | −90 | 407 | 473 | −51 | 61 |
| Årsresultat | 355 | 451 | −195 | 293 | 70 | −269 | −85 | 289 | 344 | −38 | 43 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | 293 | 70 | – | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 355 | 451 | −195 | 293 | 70 | −269 | −85 | 289 | 344 | −38 | 43 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | 68 | 151 | 138 |
| Sum varige driftsmidler | 58 | 110 | 179 | 670 | 576 | 702 | 851 | 295 | 818 | 398 | 465 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 20 | – | – | – | – | – | – | – | 8 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 78 | 110 | 179 | 670 | 576 | 702 | 851 | 295 | 894 | 549 | 603 |
| Sum fordringer | 777 | 2 095 | 475 | 817 | 674 | 472 | 555 | 784 | 714 | 521 | 293 |
| Sum omløpsmidler | 2 277 | 2 672 | 881 | 1 459 | 927 | 796 | 1 212 | 1 510 | 1 149 | 626 | 687 |
| Sum eiendeler | 2 355 | 2 782 | 1 060 | 2 129 | 1 503 | 1 498 | 2 063 | 1 805 | 2 043 | 1 175 | 1 290 |
| Sum innskutt egenkapital | 60 | 60 | 85 | 95 | 95 | 95 | 95 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 075 | 720 | 343 | 573 | 280 | 210 | 479 | 432 | 369 | 175 | 214 |
| Sum egenkapital | 1 135 | 780 | 428 | 668 | 375 | 305 | 574 | 532 | 469 | 275 | 314 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | 33 | – | – | 24 | 27 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | 449 | 357 | 531 | 701 | 75 | 650 | 295 | 367 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 483 | 357 | 531 | 725 | 102 | 650 | 295 | 367 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 220 | 2 003 | 632 | 978 | 770 | 662 | 764 | 1 171 | 924 | 604 | 609 |
| Sum gjeld | 1 220 | 2 003 | 632 | 1 461 | 1 128 | 1 193 | 1 488 | 1 273 | 1 574 | 900 | 976 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 355 | 2 782 | 1 060 | 2 129 | 1 503 | 1 498 | 2 063 | 1 805 | 2 043 | 1 175 | 1 290 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 6 % | −5,8 % | 5,4 % | 1,8 % | −6 % | −1,6 % | 6,8 % | 9,1 % | −0,9 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 4,8 % | −5 % | 4,5 % | 1,5 % | −6 % | −1,8 % | 4,7 % | 6,2 % | −1 % | 1,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 1,33 | 1,39 | 1,49 | 1,2 | 1,2 | 1,59 | 1,29 | 1,24 | 1,04 | 1,13 |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 2,57 | 1,48 | 2,19 | 3 | 3,91 | 2,59 | 2,39 | 3,36 | 3,27 | 3,11 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,3 % | 57,9 % | −45,5 % | 43,8 % | 18,6 % | −88 % | −14,8 % | 54,4 % | 73,3 % | −13,9 % | 13,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,5 % | 139,2 % | −39,5 % | 36,1 % | 6,8 % | −6,4 % | – | – | – | 12,6 % | – |
| Arbeidskapital | 1,1 mill kr | 669 730 kr | 248 760 kr | 481 033 kr | 156 192 kr | 134 714 kr | 448 133 kr | 338 839 kr | 225 615 kr | 21 951 kr | 77 698 kr |
Bemanning og rekruttering
Selger du til selskaper som 2 RØRLEGGERE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.