WALDEMARS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 21 057 948 NOK |
| 2018 | 23 713 556 NOK |
| 2019 | 24 093 265 NOK |
| 2020 | 30 013 059 NOK |
| 2021 | 36 613 925 NOK |
| 2022 | 49 092 184 NOK |
| 2023 | 43 733 703 NOK |
| 2024 | 41 839 165 NOK |
| 2025 | 49 016 724 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Selskapets virksomhet er produksjon og salg av næringsmidler, samt det som naturlig tilknyttes i den forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 49 017 | 41 839 | 43 734 | 49 092 | 36 614 | 30 013 | 24 093 | 23 714 | 21 058 |
| Sum kostnader | 49 511 | 43 134 | 46 143 | 48 909 | 33 575 | 28 945 | 26 233 | 25 420 | 21 496 |
| Driftsresultat | −494 | −1 295 | −2 410 | 183 | 3 039 | 1 068 | −2 140 | −1 706 | −438 |
| Sum finansinntekter | 79 | 6 | 58 | 23 | 9 | 3 | 32 | 31 | 327 |
| Sum finanskostnader | 739 | 846 | 379 | 345 | 256 | 217 | 121 | 9 | 7 |
| Netto finans | −660 | −839 | −321 | −322 | −247 | −214 | −90 | 22 | 320 |
| Resultat før skattekostnad | −1 154 | −2 134 | −2 730 | −139 | 2 793 | 854 | −2 230 | −1 685 | −118 |
| Årsresultat | −915 | −1 928 | −1 603 | −139 | 2 793 | 854 | −2 230 | 2 863 | −95 |
| Totalresultat | −915 | −1 928 | −1 603 | 0 | 0 | 0 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −915 | −1 928 | −1 603 | −139 | 2 793 | 854 | −2 230 | 2 863 | −95 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 855 | 1 821 | 2 248 | 983 | 1 026 | 1 322 | 1 339 | 824 | 523 |
| Sum varige driftsmidler | 2 026 | 2 303 | 1 739 | 1 097 | 1 011 | 1 419 | 1 638 | 1 602 | 868 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 117 | 117 | 11 | 845 | 128 | – |
| Sum anleggsmidler | 3 881 | 4 124 | 3 987 | 2 197 | 2 154 | 2 753 | 3 821 | 2 553 | 1 391 |
| Sum fordringer | 4 922 | 3 668 | 4 422 | 5 191 | 4 550 | 4 163 | 2 055 | 1 000 | 1 112 |
| Sum omløpsmidler | 8 648 | 7 043 | 7 996 | 9 752 | 8 474 | 5 431 | 3 597 | 4 443 | 7 829 |
| Sum eiendeler | 12 529 | 11 167 | 11 983 | 11 950 | 10 628 | 8 184 | 7 418 | 6 995 | 9 220 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 157 | 2 157 | 985 | 985 | 985 | 985 | 985 | 985 | 985 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 686 | −1 920 | 8 | 1 611 | 3 250 | 1 457 | 603 | 2 833 | −31 |
| Sum egenkapital | 471 | 236 | 993 | 2 596 | 4 235 | 2 442 | 1 588 | 3 818 | 954 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 0 | 1 002 | 0 | 0 | 0 | 561 | 742 | 5 412 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 1 002 | 0 | 0 | 0 | 561 | 742 | 5 412 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 058 | 10 930 | 9 989 | 9 354 | 6 393 | 5 742 | 5 269 | 2 436 | 2 853 |
| Sum gjeld | 12 058 | 10 930 | 10 991 | 9 354 | 6 393 | 5 742 | 5 830 | 3 178 | 8 266 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 529 | 11 167 | 11 983 | 11 950 | 10 628 | 8 184 | 7 418 | 6 995 | 9 220 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1 % | −3,1 % | −5,5 % | 0,4 % | 8,3 % | 3,6 % | −8,9 % | −7,2 % | −2,1 % |
| Resultatmargin | −1,9 % | −4,6 % | −3,7 % | −0,3 % | 7,6 % | 2,9 % | −9,3 % | 12,1 % | −0,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 0,64 | 0,8 | 1,04 | 1,33 | 0,95 | 0,68 | 1,82 | 2,74 |
| Gjeldsgrad | 25,6 | 46,23 | 11,07 | 3,6 | 1,51 | 2,35 | 3,67 | 0,83 | 8,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | −194,3 % | −815,5 % | −161,5 % | −5,4 % | 66 % | 35 % | −140,4 % | 75 % | −10 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17,2 % | −4,3 % | −10,9 % | 34,1 % | 22 % | 24,6 % | 1,6 % | 12,6 % | – |
| Arbeidskapital | −3,4 mill kr | −3,9 mill kr | −2 mill kr | 398 309 kr | 2,1 mill kr | −310 945 kr | −1,7 mill kr | 2 mill kr | 5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted · LILLESTRØM | 17 ans. |
Selger du til selskaper som WALDEMARS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.