SALATMESTERN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 184 829 169 NOK |
| 2012 | 191 352 887 NOK |
| 2013 | 182 095 623 NOK |
| 2014 | 203 950 876 NOK |
| 2015 | 191 057 474 NOK |
| 2016 | 262 848 232 NOK |
| 2017 | 281 615 358 NOK |
| 2018 | 324 743 477 NOK |
| 2019 | 350 003 742 NOK |
| 2020 | 373 000 347 NOK |
| 2021 | 386 367 176 NOK |
| 2022 | 390 641 992 NOK |
| 2023 | 438 804 023 NOK |
| 2024 | 474 234 978 NOK |
| 2025 | 488 884 559 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Næringsmiddelproduksjon, erverv, salg og drift av fast eiendom, import og eksport og handel og alt hva dermed står i forbindelse, herunder å interessere seg i andre liknende selskaper eller foretak.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 488 885 | 474 235 | 438 804 | 390 642 | 386 367 | 373 000 | 350 004 | 324 743 | 281 615 | 262 848 | 191 057 | 203 951 | 182 096 | 191 353 | 184 829 |
| Sum kostnader | 472 871 | 452 781 | 424 301 | 375 743 | 372 789 | 356 683 | 332 062 | 306 654 | 262 595 | 255 397 | 185 992 | 180 017 | 177 745 | 187 526 | 178 290 |
| Driftsresultat | 16 013 | 21 453 | 14 503 | 14 899 | 13 578 | 16 317 | 17 942 | 18 090 | 19 020 | 7 451 | 5 066 | 23 934 | 4 350 | 3 827 | 6 539 |
| Sum finansinntekter | 2 539 | 1 122 | 397 | 6 575 | 900 | 4 092 | 412 | 556 | 439 | 730 | 241 | −105 | 113 | 222 | – |
| Sum finanskostnader | 4 407 | 4 850 | 4 081 | 8 118 | 2 457 | 2 384 | 2 240 | 1 399 | 1 659 | 1 992 | 2 075 | 3 096 | 3 127 | 3 370 | – |
| Netto finans | −1 868 | – | – | – | – | – | −1 828 | −843 | −1 220 | −1 262 | −1 834 | −3 201 | −3 014 | −3 148 | −3 261 |
| Resultat før skattekostnad | 14 146 | 17 726 | 10 819 | 13 357 | 12 021 | 18 026 | 16 114 | 17 247 | 17 800 | 6 189 | 3 232 | 20 732 | 1 336 | 679 | 3 278 |
| Årsresultat | 10 995 | 13 805 | 8 421 | 10 315 | 9 318 | 14 060 | 12 659 | 13 492 | 13 567 | 4 982 | 2 455 | 15 205 | 724 | 487 | 2 358 |
| Totalresultat | 10 995 | – | – | – | – | – | – | – | 13 567 | 4 982 | 2 455 | 15 205 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 995 | – | – | – | – | – | 12 659 | 13 492 | – | – | – | – | – | 487 | 2 358 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 64 | 840 | 6 367 | 6 979 | 7 172 |
| Sum varige driftsmidler | 80 728 | 82 006 | 84 472 | 85 017 | 84 264 | 79 689 | 73 613 | 23 173 | 17 509 | 16 329 | 12 078 | 9 423 | 8 839 | 8 227 | 8 170 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 920 | 30 170 | 22 795 | 22 795 | 19 675 | 50 | 50 | 50 | 12 496 | 13 378 | 14 239 | 15 078 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 107 647 | 112 176 | 107 267 | 107 812 | 103 938 | 79 739 | 73 663 | 23 223 | 30 005 | 29 707 | 26 381 | 25 342 | 15 206 | 15 206 | 15 342 |
| Sum fordringer | 87 725 | – | – | – | – | – | 37 185 | 34 537 | 19 769 | 30 510 | 17 811 | 21 142 | 16 941 | 18 973 | 21 675 |
| Sum omløpsmidler | 137 313 | 117 617 | 81 836 | 72 215 | 61 683 | 75 184 | 61 367 | 61 740 | 43 061 | 56 449 | 34 199 | 32 794 | 27 564 | 33 687 | 35 494 |
| Sum eiendeler | 244 960 | 229 793 | 189 102 | 180 027 | 165 622 | 154 924 | 135 030 | 84 963 | 73 066 | 86 156 | 60 580 | 58 136 | 42 770 | 48 893 | 50 836 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 097 | – | – | – | – | – | 6 097 | 2 130 | 3 200 | 3 200 | 3 200 | 3 200 | 3 200 | 3 200 | 3 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 53 546 | – | – | – | – | – | 11 965 | 9 306 | 7 527 | 3 459 | 1 477 | −978 | −16 184 | −16 907 | −17 394 |
| Sum egenkapital | 59 643 | 58 477 | 50 038 | 44 543 | 34 899 | 26 121 | 18 061 | 11 436 | 10 727 | 6 659 | 4 677 | 2 222 | −12 984 | −13 707 | −14 194 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 692 | – | – | – | – | – | 1 842 | 724 | 1 150 | 1 143 | – | 11 | 154 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 77 011 | – | – | – | – | – | 41 165 | 1 791 | 3 053 | 4 457 | 3 010 | 5 478 | 5 911 | 5 015 | 8 256 |
| Sum langsiktig gjeld | 81 703 | 53 062 | 42 278 | 50 364 | 54 376 | 46 077 | 43 006 | 2 514 | 4 203 | 5 599 | 3 010 | 5 489 | 6 064 | 5 015 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 103 614 | 114 026 | 92 032 | 80 730 | 72 832 | 79 907 | 73 963 | 71 013 | 58 136 | 73 897 | 52 893 | 50 425 | 49 690 | 57 585 | 56 775 |
| Sum gjeld | 185 318 | 171 316 | 139 064 | 135 484 | 130 722 | 128 803 | 116 969 | 73 527 | 62 339 | 79 497 | 55 903 | 55 914 | 55 754 | 62 600 | 65 030 |
| Sum egenkapital og gjeld | 244 960 | 229 793 | 189 102 | 180 027 | 165 622 | 154 924 | 135 030 | 84 963 | 73 066 | 86 156 | 60 580 | 58 136 | 42 770 | 48 893 | 50 836 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 52 685 | 26 993 | 7 536 | 27 065 | 22 928 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 38 346 | −16 519 | −3 599 | −25 365 | −8 763 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 14 375 | −12 572 | −2 925 | −8 391 | −6 477 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 36 | −2 097 | 1 012 | −6 691 | 7 688 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 38 | 74 | 2 171 | 1 160 | 7 850 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 4,5 % | 3,3 % | 3,8 % | 3,5 % | 4,4 % | 5,1 % | 5,6 % | 6,8 % | 2,8 % | 2,7 % | 11,7 % | 2,4 % | 2 % | 3,5 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 2,9 % | 1,9 % | 2,6 % | 2,4 % | 3,8 % | 3,6 % | 4,2 % | 4,8 % | 1,9 % | 1,3 % | 7,5 % | 0,4 % | 0,3 % | 1,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,03 | 0,89 | 0,89 | 0,85 | 0,94 | 0,83 | 0,87 | 0,74 | 0,76 | 0,65 | 0,65 | 0,55 | 0,59 | 0,63 |
| Gjeldsgrad | 3,11 | 2,93 | 2,78 | 3,04 | 3,75 | 4,93 | 6,48 | 6,43 | 5,81 | 11,94 | 11,95 | 25,17 | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,4 % | 23,6 % | 16,8 % | 23,2 % | 26,7 % | 53,8 % | 70,1 % | 118 % | 126,5 % | 74,8 % | 52,5 % | 684,5 % | −5,6 % | −3,6 % | −16,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,1 % | 8,1 % | 12,3 % | 1,1 % | 3,6 % | 6,6 % | 7,8 % | 15,3 % | 7,1 % | 37,6 % | −6,3 % | 12 % | −4,8 % | 3,5 % | – |
| Arbeidskapital | 33,7 mill kr | 3,6 mill kr | −10,2 mill kr | −8,5 mill kr | −11,1 mill kr | −4,7 mill kr | −12,6 mill kr | −9,3 mill kr | −15,1 mill kr | −17,4 mill kr | −18,7 mill kr | −17,6 mill kr | −22,1 mill kr | −23,9 mill kr | −21,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted · GRESSVIK | 118 ans. |
Selger du til selskaper som SALATMESTERN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.