VVS NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 59 773 077 NOK |
| 2013 | 60 754 218 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 63 181 619 NOK |
| 2016 | 67 535 129 NOK |
| 2017 | 70 494 347 NOK |
| 2018 | 93 772 840 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 959 227 822 NOK |
| 2023 | 1 995 582 293 NOK |
| 2024 | 1 610 850 091 NOK |
| 2025 | 1 255 349 421 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Forestå drift og utvikling av VVS-konsepter, med hovedvekt på strømlinjeforming av faghandelsvirksomhet med sikte på å bedre konkurransekraften på drifts- kompetanse-, innkjøps-, og varestrømsiden for kjedene, til fordel for sine kjedemedlemmer.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2024, 2023, 2022 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 255 349 | 1 610 850 | 1 995 582 | 959 228 | 93 773 | 70 494 | 67 535 | 63 182 | 60 754 | 59 773 |
| Sum kostnader | 1 232 518 | 1 584 257 | 1 968 771 | 961 773 | 90 216 | 66 878 | 63 484 | 65 024 | 53 141 | 53 209 |
| Driftsresultat | 22 832 | 26 593 | 26 811 | −2 545 | 3 557 | 3 616 | 4 051 | −1 842 | 7 613 | 6 564 |
| Sum finansinntekter | 8 049 | 7 168 | 6 307 | 15 486 | 786 | 397 | 256 | 433 | 559 | 721 |
| Sum finanskostnader | 650 | 4 370 | 7 552 | 7 490 | 222 | 117 | 130 | 142 | 16 | 64 |
| Netto finans | 7 399 | – | – | – | 564 | 280 | 126 | 291 | 542 | 658 |
| Resultat før skattekostnad | 30 231 | 29 390 | 25 566 | 5 451 | 4 121 | 3 897 | 4 177 | −1 551 | 8 156 | 7 221 |
| Årsresultat | 23 434 | 22 423 | 19 066 | 3 448 | 3 080 | 2 947 | 3 118 | −1 197 | 5 833 | 5 268 |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 434 | – | – | – | 3 080 | 2 947 | 3 118 | −1 197 | 5 833 | 5 268 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 19 424 | 20 825 | 27 123 | 31 715 | 55 755 | 245 | 1 174 | 3 078 | 1 239 | 1 361 |
| Sum varige driftsmidler | 786 | 1 199 | 2 061 | 1 892 | 1 190 | 2 871 | 3 116 | 2 993 | 185 | 183 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 117 | 21 081 | 28 172 | 31 722 | 12 730 | – | – | – | 1 494 | 1 797 |
| Sum anleggsmidler | 43 327 | 43 105 | 57 356 | 65 329 | 69 675 | 3 116 | 4 290 | 6 071 | 2 917 | 3 341 |
| Sum fordringer | 181 405 | – | – | – | 20 821 | 42 122 | 38 917 | 39 719 | 33 124 | 23 505 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | 29 854 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 362 473 | 368 993 | 459 096 | 472 708 | 107 056 | 48 321 | 43 491 | 54 408 | 69 465 | 53 496 |
| Sum eiendeler | 405 799 | 412 098 | 516 452 | 538 036 | 176 731 | 51 437 | 47 780 | 60 479 | 72 382 | 56 837 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 131 | – | – | – | 125 228 | 367 | 347 | 343 | 367 | 367 |
| Sum opptjent egenkapital | 35 493 | – | – | – | 16 485 | 23 369 | 20 423 | 17 304 | 17 501 | 11 668 |
| Sum egenkapital | 65 624 | 65 746 | 68 852 | 74 352 | 141 712 | 23 736 | 20 769 | 17 648 | 17 868 | 12 035 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 467 | 599 | 635 | 859 | 2 047 | 4 589 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 80 | 1 933 | 121 | 467 | 599 | 635 | 859 | 2 047 | 4 589 |
| Sum kortsiktig gjeld | 340 175 | 107 670 | 445 667 | 463 564 | 34 552 | 27 102 | 26 376 | 41 972 | 52 467 | 40 214 |
| Sum gjeld | 340 175 | 346 353 | 447 601 | 463 684 | 35 019 | 27 701 | 27 011 | 42 831 | 54 514 | 44 802 |
| Sum egenkapital og gjeld | 405 799 | 412 098 | 516 452 | 538 036 | 176 731 | 51 437 | 47 780 | 60 479 | 72 382 | 56 837 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 100 927 | −41 714 | 144 333 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 337 | −6 057 | −7 219 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −30 000 | 0 | −127 412 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 71 264 | −47 771 | 9 702 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 123 219 | 51 955 | 84 282 | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2021, 2020, 2019, 2018)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 170 361 | 161 276 | 152 170 | 95 863 |
| Sum kostnader | 150 524 | 153 065 | 150 499 | 91 580 |
| Driftsresultat | 19 837 | 8 211 | 1 671 | 4 283 |
| Sum finansinntekter | 3 124 | 2 138 | 4 936 | 859 |
| Sum finanskostnader | 1 535 | 2 753 | 55 | 232 |
| Netto finans | – | – | 4 881 | 628 |
| Resultat før skattekostnad | 21 426 | 7 596 | 6 552 | 4 910 |
| Årsresultat | 16 346 | 5 437 | 5 908 | 3 672 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 38 871 | 45 238 | 52 002 | 55 975 |
| Sum varige driftsmidler | 4 339 | 4 911 | 5 618 | 4 919 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 219 | 8 583 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 51 428 | 58 732 | 57 621 | 60 894 |
| Sum fordringer | – | – | 41 836 | 38 348 |
| Sum investeringer | – | – | 84 002 | 29 854 |
| Sum omløpsmidler | 240 003 | 198 983 | 189 634 | 128 902 |
| Sum eiendeler | 291 431 | 257 715 | 247 255 | 189 796 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | 160 404 | 125 228 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | 18 354 | 18 118 |
| Sum egenkapital | 194 332 | 179 794 | 178 758 | 143 345 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 388 | 467 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 206 | 388 | 467 |
| Sum kortsiktig gjeld | 97 099 | 77 510 | 68 109 | 45 983 |
| Sum gjeld | 97 099 | 77 715 | 68 497 | 46 450 |
| Sum egenkapital og gjeld | 291 431 | 257 715 | 247 255 | 189 796 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 45 157 | 15 204 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −6 150 | −10 712 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −7 391 | −5 321 | – | – |
| Netto endring i likvider | 31 616 | −830 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 94 583 | 62 967 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 1,7 % | 1,3 % | −0,3 % | 3,8 % | 5,1 % | 6 % | −2,9 % | 12,5 % | 11 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 1,4 % | 1 % | 0,4 % | 3,3 % | 4,2 % | 4,6 % | −1,9 % | 9,6 % | 8,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,07 | 3,43 | 1,03 | 1,02 | 3,1 | 1,78 | 1,65 | 1,3 | 1,32 | 1,33 |
| Gjeldsgrad | 5,18 | 5,27 | 6,5 | 6,24 | 0,25 | 1,17 | 1,3 | 2,43 | 3,05 | 3,72 |
| Egenkapitalrentabilitet | 35,7 % | 34,1 % | 27,7 % | 4,6 % | 2,2 % | 12,4 % | 15 % | −6,8 % | 32,7 % | 43,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −22,1 % | −19,3 % | 108 % | – | 33 % | 4,4 % | 6,9 % | – | 1,6 % | – |
| Arbeidskapital | 22,3 mill kr | 261,3 mill kr | 13,4 mill kr | 9,1 mill kr | 72,5 mill kr | 21,2 mill kr | 17,1 mill kr | 12,4 mill kr | 17 mill kr | 13,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Kontortjenester · OSLO | 13 ans. |
Selger du til selskaper som VVS NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.