VP METALL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 22 742 934 NOK |
| 2012 | 29 890 695 NOK |
| 2013 | 29 732 874 NOK |
| 2014 | 32 846 331 NOK |
| 2015 | 37 173 629 NOK |
| 2016 | 42 661 268 NOK |
| 2017 | 39 369 162 NOK |
| 2018 | 47 532 682 NOK |
| 2019 | 36 539 440 NOK |
| 2020 | 35 341 255 NOK |
| 2021 | 33 938 197 NOK |
| 2022 | 8 766 198 NOK |
| 2023 | 42 879 301 NOK |
| 2024 | 41 485 490 NOK |
| 2025 | 46 398 381 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Utvikling, produksjon og handel med industriprodukter, samt å drive annen virksomhet med tilknytning til disse formål, herunder gjennom deltagelse i eller samarbeid med andre foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 46 398 | 41 485 | 42 879 | 8 766 | 33 938 | 35 341 | 36 539 | 47 533 | 39 369 | 42 661 | 37 174 | 32 846 | 29 733 | 29 891 | 22 743 |
| Sum kostnader | 37 651 | 35 987 | 37 580 | 7 647 | 28 540 | 27 876 | 30 528 | 37 334 | 33 369 | 36 653 | 32 281 | 27 744 | 26 093 | 24 713 | 20 696 |
| Driftsresultat | 8 747 | 5 499 | 5 299 | 1 120 | 5 398 | 7 465 | 6 011 | 10 199 | 6 000 | 6 009 | 4 893 | 5 102 | 3 640 | 5 178 | 2 047 |
| Sum finansinntekter | 291 | 231 | 233 | 8 | 86 | 100 | 1 139 | 129 | 194 | 638 | 108 | 447 | 234 | – | – |
| Sum finanskostnader | 67 | 322 | 250 | – | 150 | 226 | 143 | 561 | 1 528 | 183 | 243 | 61 | 22 | – | – |
| Netto finans | 225 | −92 | −17 | −16 | −64 | −126 | 996 | −432 | −1 334 | 455 | −135 | 386 | 213 | 43 | 61 |
| Resultat før skattekostnad | 8 972 | 5 407 | 5 282 | 1 103 | 5 334 | 7 339 | 7 007 | 9 767 | 4 666 | 6 463 | 4 758 | 5 488 | 3 852 | 5 220 | 2 107 |
| Årsresultat | 6 994 | 4 220 | 4 118 | 859 | 4 160 | 5 723 | 5 698 | 7 438 | 3 252 | 4 873 | 3 462 | 4 044 | 2 759 | 3 750 | 1 502 |
| Totalresultat | 6 994 | 4 220 | 4 118 | 0 | 0 | 5 723 | 5 698 | 7 438 | 3 252 | 4 873 | 3 462 | 4 044 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 994 | 4 220 | 4 118 | 859 | 4 160 | 5 723 | 5 698 | 7 438 | 3 252 | 4 873 | 3 462 | 4 044 | 2 759 | 3 750 | 1 502 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 51 | 74 | 285 | 262 | 263 |
| Sum varige driftsmidler | 5 506 | 2 676 | 3 053 | 3 675 | 3 716 | 4 517 | 5 351 | 3 193 | 3 862 | 4 666 | 3 274 | 3 157 | 434 | 664 | 1 271 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 391 | 255 | 255 | 255 | 255 | 255 | 259 | 794 | 824 | 1 182 | 1 227 | 1 252 | 1 037 | 1 072 | 297 |
| Sum anleggsmidler | 5 897 | 2 931 | 3 308 | 3 930 | 3 971 | 4 772 | 5 610 | 3 987 | 4 686 | 5 848 | 4 552 | 4 482 | 1 757 | 1 999 | 1 832 |
| Sum fordringer | 8 566 | 9 373 | 11 140 | 6 706 | 5 288 | 4 912 | 4 702 | 4 505 | 4 268 | 3 828 | 8 326 | 4 891 | 5 698 | 4 981 | 2 859 |
| Sum investeringer | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 104 | 5 406 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 20 353 | 19 243 | 19 097 | 26 043 | 25 137 | 20 192 | 17 020 | 22 264 | 19 689 | 20 961 | 17 248 | 16 578 | 14 773 | 13 995 | 10 899 |
| Sum eiendeler | 26 250 | 22 174 | 22 405 | 29 973 | 29 108 | 24 964 | 22 629 | 26 251 | 24 375 | 26 809 | 21 800 | 21 060 | 16 529 | 15 994 | 12 731 |
| Sum innskutt egenkapital | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 | 406 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 595 | 6 601 | 8 381 | 9 263 | 8 404 | 16 243 | 10 520 | 10 822 | 10 884 | 12 131 | 11 759 | 9 797 | 8 899 | 7 710 | 6 960 |
| Sum egenkapital | 6 001 | 7 007 | 8 787 | 9 669 | 8 809 | 16 649 | 10 926 | 11 228 | 11 290 | 12 537 | 12 165 | 10 203 | 9 305 | 8 115 | 7 366 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 141 | 56 | 139 | 190 | 165 | 186 | 130 | 116 | 44 | 62 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | 1 047 | 1 645 | 0 | 0 | 2 906 | 1 448 | 2 019 | 2 581 | 1 075 | 1 375 | – | – | 274 |
| Sum langsiktig gjeld | 141 | 56 | 1 186 | 1 835 | 1 956 | 2 547 | 3 036 | 1 563 | 2 063 | 2 643 | 1 075 | 1 375 | 0 | – | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 20 108 | 15 111 | 12 432 | 18 469 | 18 342 | 5 768 | 8 667 | 13 459 | 11 022 | 11 628 | 8 560 | 9 482 | 7 225 | 7 878 | 5 090 |
| Sum gjeld | 20 249 | 15 167 | 13 618 | 20 304 | 20 298 | 8 315 | 11 703 | 15 023 | 13 085 | 14 271 | 9 635 | 10 857 | 7 225 | 7 878 | 5 365 |
| Sum egenkapital og gjeld | 26 250 | 22 174 | 22 405 | 29 973 | 29 108 | 24 964 | 22 629 | 26 251 | 24 375 | 26 809 | 21 800 | 21 060 | 16 529 | 15 994 | 12 731 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 18,9 % | 13,3 % | 12,4 % | 12,8 % | 15,9 % | 21,1 % | 16,5 % | 21,5 % | 15,2 % | 14,1 % | 13,2 % | 15,5 % | 12,2 % | 17,3 % | 9 % |
| Resultatmargin | 15,1 % | 10,2 % | 9,6 % | 9,8 % | 12,3 % | 16,2 % | 15,6 % | 15,7 % | 8,3 % | 11,4 % | 9,3 % | 12,3 % | 9,3 % | 12,5 % | 6,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,27 | 1,54 | 1,41 | 1,37 | 3,5 | 1,96 | 1,65 | 1,79 | 1,8 | 2,01 | 1,75 | 2,04 | 1,78 | 2,14 |
| Gjeldsgrad | 3,37 | 2,16 | 1,55 | 2,1 | 2,3 | 0,5 | 1,07 | 1,34 | 1,16 | 1,14 | 0,79 | 1,06 | 0,78 | 0,97 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 116,6 % | 60,2 % | 46,9 % | 8,9 % | 47,2 % | 34,4 % | 52,2 % | 66,3 % | 28,8 % | 38,9 % | 28,5 % | 39,6 % | 29,7 % | 46,2 % | 20,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 11,8 % | −3,3 % | 389,1 % | −74,2 % | −4 % | −3,3 % | −23,1 % | 20,7 % | −7,7 % | 14,8 % | 13,2 % | 10,5 % | −0,5 % | 31,4 % | – |
| Arbeidskapital | 244 836 kr | 4,1 mill kr | 6,7 mill kr | 7,6 mill kr | 6,8 mill kr | 14,4 mill kr | 8,4 mill kr | 8,8 mill kr | 8,7 mill kr | 9,3 mill kr | 8,7 mill kr | 7,1 mill kr | 7,5 mill kr | 6,1 mill kr | 5,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Bearbeiding av metaller · RAUFOSS | 20 ans. |
Selger du til selskaper som VP METALL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.