VIEMELØY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 8 090 293 NOK |
| 2012 | 8 293 129 NOK |
| 2013 | 7 778 509 NOK |
| 2014 | 9 084 363 NOK |
| 2015 | 10 415 783 NOK |
| 2016 | 10 351 694 NOK |
| 2017 | 9 412 771 NOK |
| 2018 | 9 650 179 NOK |
| 2019 | 11 844 762 NOK |
| 2020 | 9 809 319 NOK |
| 2021 | 12 418 529 NOK |
| 2022 | 11 191 167 NOK |
| 2023 | 11 416 417 NOK |
| 2024 | 12 749 313 NOK |
| 2025 | 13 278 470 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Å være en godkjent tiltaksarrangør for arbeidsmarkedstiltakene VTA-varig tilrettelagt arbeid, og AFT-arbeidsforberedende trening, i henhold til kravspesifikasjoner fra NAV. Herav settes opp følgende delarbeidsmål: - Skape et trygt og godt arbeidsmiljø med fokus på økt livskvalitet og menneskeverd for bedriftens tiltaksdeltakere. - Bedriften skal dyktiggjøre, samt motivere tiltaksdeltakere til det ordinære arbeidsmarked, videre skolegang etc. - Salg av varer og tjenester produsert i opplæringsperspektiv, for i størst mulig grad finansiere råvarekjøp (selvkost). Dette skal tilrettelegges slik d…
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 13 278 | 12 749 | 11 416 | 11 191 | 12 419 | 9 809 | 11 845 | 9 650 | 9 413 | 10 352 | 10 416 | 9 084 | 7 779 | 8 293 | 8 090 |
| Sum kostnader | 13 482 | 12 008 | 10 785 | 11 999 | 11 583 | 9 872 | 9 968 | 9 250 | 9 191 | 9 958 | 9 335 | 9 390 | 8 925 | 8 598 | 7 775 |
| Driftsresultat | −204 | 742 | 632 | −807 | 835 | −62 | 1 877 | 400 | 221 | 393 | 1 081 | −306 | −1 147 | −305 | 315 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | −1 | 0 | 1 | −1 | 1 | 1 | 6 | 4 | 5 | 15 | 45 | 60 |
| Sum finanskostnader | 366 | 394 | 393 | 290 | 334 | 175 | 134 | 128 | 128 | 192 | 150 | 91 | 77 | 76 | 76 |
| Netto finans | −365 | −394 | −393 | −292 | −334 | −174 | −135 | −128 | −128 | −186 | −146 | −86 | −62 | −31 | −16 |
| Resultat før skattekostnad | −569 | 348 | 239 | −1 099 | 502 | −237 | 1 742 | 272 | 94 | 207 | 934 | −392 | −1 209 | −336 | 300 |
| Årsresultat | −569 | 348 | 239 | −1 099 | 502 | −237 | 1 742 | 272 | 94 | 207 | 934 | −392 | −1 209 | −336 | 300 |
| Sum overføringer og disponeringer | −569 | 348 | 239 | −1 099 | 502 | −237 | 1 742 | 272 | 94 | 207 | 934 | −392 | −1 209 | −336 | 300 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 9 725 | 9 592 | 9 917 | 10 253 | 10 546 | 9 676 | 4 021 | 4 556 | 4 762 | 4 828 | 4 691 | 1 773 | 1 531 | 1 563 | 1 740 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 9 733 | 9 600 | 9 925 | 10 261 | 10 554 | 9 684 | 4 029 | 4 564 | 4 770 | 4 836 | 4 699 | 1 781 | 1 531 | 1 563 | 1 740 |
| Sum fordringer | 1 824 | 1 823 | 1 693 | 1 660 | 2 332 | 931 | 535 | 563 | 542 | 551 | 1 034 | 784 | 1 214 | 1 037 | 440 |
| Sum omløpsmidler | 2 363 | 2 531 | 2 227 | 1 866 | 3 390 | 2 947 | 3 729 | 1 852 | 1 835 | 2 069 | 1 626 | 1 305 | 1 815 | 2 613 | 2 842 |
| Sum eiendeler | 12 096 | 12 131 | 12 152 | 12 127 | 13 945 | 12 631 | 7 758 | 6 416 | 6 605 | 6 906 | 6 325 | 3 086 | 3 347 | 4 176 | 4 581 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 287 | 2 856 | 2 509 | 2 270 | 3 369 | 2 867 | 3 104 | 1 362 | 1 090 | 996 | 789 | −145 | 246 | 1 455 | 1 791 |
| Sum egenkapital | 2 787 | 3 356 | 3 009 | 2 770 | 3 869 | 3 367 | 3 604 | 1 862 | 1 590 | 1 496 | 1 289 | 355 | 746 | 1 955 | 2 291 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 326 | 6 292 | 6 678 | 7 094 | 7 550 | 7 898 | 2 918 | 3 458 | 3 840 | 4 188 | 3 726 | 1 176 | 845 | 973 | 1 101 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 326 | 6 292 | 6 678 | 7 094 | 7 550 | 7 898 | 2 918 | 3 458 | 3 840 | 4 188 | 3 726 | 1 176 | 845 | 973 | 1 101 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 983 | 2 483 | 2 465 | 2 263 | 2 525 | 1 366 | 1 236 | 1 095 | 1 175 | 1 221 | 1 310 | 1 556 | 1 755 | 1 248 | 1 189 |
| Sum gjeld | 9 309 | 8 775 | 9 143 | 9 357 | 10 076 | 9 263 | 4 154 | 4 553 | 5 015 | 5 409 | 5 036 | 2 732 | 2 600 | 2 221 | 2 291 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 096 | 12 131 | 12 152 | 12 127 | 13 945 | 12 631 | 7 758 | 6 416 | 6 605 | 6 906 | 6 325 | 3 086 | 3 347 | 4 176 | 4 581 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,5 % | 5,8 % | 5,5 % | −7,2 % | 6,7 % | −0,6 % | 15,8 % | 4,2 % | 2,4 % | 3,8 % | 10,4 % | −3,4 % | −14,7 % | −3,7 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | −4,3 % | 2,7 % | 2,1 % | −9,8 % | 4 % | −2,4 % | 14,7 % | 2,8 % | 1 % | 2 % | 9 % | −4,3 % | −15,5 % | −4,1 % | 3,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 1,02 | 0,9 | 0,82 | 1,34 | 2,16 | 3,02 | 1,69 | 1,56 | 1,7 | 1,24 | 0,84 | 1,03 | 2,09 | 2,39 |
| Gjeldsgrad | 3,34 | 2,61 | 3,04 | 3,38 | 2,6 | 2,75 | 1,15 | 2,44 | 3,15 | 3,62 | 3,91 | 7,7 | 3,48 | 1,14 | 1 |
| Egenkapitalrentabilitet | −20,4 % | 10,4 % | 7,9 % | −39,7 % | 13 % | −7 % | 48,3 % | 14,6 % | 5,9 % | 13,9 % | 72,5 % | −110,5 % | −161,9 % | −17,2 % | 13,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,2 % | 11,7 % | 2 % | −9,9 % | 26,6 % | −17,2 % | 22,7 % | 2,5 % | −9,1 % | −0,6 % | 14,7 % | 16,8 % | −6,2 % | 2,5 % | – |
| Arbeidskapital | −619 681 kr | 47 832 kr | −238 540 kr | −397 489 kr | 864 978 kr | 1,6 mill kr | 2,5 mill kr | 756 438 kr | 660 329 kr | 848 623 kr | 316 114 kr | −251 076 kr | 60 404 kr | 1,4 mill kr | 1,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid · REIPÅ | 14 ans. |
Selger du til selskaper som VIEMELØY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.