JOHN KILDAL & SØNNER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 11 951 424 NOK |
| 2012 | 15 716 727 NOK |
| 2013 | 17 825 074 NOK |
| 2014 | 21 645 871 NOK |
| 2015 | 20 624 956 NOK |
| 2016 | 13 747 291 NOK |
| 2017 | 14 877 185 NOK |
| 2018 | 24 521 735 NOK |
| 2019 | 27 274 007 NOK |
| 2020 | 35 940 707 NOK |
| 2021 | 32 453 703 NOK |
| 2022 | 45 202 393 NOK |
| 2023 | 51 921 087 NOK |
| 2024 | 68 721 004 NOK |
| 2025 | 72 364 840 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Selskapets virksomhet er alt innen kommunalteknisk arbeid og stolpereising.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 72 365 | 68 721 | 51 921 | 45 202 | 32 454 | 35 941 | 27 274 | 24 522 | 14 877 | 13 747 | 20 625 | 21 646 | 17 825 | 15 717 | 11 951 |
| Sum kostnader | 62 612 | 66 112 | 47 885 | 41 452 | 29 981 | 31 770 | 26 693 | 21 513 | 14 205 | 17 340 | 19 354 | 18 680 | 16 889 | 14 905 | 13 194 |
| Driftsresultat | 9 753 | 2 609 | 4 036 | 3 750 | 2 473 | 4 171 | 581 | 3 009 | 672 | −3 593 | 1 271 | 2 966 | 936 | 812 | −1 243 |
| Sum finansinntekter | 24 | 19 | 53 | 48 | – | 4 | 36 | 1 | 16 | 725 | 14 | 8 | 4 | 2 | 1 |
| Sum finanskostnader | 383 | 290 | 383 | 131 | 153 | 97 | 133 | 99 | 63 | 95 | 106 | 163 | 217 | 199 | 40 |
| Netto finans | −360 | −270 | −330 | −82 | −136 | −93 | −97 | −98 | −47 | 630 | −92 | −155 | −213 | −197 | −39 |
| Resultat før skattekostnad | 9 394 | 2 339 | 3 706 | 3 668 | 2 336 | 4 078 | 484 | 2 911 | 625 | −2 962 | 1 180 | 2 811 | 723 | 614 | −1 281 |
| Årsresultat | 7 326 | 1 819 | 2 839 | 2 860 | 1 819 | 3 172 | 367 | 2 948 | 625 | −3 152 | 845 | 2 034 | 509 | 901 | −1 281 |
| Totalresultat | 7 326 | 1 819 | 2 839 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 2 034 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 326 | 1 819 | 2 839 | 2 860 | 1 819 | 3 172 | 367 | 2 948 | 625 | −3 152 | 845 | 2 034 | 509 | 901 | −1 281 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 212 | 177 | 63 | 153 | 124 | 114 | 132 | – | – | 190 | 172 | 134 | 287 | – |
| Sum varige driftsmidler | 11 140 | 7 485 | 3 917 | 5 250 | 4 397 | 3 759 | 3 618 | 678 | 671 | 1 096 | 1 355 | 1 603 | 1 740 | 1 790 | 776 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 127 | 2 232 | 2 146 | 1 539 | 1 290 | 910 | 106 | 288 | 160 | 343 | 241 | 233 | 267 | 107 | – |
| Sum anleggsmidler | 13 267 | 9 929 | 6 241 | 6 852 | 5 840 | 4 793 | 3 838 | 1 098 | 831 | 1 438 | 1 785 | 2 007 | 2 141 | 2 185 | 776 |
| Sum fordringer | 18 303 | 13 469 | 21 257 | 13 456 | 5 839 | 6 575 | 5 881 | 6 316 | 3 479 | 4 665 | 4 141 | 3 357 | 4 314 | 3 680 | 2 150 |
| Sum omløpsmidler | 31 340 | 22 708 | 22 518 | 17 537 | 13 341 | 12 681 | 7 955 | 8 628 | 3 848 | 4 922 | 6 545 | 6 675 | 4 841 | 3 776 | 2 150 |
| Sum eiendeler | 44 608 | 32 638 | 28 759 | 24 390 | 19 181 | 17 473 | 11 793 | 9 726 | 4 679 | 6 360 | 8 330 | 8 683 | 6 981 | 5 961 | 2 926 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 11 808 | 4 482 | 2 663 | 11 824 | 9 464 | 7 645 | 4 473 | 4 106 | 1 158 | 533 | 3 685 | 2 840 | 806 | 297 | −605 |
| Sum egenkapital | 11 908 | 4 582 | 2 763 | 11 924 | 9 564 | 7 745 | 4 573 | 4 206 | 1 258 | 633 | 3 785 | 2 940 | 906 | 397 | −505 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 102 | 15 298 | 1 237 | 0 | 0 | 2 748 | 3 936 | 1 700 | 680 | 3 092 | 1 747 | 1 912 | 2 314 | 2 725 | 503 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 134 | 15 298 | 1 237 | 2 123 | 2 582 | 2 748 | 3 936 | 1 700 | 680 | 3 092 | 1 747 | 1 912 | 2 314 | 2 725 | 503 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 565 | 12 758 | 24 759 | 10 342 | 7 035 | 6 980 | 3 284 | 3 821 | 2 741 | 2 635 | 2 798 | 3 831 | 3 762 | 2 839 | 2 928 |
| Sum gjeld | 32 699 | 28 056 | 25 996 | 12 465 | 9 617 | 9 728 | 7 220 | 5 520 | 3 421 | 5 727 | 4 545 | 5 742 | 6 076 | 5 564 | 3 431 |
| Sum egenkapital og gjeld | 44 608 | 32 638 | 28 759 | 24 390 | 19 181 | 17 473 | 11 793 | 9 726 | 4 679 | 6 360 | 8 330 | 8 683 | 6 981 | 5 961 | 2 926 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,5 % | 3,8 % | 7,8 % | 8,3 % | 7,6 % | 11,6 % | 2,1 % | 12,3 % | 4,5 % | −26,1 % | 6,2 % | 13,7 % | 5,3 % | 5,2 % | −10,4 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 2,7 % | 5,5 % | 6,3 % | 5,6 % | 8,8 % | 1,4 % | 12 % | 4,2 % | −22,9 % | 4,1 % | 9,4 % | 2,9 % | 5,7 % | −10,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,78 | 1,78 | 0,91 | 1,7 | 1,9 | 1,82 | 2,42 | 2,26 | 1,4 | 1,87 | 2,34 | 1,74 | 1,29 | 1,33 | 0,73 |
| Gjeldsgrad | 2,75 | 6,12 | 9,41 | 1,05 | 1,01 | 1,26 | 1,58 | 1,31 | 2,72 | 9,05 | 1,2 | 1,95 | 6,71 | 14,02 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 61,5 % | 39,7 % | 102,7 % | 24 % | 19 % | 40,9 % | 8 % | 70,1 % | 49,7 % | −498 % | 22,3 % | 69,2 % | 56,2 % | 227,2 % | 253,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,3 % | 32,4 % | 14,9 % | 39,3 % | −9,7 % | 31,8 % | 11,2 % | 64,8 % | 8,2 % | −33,3 % | −4,7 % | 21,4 % | 13,4 % | 31,5 % | – |
| Arbeidskapital | 13,8 mill kr | 10 mill kr | −2,2 mill kr | 7,2 mill kr | 6,3 mill kr | 5,7 mill kr | 4,7 mill kr | 4,8 mill kr | 1,1 mill kr | 2,3 mill kr | 3,7 mill kr | 2,8 mill kr | 1,1 mill kr | 937 244 kr | −778 142 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid · ENGAVÅGEN | 47 ans. |
Selger du til selskaper som JOHN KILDAL & SØNNER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.