VESTFOLDMØLLENE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 287 360 739 NOK |
| 2012 | 274 752 955 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 286 971 356 NOK |
| 2015 | 308 248 158 NOK |
| 2016 | 312 519 404 NOK |
| 2017 | 273 617 432 NOK |
| 2018 | 263 841 243 NOK |
| 2019 | 279 284 115 NOK |
| 2020 | 299 024 244 NOK |
| 2021 | 307 038 320 NOK |
| 2022 | 343 120 238 NOK |
| 2023 | 335 614 573 NOK |
| 2024 | 321 719 838 NOK |
| 2025 | 366 752 934 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Mølledrift med kornmottak, såkorn og kraftforblanderi, samt handelsvirksomhet og all annen virksomhet som har forbindelse med dette, herunder å delta i andre selskaper med tilsvarende formål.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 366 753 | 321 720 | 335 615 | 343 120 | 307 038 | 299 024 | 279 284 | 263 841 | 273 617 | 312 519 | 308 248 | 286 971 | 274 753 | 287 361 |
| Sum kostnader | 354 737 | 306 602 | 322 643 | 340 593 | 309 345 | 297 358 | 280 547 | 263 195 | 271 227 | 308 456 | 298 782 | 285 917 | 269 186 | 277 045 |
| Driftsresultat | 12 016 | 15 118 | 12 971 | 2 527 | −2 307 | 1 667 | −1 263 | 646 | 2 390 | 4 063 | 9 466 | 1 054 | 5 567 | 10 315 |
| Sum finansinntekter | 1 846 | 1 394 | 1 705 | 884 | 817 | 845 | 812 | 667 | 817 | 1 090 | 988 | 1 058 | 635 | 794 |
| Sum finanskostnader | 5 560 | 5 979 | 6 298 | 4 432 | 2 561 | 3 027 | 2 887 | 2 210 | 2 533 | 2 462 | 2 077 | 2 006 | 1 929 | 2 918 |
| Netto finans | −3 714 | – | – | – | – | – | −2 075 | −1 544 | −1 716 | −1 372 | −1 089 | −948 | −1 294 | −2 124 |
| Resultat før skattekostnad | 8 301 | 10 533 | 8 378 | −1 020 | −4 050 | −515 | −3 338 | −897 | 675 | 2 692 | 8 377 | 106 | 4 273 | 8 191 |
| Årsresultat | 6 560 | 8 216 | 6 720 | −919 | −3 160 | −402 | −2 590 | −730 | 520 | 2 033 | 6 092 | 183 | 3 138 | 6 327 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 560 | – | – | – | – | – | −2 590 | −730 | 520 | 2 033 | 6 092 | 183 | 3 138 | 6 327 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 420 | 1 522 | 1 189 | 2 692 | 2 590 | 1 700 | 1 634 | 887 | 670 | 745 | 501 | 1 698 | 4 992 | 6 656 |
| Sum varige driftsmidler | 39 910 | 40 359 | 42 414 | 43 631 | 46 087 | 44 678 | 46 621 | 49 262 | 52 043 | 53 096 | 52 679 | 44 697 | 32 232 | 34 162 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 307 | 3 307 | 3 307 | 3 307 | 3 307 | 3 383 | 3 383 | 3 383 | 3 383 | 3 383 | 3 383 | 3 383 | 3 590 | 3 590 |
| Sum anleggsmidler | 44 637 | 45 188 | 46 910 | 49 630 | 51 984 | 49 761 | 51 638 | 53 532 | 56 095 | 57 224 | 56 563 | 49 778 | 40 814 | 44 408 |
| Sum fordringer | 34 764 | – | – | – | – | – | 32 204 | 29 615 | 31 746 | 28 902 | 30 229 | 27 146 | 27 235 | 26 217 |
| Sum omløpsmidler | 100 013 | 95 751 | 88 000 | 96 635 | 75 236 | 73 933 | 87 007 | 63 384 | 81 833 | 83 929 | 82 995 | 73 257 | 77 851 | 65 174 |
| Sum eiendeler | 144 650 | 140 939 | 134 910 | 146 265 | 127 220 | 123 694 | 138 644 | 116 916 | 137 928 | 141 152 | 139 558 | 123 035 | 118 665 | 109 582 |
| Sum innskutt egenkapital | 17 653 | – | – | – | – | – | 17 653 | 17 653 | 17 653 | 17 653 | 17 653 | 17 653 | 17 653 | 17 653 |
| Sum opptjent egenkapital | 42 033 | – | – | – | – | – | 26 118 | 28 708 | 29 438 | 28 917 | 26 885 | 20 792 | 22 013 | 18 875 |
| Sum egenkapital | 59 685 | 54 226 | 46 010 | 39 290 | 40 209 | 43 369 | 43 771 | 46 361 | 47 090 | 46 570 | 44 537 | 38 445 | 39 665 | 36 527 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 692 | 2 284 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 244 | – | – | – | – | – | 13 450 | 17 000 | 21 800 | 26 600 | 30 967 | 32 662 | 27 600 | 30 133 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 244 | 6 080 | 10 613 | 17 001 | 23 066 | 24 434 | 13 450 | 17 000 | 21 800 | 26 600 | 30 967 | 32 662 | 29 292 | 32 417 |
| Sum kortsiktig gjeld | 82 721 | 80 633 | 78 287 | 89 973 | 63 946 | 55 892 | 81 424 | 53 555 | 69 038 | 67 983 | 64 054 | 51 928 | 49 707 | 40 637 |
| Sum gjeld | 84 965 | 86 713 | 88 900 | 106 975 | 87 011 | 80 325 | 94 874 | 70 555 | 90 838 | 94 583 | 95 021 | 84 590 | 78 999 | 73 055 |
| Sum egenkapital og gjeld | 144 650 | 140 939 | 134 910 | 146 265 | 127 220 | 123 694 | 138 644 | 116 916 | 137 928 | 141 152 | 139 558 | 123 035 | 118 665 | 109 582 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 8 605 | 22 142 | −16 778 | −2 706 | 17 880 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 174 | −3 357 | −1 970 | −5 592 | −2 656 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −6 382 | −18 776 | 18 712 | 8 602 | −15 058 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 49 | 10 | −37 | 304 | 165 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 224 | 1 175 | 1 165 | 1 201 | 898 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 4,7 % | 3,9 % | 0,7 % | −0,8 % | 0,6 % | −0,4 % | 0,3 % | 0,9 % | 1,3 % | 3,1 % | 0,4 % | 2 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 2,6 % | 2 % | −0,3 % | −1 % | −0,1 % | −0,9 % | −0,3 % | 0,2 % | 0,7 % | 2 % | 0,1 % | 1,1 % | 2,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,19 | 1,12 | 1,07 | 1,18 | 1,32 | 1,07 | 1,18 | 1,19 | 1,23 | 1,3 | 1,41 | 1,57 | 1,6 |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 1,6 | 1,93 | 2,72 | 2,16 | 1,85 | 2,17 | 1,52 | 1,93 | 2,03 | 2,13 | 2,2 | 1,99 | 2 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11 % | 15,2 % | 14,6 % | −2,3 % | −7,9 % | −0,9 % | −5,9 % | −1,6 % | 1,1 % | 4,4 % | 13,7 % | 0,5 % | 7,9 % | 17,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 14 % | −4,1 % | −2,2 % | 11,8 % | 2,7 % | 7,1 % | 5,9 % | −3,6 % | −12,4 % | 1,4 % | 7,4 % | – | −4,4 % | – |
| Arbeidskapital | 17,3 mill kr | 15,1 mill kr | 9,7 mill kr | 6,7 mill kr | 11,3 mill kr | 18 mill kr | 5,6 mill kr | 9,8 mill kr | 12,8 mill kr | 15,9 mill kr | 18,9 mill kr | 21,3 mill kr | 28,1 mill kr | 24,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (3)
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · REVETAL | 6 ans. |
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · MELSOMVIK | |
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · ANDEBU | 32 ans. |
Selger du til selskaper som VESTFOLDMØLLENE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.