VERISURE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 695 338 211 NOK |
| 2013 | 769 545 505 NOK |
| 2014 | 831 688 494 NOK |
| 2015 | 890 893 454 NOK |
| 2016 | 989 009 490 NOK |
| 2017 | 1 148 187 277 NOK |
| 2018 | 1 268 082 798 NOK |
| 2019 | 1 323 939 225 NOK |
| 2020 | 1 367 875 180 NOK |
| 2021 | 1 391 552 611 NOK |
| 2022 | 1 384 987 480 NOK |
| 2023 | 1 365 632 971 NOK |
| 2024 | 1 380 671 955 NOK |
| 2025 | 1 353 258 350 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Besørge salg og service av alarmanlegg med tilhørende tjenester og annen beslektet forretningsvirksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 353 258 | 1 380 672 | 1 365 633 | 1 384 987 | 1 391 553 | 1 367 875 | 1 323 939 | 1 268 083 | 1 148 187 | 989 009 | 890 893 | 831 688 | 769 546 | 695 338 |
| Sum kostnader | 1 121 734 | 1 120 013 | 1 161 894 | 1 140 520 | 1 828 712 | 1 025 519 | 975 338 | 886 730 | 837 504 | 705 086 | 671 443 | 665 180 | 685 223 | 613 977 |
| Driftsresultat | 231 524 | 260 658 | 203 739 | 244 467 | −437 159 | 342 356 | 348 601 | 381 353 | 310 683 | 283 923 | 219 451 | 166 508 | 84 322 | 81 361 |
| Sum finansinntekter | 7 634 | 7 308 | 3 736 | 1 687 | 4 214 | 11 086 | 8 291 | 8 976 | 9 753 | 8 209 | 4 180 | 1 729 | 1 770 | 3 092 |
| Sum finanskostnader | 52 078 | 52 654 | 52 468 | 52 749 | 8 398 | 8 484 | 12 231 | 12 749 | 22 656 | 22 879 | 23 208 | 16 078 | 20 015 | 24 567 |
| Netto finans | −44 444 | – | – | – | – | – | −3 940 | −3 772 | −12 903 | −14 670 | −19 027 | −14 348 | −18 246 | −21 474 |
| Resultat før skattekostnad | 187 081 | 215 312 | 155 007 | 193 405 | −441 343 | 344 959 | 344 661 | 377 580 | 297 781 | 269 253 | 200 423 | 152 160 | 66 076 | 59 887 |
| Årsresultat | 146 847 | 168 570 | 119 794 | 148 865 | −522 043 | 269 041 | 268 592 | 292 612 | 228 249 | 204 001 | 150 675 | 110 982 | 42 475 | 35 729 |
| Sum overføringer og disponeringer | 146 847 | – | – | – | – | – | 268 592 | 292 612 | 228 249 | – | 150 675 | 110 982 | 42 475 | 35 729 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 14 332 | 25 804 | 37 311 | 48 752 | 61 167 | 80 778 | 91 976 | 109 859 | 131 580 | 119 517 | 140 702 | 162 035 | 183 840 | 231 381 |
| Sum varige driftsmidler | 760 030 | 725 652 | 667 564 | 632 057 | 618 238 | 634 412 | 622 160 | 578 338 | 538 331 | 461 297 | 404 214 | 366 706 | 339 429 | 280 297 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 0 | 502 | 12 320 | 28 568 | 39 264 | 45 931 | 3 375 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 774 362 | 751 456 | 704 875 | 681 311 | 691 725 | 743 759 | 753 400 | 734 128 | 673 286 | 580 814 | 544 916 | 528 741 | 523 269 | 511 678 |
| Sum fordringer | 1 203 199 | – | – | – | – | – | 633 435 | 478 476 | 829 670 | 519 217 | 440 863 | 226 169 | 138 724 | 196 674 |
| Sum omløpsmidler | 1 226 953 | 1 557 600 | 1 379 550 | 1 261 378 | 1 058 650 | 251 506 | 646 264 | 490 480 | 844 008 | 542 778 | 456 809 | 236 014 | 149 538 | 206 993 |
| Sum eiendeler | 2 001 314 | 2 309 056 | 2 084 426 | 1 942 689 | 1 750 375 | 995 265 | 1 399 664 | 1 224 608 | 1 517 294 | 1 123 592 | 1 001 725 | 764 755 | 672 807 | 718 671 |
| Sum innskutt egenkapital | 780 050 | – | – | – | – | – | 7 050 | 7 050 | 7 050 | 7 050 | 7 050 | 7 050 | 7 050 | 7 050 |
| Sum opptjent egenkapital | −775 252 | – | – | – | – | – | 56 420 | 54 485 | 57 083 | 16 940 | 2 847 | −5 012 | 41 083 | 64 817 |
| Sum egenkapital | 4 798 | 4 346 | 5 067 | 5 047 | 21 857 | 68 874 | 63 470 | 61 535 | 64 133 | 23 990 | 9 897 | 2 038 | 48 133 | 71 867 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 35 260 | – | – | – | – | – | 43 443 | 42 586 | 45 797 | 51 051 | 55 721 | 58 795 | 60 323 | 62 634 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 635 | – | – | – | – | – | 156 146 | 209 841 | 494 184 | 491 259 | 493 877 | 321 852 | 262 152 | 346 870 |
| Sum langsiktig gjeld | 38 895 | 919 468 | 918 160 | 918 160 | 152 160 | 156 559 | 199 590 | 252 427 | 539 981 | 542 310 | 549 598 | 380 647 | 322 475 | 409 504 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 957 621 | 1 346 270 | 1 121 579 | 979 280 | 1 411 397 | 724 829 | 1 136 605 | 910 646 | 913 180 | 557 291 | 442 230 | 382 070 | 302 199 | 237 300 |
| Sum gjeld | 1 996 516 | 2 304 710 | 2 079 359 | 1 937 642 | 1 728 518 | 926 391 | 1 336 195 | 1 163 073 | 1 453 161 | 1 099 602 | 991 828 | 762 717 | 624 674 | 646 804 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 001 314 | 2 309 056 | 2 084 426 | 1 942 689 | 1 750 375 | 995 265 | 1 399 664 | 1 224 608 | 1 517 294 | 1 123 592 | 1 001 725 | 764 755 | 672 807 | 718 671 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 709 231 | 294 534 | 334 233 | 481 411 | 453 507 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −365 795 | −296 401 | −334 002 | −139 353 | 272 398 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −342 224 | – | 0 | −342 394 | −724 845 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 1 213 | −1 868 | 231 | −336 | 1 060 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 8 592 | 7 379 | 9 247 | 8 706 | 9 042 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,1 % | 18,9 % | 14,9 % | 17,7 % | −31,4 % | 25 % | 26,3 % | 30,1 % | 27,1 % | 28,7 % | 24,6 % | 20 % | 11 % | 11,7 % |
| Resultatmargin | 10,9 % | 12,2 % | 8,8 % | 10,8 % | −37,5 % | 19,7 % | 20,3 % | 23,1 % | 19,9 % | 20,6 % | 16,9 % | 13,3 % | 5,5 % | 5,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,63 | 1,16 | 1,23 | 1,29 | 0,75 | 0,35 | 0,57 | 0,54 | 0,92 | 0,97 | 1,03 | 0,62 | 0,49 | 0,87 |
| Gjeldsgrad | 416,07 | 530,33 | 410,4 | 383,91 | 79,08 | 13,45 | 21,05 | 18,9 | 22,66 | 45,84 | 100,21 | 374,29 | 12,98 | 9 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | – | – | – | – | 390,6 % | 423,2 % | 475,5 % | 355,9 % | 850,4 % | – | – | 88,3 % | 49,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2 % | 1,1 % | −1,4 % | −0,5 % | 1,7 % | 3,3 % | 4,4 % | 10,4 % | 16,1 % | 11 % | 7,1 % | 8,1 % | 10,7 % | – |
| Arbeidskapital | −730,7 mill kr | 211,3 mill kr | 258 mill kr | 282,1 mill kr | −352,7 mill kr | −473,3 mill kr | −490,3 mill kr | −420,2 mill kr | −69,2 mill kr | −14,5 mill kr | 14,6 mill kr | −146,1 mill kr | −152,7 mill kr | −30,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (4)
Vakttjenester ikke nevnt annet sted · OSLO | 337 ans. |
Elektrisk installasjonsarbeid · SANDNES | |
Vakttjenester ikke nevnt annet sted · TROMSØ | |
Vakttjenester ikke nevnt annet sted · TRONDHEIM |
Selger du til selskaper som VERISURE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.