VARDAR VANNKRAFT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 138 626 000 NOK |
| 2015 | 139 549 000 NOK |
| 2016 | 151 533 000 NOK |
| 2017 | 176 057 000 NOK |
| 2018 | 261 918 000 NOK |
| 2019 | 181 698 712 NOK |
| 2020 | 88 298 000 NOK |
| 2021 | 275 013 000 NOK |
| 2022 | 663 671 000 NOK |
| 2023 | 435 909 000 NOK |
| 2024 | 337 006 000 NOK |
| 2025 | 326 456 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Er gjennom hel- eller deleide selskaper eller ved samarbeide med andre virksomheter å forestå energiproduksjon og annen virksomhet beslektet med denne.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 326 456 | 337 006 | 435 909 | 663 671 | 275 013 | 88 298 | 181 699 | 261 918 | 176 057 | 151 533 | 139 549 | 138 626 |
| Sum kostnader | 89 669 | 88 797 | 116 051 | 109 684 | 78 563 | 76 361 | 74 462 | 117 103 | 88 048 | 89 606 | 83 276 | 84 325 |
| Driftsresultat | 236 786 | 248 209 | 319 858 | 553 987 | 196 450 | 11 937 | 107 237 | 144 815 | 88 009 | 61 927 | 56 273 | 54 301 |
| Sum finansinntekter | – | 6 905 | 43 671 | 11 667 | 1 002 | 1 015 | 2 063 | 1 050 | 6 116 | 839 | 2 881 | 11 118 |
| Sum finanskostnader | – | 15 826 | 3 464 | 1 137 | 21 351 | 10 618 | 9 484 | 5 753 | 339 | 3 222 | 194 | 4 669 |
| Netto finans | −19 330 | – | – | – | – | – | −7 422 | −4 703 | 5 777 | −2 383 | 2 687 | 6 449 |
| Resultat før skattekostnad | 217 456 | 239 287 | 360 065 | 564 517 | 176 101 | 2 334 | 99 815 | 140 112 | 93 786 | 59 544 | 58 960 | 60 750 |
| Årsresultat | 92 691 | 77 567 | 152 025 | 221 261 | 56 767 | −3 898 | 55 481 | 62 119 | 42 600 | 23 532 | 29 555 | 31 941 |
| Sum overføringer og disponeringer | 92 691 | – | – | – | – | – | −55 481 | −62 119 | −42 599 | −23 532 | 29 555 | 31 940 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 317 422 | 320 795 | 324 309 | 327 962 | 331 749 | 335 669 | 339 733 | 343 976 | 348 368 | 353 146 | 358 061 | 363 107 |
| Sum varige driftsmidler | 144 021 | 124 556 | 122 822 | 130 823 | 142 860 | 148 214 | 151 130 | 139 563 | 143 155 | 153 130 | 165 497 | 169 774 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 300 | 300 | 718 | 717 | 546 | 518 | 997 | 941 | 1 114 | 1 070 | 1 008 | 946 |
| Sum anleggsmidler | 461 743 | 445 652 | 447 849 | 459 502 | 475 155 | 484 401 | 491 860 | 484 480 | 492 637 | 507 346 | 524 566 | 533 827 |
| Sum fordringer | 271 842 | – | – | – | – | – | 207 521 | 198 974 | 159 087 | 152 620 | 103 062 | 136 516 |
| Sum omløpsmidler | 272 009 | 277 200 | 568 610 | 649 296 | 381 303 | 171 166 | 234 654 | 225 820 | 196 606 | 166 945 | 168 452 | 193 395 |
| Sum eiendeler | 733 752 | 722 852 | 1 016 460 | 1 108 798 | 856 458 | 655 567 | 726 514 | 710 300 | 689 243 | 674 291 | 693 018 | 727 222 |
| Sum innskutt egenkapital | 369 470 | – | – | – | – | – | 369 470 | 369 470 | 369 470 | 369 470 | 369 470 | 369 470 |
| Sum opptjent egenkapital | 96 193 | – | – | – | – | – | 198 363 | 124 886 | 165 830 | 194 911 | 218 609 | 231 031 |
| Sum egenkapital | 465 663 | 456 229 | 458 485 | 401 944 | 476 928 | 559 099 | 567 834 | 494 356 | 535 300 | 564 381 | 588 079 | 600 501 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 34 522 | – | – | – | – | – | 4 850 | 2 428 | 1 390 | 1 687 | 2 732 | 2 707 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 1 | – | – | 3 824 | 4 850 | 2 428 | 1 390 | 1 687 | 2 732 | 2 707 |
| Sum kortsiktig gjeld | 233 566 | 247 127 | 546 385 | 704 464 | 376 317 | 92 644 | 153 830 | 213 516 | 152 553 | 108 223 | 102 207 | 124 014 |
| Sum gjeld | 268 089 | 266 623 | 557 975 | 706 854 | 37 953 | 96 468 | 158 681 | 215 944 | 153 943 | 109 910 | 104 939 | 126 721 |
| Sum egenkapital og gjeld | 733 752 | 722 852 | 1 016 460 | 1 108 798 | 856 458 | 655 567 | 726 514 | 710 300 | 689 243 | 674 291 | 693 018 | 727 222 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 145 412 | 56 976 | 478 902 | 200 099 | 16 582 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 18 338 | −13 270 | −3 417 | 10 062 | −12 374 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 125 597 | −124 216 | −426 487 | 153 687 | −1 000 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 1 477 | −80 510 | 48 998 | 36 351 | 3 209 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 36 658 | 35 182 | 115 691 | 66 693 | 30 342 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 72,5 % | 73,7 % | 73,4 % | 83,5 % | 71,4 % | 13,5 % | 59 % | 55,3 % | 50 % | 40,9 % | 40,3 % | 39,2 % |
| Resultatmargin | 28,4 % | 23 % | 34,9 % | 33,3 % | 20,6 % | −4,4 % | 30,5 % | 23,7 % | 24,2 % | 15,5 % | 21,2 % | 23 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,16 | 1,12 | 1,04 | 0,92 | 1,01 | 1,85 | 1,53 | 1,06 | 1,29 | 1,54 | 1,65 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 0,58 | 1,22 | 1,76 | 0,08 | 0,17 | 0,28 | 0,44 | 0,29 | 0,19 | 0,18 | 0,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,9 % | 17 % | 33,2 % | 55,1 % | 11,9 % | −0,7 % | 9,8 % | 12,6 % | 8 % | 4,2 % | 5 % | 5,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −3,1 % | −22,7 % | −34,3 % | 141,3 % | 211,5 % | −51,4 % | −30,6 % | 48,8 % | 16,2 % | 8,6 % | 0,7 % | – |
| Arbeidskapital | 38,4 mill kr | 30,1 mill kr | 22,2 mill kr | −55,2 mill kr | 5 mill kr | 78,5 mill kr | 80,8 mill kr | 12,3 mill kr | 44,1 mill kr | 58,7 mill kr | 66,2 mill kr | 69,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · DRAMMEN |
Selger du til selskaper som VARDAR VANNKRAFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.