HYDRO ENERGI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 6 204 000 000 NOK |
| 2015 | 5 719 000 000 NOK |
| 2016 | 6 894 000 000 NOK |
| 2017 | 6 778 000 000 NOK |
| 2018 | 8 265 000 000 NOK |
| 2019 | 7 731 000 000 NOK |
| 2020 | 14 117 000 000 NOK |
| 2021 | 9 622 000 000 NOK |
| 2022 | 12 275 000 000 NOK |
| 2023 | 11 166 000 000 NOK |
| 2024 | 10 413 000 000 NOK |
| 2025 | 11 510 000 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller15
Formål
Industri, handel, transport, nyttiggjørelse av energikilder og råstofforekomster og annen virk- somhet i forbindelse hermed samt deltagelse i selskaper som driver noen av de nevnte virksom- heter.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 510 000 | 10 413 000 | 11 166 000 | 12 275 000 | 9 622 000 | 14 117 000 | 7 731 000 | 8 265 000 | 6 778 000 | 6 894 000 | 5 719 000 | 6 204 000 |
| Sum kostnader | 8 041 000 | 7 092 000 | 8 796 000 | 7 012 000 | 6 295 000 | 6 076 000 | 7 525 000 | 7 384 000 | 6 196 000 | 6 155 000 | 5 503 000 | 6 034 000 |
| Driftsresultat | 3 469 000 | 3 320 000 | 2 370 000 | 5 263 000 | 3 327 000 | 8 041 000 | 206 000 | 881 000 | 582 000 | 739 000 | 216 000 | 170 000 |
| Sum finansinntekter | −159 000 | 0 | 60 000 | 50 000 | 1 000 | 39 000 | – | 23 000 | 17 000 | −12 000 | 43 000 | 186 000 |
| Sum finanskostnader | – | 1 353 000 | – | – | – | – | 1 000 | – | – | – | – | – |
| Netto finans | −159 000 | – | – | 50 000 | 1 000 | 39 000 | −1 000 | 23 000 | 17 000 | −12 000 | 43 000 | 186 000 |
| Resultat før skattekostnad | 3 310 000 | 1 967 000 | 2 429 000 | 5 313 000 | 3 328 000 | 8 080 000 | 205 000 | 904 000 | 599 000 | 727 000 | 259 000 | 356 000 |
| Årsresultat | 1 693 000 | 448 000 | 997 000 | 3 868 000 | 2 293 000 | 7 635 000 | −106 000 | 247 000 | 127 000 | 279 000 | −84 000 | −19 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 693 000 | – | – | 3 868 000 | 2 291 000 | 7 634 000 | −106 000 | 247 000 | 127 000 | 279 000 | −84 000 | −19 000 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 47 000 | 62 000 | 69 000 | 69 000 | 79 000 | 83 000 | 76 000 | 82 000 | 84 000 | 93 000 | 76 000 | 32 000 |
| Sum varige driftsmidler | 1 008 000 | 1 031 000 | 1 076 000 | 1 124 000 | 1 158 000 | 1 142 000 | 1 168 000 | 1 642 000 | 1 649 000 | 1 629 000 | 1 629 000 | 1 609 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 439 000 | 13 570 000 | 12 907 000 | 11 001 000 | 8 965 000 | 8 421 000 | 1 003 000 | 389 000 | 344 000 | 320 000 | 299 000 | 272 000 |
| Sum anleggsmidler | 14 494 000 | 14 663 000 | 14 052 000 | 12 194 000 | 10 202 000 | 9 646 000 | 2 247 000 | 2 113 000 | 2 077 000 | 2 042 000 | 2 004 000 | 1 913 000 |
| Sum fordringer | 3 623 000 | – | – | 4 838 000 | 4 778 000 | 2 730 000 | 2 573 000 | 3 240 000 | 2 609 000 | 2 307 000 | 2 109 000 | 4 173 000 |
| Sum omløpsmidler | 3 623 000 | 2 201 000 | 2 734 000 | 4 838 000 | 4 779 000 | 2 731 000 | 2 573 000 | 3 240 000 | 2 609 000 | 2 307 000 | 2 109 000 | 4 173 000 |
| Sum eiendeler | 18 117 000 | 16 864 000 | 16 786 000 | 17 032 000 | 14 981 000 | 12 377 000 | 4 820 000 | 5 353 000 | 4 686 000 | 4 349 000 | 4 113 000 | 6 086 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 367 000 | – | – | 2 367 000 | 2 367 000 | 2 367 000 | 2 367 000 | 2 440 000 | 2 633 000 | 2 633 000 | 2 521 000 | 2 983 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 239 000 | – | – | 9 467 000 | 7 782 000 | 7 588 000 | 424 000 | 671 000 | 435 000 | 285 000 | – | 1 529 000 |
| Sum egenkapital | 14 606 000 | 12 897 000 | 12 625 000 | 11 834 000 | 10 149 000 | 9 955 000 | 2 791 000 | 3 111 000 | 3 068 000 | 2 918 000 | 2 521 000 | 4 512 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 574 000 | – | – | 590 000 | 601 000 | 542 000 | 517 000 | 623 000 | 536 000 | 534 000 | 467 000 | 393 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 533 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 1 107 000 | 642 000 | 628 000 | 590 000 | 600 000 | 542 000 | 517 000 | 623 000 | 536 000 | 534 000 | 467 000 | 393 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 404 000 | 2 765 000 | 3 533 000 | 4 610 000 | 4 233 000 | 1 878 000 | 1 512 000 | 1 619 000 | 1 082 000 | 897 000 | 1 125 000 | 1 181 000 |
| Sum gjeld | 3 511 000 | 3 967 000 | 4 161 000 | 5 200 000 | 4 833 000 | 2 420 000 | 2 029 000 | 2 242 000 | 1 618 000 | 1 431 000 | 1 592 000 | 1 574 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 18 117 000 | 16 864 000 | 16 786 000 | 17 034 000 | 14 982 000 | 12 375 000 | 4 820 000 | 5 353 000 | 4 686 000 | 4 349 000 | 4 113 000 | 6 086 000 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 2 381 000 | −226 000 | 4 589 000 | 2 777 000 | 337 000 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 1 213 000 | −1 964 000 | −2 116 000 | −597 000 | 41 000 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 1 169 000 | 2 192 000 | −2 473 000 | −2 181 000 | −377 000 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 2 000 | 2 000 | 0 | −1 000 | 1 000 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 2 000 | 0 | 0 | 1 000 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 30,1 % | 31,9 % | 21,2 % | 42,9 % | 34,6 % | 57 % | 2,7 % | 10,7 % | 8,6 % | 10,7 % | 3,8 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 14,7 % | 4,3 % | 8,9 % | 31,5 % | 23,8 % | 54,1 % | −1,4 % | 3 % | 1,9 % | 4,1 % | −1,5 % | −0,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,51 | 0,8 | 0,77 | 1,05 | 1,13 | 1,45 | 1,7 | 2 | 2,41 | 2,57 | 1,87 | 3,53 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,31 | 0,33 | 0,44 | 0,48 | 0,24 | 0,73 | 0,72 | 0,53 | 0,49 | 0,63 | 0,35 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,6 % | 3,5 % | 7,9 % | 32,7 % | 22,6 % | 76,7 % | −3,8 % | 7,9 % | 4,1 % | 9,6 % | −3,3 % | −0,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,5 % | −6,7 % | −9 % | 27,6 % | −31,8 % | 82,6 % | −6,5 % | 21,9 % | −1,7 % | 20,5 % | −7,8 % | – |
| Arbeidskapital | 1,2 mrd kr | −564 mill kr | −799 mill kr | 228 mill kr | 546 mill kr | 853 mill kr | 1,1 mrd kr | 1,6 mrd kr | 1,5 mrd kr | 1,4 mrd kr | 984 mill kr | 3 mrd kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller15
Vis 3 til
Underenheter (9)
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · ØVRE ÅRDAL | 26 ans. |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · HÅVIK | |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · STAVANGER | 38 ans. |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · VENNESLA | 6 ans. |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · OSLO | 104 ans. |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · PORSGRUNN | |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · LUSTER | 11 ans. |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · NESFLATEN | 33 ans. |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · RJUKAN | 75 ans. |
Selger du til selskaper som HYDRO ENERGI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.