VALLDAL EIGEDOM AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 0 NOK |
| 2016 | 430 050 NOK |
| 2017 | 895 743 NOK |
| 2018 | 1 109 634 NOK |
| 2019 | 1 224 356 NOK |
| 2020 | 1 388 719 NOK |
| 2021 | 1 667 539 NOK |
| 2022 | 1 669 281 NOK |
| 2023 | 1 819 544 NOK |
| 2024 | 1 929 431 NOK |
| 2025 | 2 071 454 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Utleige av fast eiendom.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 071 | 1 929 | 1 820 | 1 669 | 1 668 | 1 389 | 1 224 | 1 110 | 896 | 430 | 0 |
| Sum kostnader | 861 | 789 | 817 | 718 | 804 | 589 | 555 | 540 | 581 | 738 | 22 |
| Driftsresultat | 1 211 | 1 140 | 1 003 | 952 | 864 | 799 | 669 | 570 | 315 | −308 | −22 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 |
| Sum finanskostnader | 230 | 258 | 288 | 304 | 295 | 280 | 280 | 280 | 281 | 113 | – |
| Netto finans | −230 | −258 | −288 | −304 | −295 | −280 | −280 | −280 | −281 | −110 | 1 |
| Resultat før skattekostnad | 981 | 882 | 715 | 648 | 568 | 520 | 389 | 290 | 34 | −418 | −21 |
| Årsresultat | 765 | 688 | 558 | 505 | 443 | 404 | 303 | 221 | 21 | −315 | 4 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 688 | 558 | 505 | 443 | 404 | 303 | 221 | 21 | −315 | 4 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 46 | 115 | 128 | 25 |
| Sum varige driftsmidler | 15 024 | 15 313 | 15 602 | 15 891 | 16 180 | 14 967 | 15 231 | 15 392 | 15 438 | 15 514 | – |
| Sum anleggsmidler | 15 024 | 15 313 | 15 602 | 15 891 | 16 180 | 14 967 | 15 231 | 15 438 | 15 552 | 15 642 | 25 |
| Sum fordringer | 513 | 359 | 359 | 282 | 330 | 303 | 74 | 119 | 72 | 179 | 21 |
| Sum omløpsmidler | 1 348 | 939 | 939 | 676 | 643 | 912 | 666 | 336 | 87 | 216 | 3 717 |
| Sum eiendeler | 16 371 | 16 252 | 16 541 | 16 567 | 16 824 | 15 879 | 15 897 | 15 774 | 15 639 | 15 857 | 3 742 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 634 | 3 634 | 3 634 | 3 634 | 4 088 | 4 083 | 4 542 | 4 542 | 4 542 | 4 542 | 3 817 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 506 | 2 741 | 2 053 | 1 495 | 990 | 545 | 141 | −162 | −383 | −404 | −75 |
| Sum egenkapital | 7 139 | 6 374 | 5 687 | 5 129 | 5 078 | 4 628 | 4 683 | 4 380 | 4 159 | 4 138 | 3 742 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 77 | 76 | 77 | 77 | 75 | 69 | 40 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 767 | 9 451 | 10 286 | 11 068 | 11 462 | 11 000 | 11 100 | 11 200 | 11 300 | 11 400 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 9 527 | 10 363 | 11 145 | 11 537 | 11 069 | 11 140 | 11 200 | 11 300 | 11 400 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 388 | 351 | 492 | 293 | 209 | 181 | 74 | 194 | 180 | 320 | – |
| Sum gjeld | 9 232 | 9 878 | 10 855 | 11 438 | 11 746 | 11 250 | 11 214 | 11 394 | 11 480 | 11 720 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 371 | 16 252 | 16 541 | 16 567 | 16 824 | 15 879 | 15 897 | 15 774 | 15 639 | 15 857 | 3 742 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 58,5 % | 59,1 % | 55,1 % | 57 % | 51,8 % | 57,6 % | 54,6 % | 51,4 % | 35,2 % | −71,6 % | – |
| Resultatmargin | 36,9 % | 35,7 % | 30,7 % | 30,3 % | 26,6 % | 29,1 % | 24,8 % | 20 % | 2,4 % | −73,2 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,47 | 2,68 | 1,91 | 2,31 | 3,08 | 5,03 | 8,97 | 1,73 | 0,48 | 0,67 | – |
| Gjeldsgrad | 1,29 | 1,55 | 1,91 | 2,23 | 2,31 | 2,43 | 2,39 | 2,6 | 2,76 | 2,83 | 0 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,7 % | 10,8 % | 9,8 % | 9,9 % | 8,7 % | 8,7 % | 6,5 % | 5,1 % | 0,5 % | −7,6 % | 0,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,4 % | 6 % | 9 % | 0,1 % | 20,1 % | 13,4 % | 10,3 % | 23,9 % | 108,3 % | – | – |
| Arbeidskapital | 959 540 kr | 588 391 kr | 447 529 kr | 382 777 kr | 434 561 kr | 730 630 kr | 592 187 kr | 141 976 kr | −93 753 kr | −104 151 kr | – |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · VALLDAL |
Selger du til selskaper som VALLDAL EIGEDOM AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.