UNDERHAUG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 31 897 623 NOK |
| 2015 | 27 483 605 NOK |
| 2016 | 24 621 376 NOK |
| 2017 | 33 216 746 NOK |
| 2018 | 28 225 717 NOK |
| 2019 | 25 283 497 NOK |
| 2020 | 27 489 957 NOK |
| 2021 | 132 666 067 NOK |
| 2022 | 126 257 609 NOK |
| 2023 | 58 649 653 NOK |
| 2024 | 49 675 643 NOK |
| 2025 | 53 231 731 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utvikling, produksjon og handel av landbruksprodukter samt deltakelse i andre selksaper med tilsvarende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 53 232 | 49 676 | 58 650 | 126 258 | 132 666 | 27 490 | 25 283 | 28 226 | 33 217 | 24 621 | 27 484 | 31 898 |
| Sum kostnader | 60 409 | 49 514 | 54 637 | 154 532 | 141 517 | 26 172 | 25 265 | 26 827 | 31 219 | 24 277 | 25 474 | 27 580 |
| Driftsresultat | −7 177 | 162 | 4 013 | −28 275 | −8 851 | 1 318 | 18 | 1 398 | 1 998 | 345 | 2 010 | 4 318 |
| Sum finansinntekter | 85 | 237 | 1 232 | 928 | 240 | 1 759 | 89 | 21 | 42 | 474 | 579 | 20 |
| Sum finanskostnader | 2 091 | 2 254 | 3 287 | 3 032 | 1 933 | 245 | 155 | 195 | 183 | 108 | 43 | 101 |
| Netto finans | −2 006 | −2 016 | −2 055 | −2 104 | −1 692 | 1 515 | −66 | −175 | −141 | 366 | 536 | −81 |
| Resultat før skattekostnad | −9 183 | −1 854 | 1 958 | −30 379 | −10 543 | 2 833 | −47 | 1 224 | 1 857 | 710 | 2 546 | 4 236 |
| Årsresultat | −7 163 | −1 450 | 1 526 | −23 698 | −8 224 | 2 583 | −37 | 941 | 1 409 | 634 | 2 018 | 3 095 |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 163 | −1 450 | 1 526 | 23 698 | −8 224 | 2 583 | −37 | 941 | 1 409 | 634 | 2 018 | 3 095 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 12 610 | 10 636 | 10 243 | 11 026 | 4 586 | 146 | 77 | 22 | 28 | 34 | 44 | 52 |
| Sum varige driftsmidler | 8 782 | 2 326 | 3 282 | 4 410 | 5 679 | 18 | 23 | 27 | 37 | 23 | 42 | 80 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 845 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 000 | 110 | 110 | 243 | 243 | 230 | 220 |
| Sum anleggsmidler | 22 237 | 12 962 | 13 525 | 15 435 | 10 266 | 2 164 | 210 | 159 | 308 | 300 | 315 | 352 |
| Sum fordringer | 6 694 | 7 404 | 4 017 | 31 399 | 19 712 | 17 911 | 2 470 | 3 658 | 1 885 | 2 745 | 2 685 | 2 349 |
| Sum omløpsmidler | 43 433 | 42 732 | 40 636 | 67 182 | 86 636 | 31 027 | 16 181 | 18 134 | 12 814 | 13 205 | 12 809 | 14 851 |
| Sum eiendeler | 65 670 | 55 694 | 54 161 | 82 617 | 96 902 | 33 190 | 16 390 | 18 294 | 13 122 | 13 505 | 13 124 | 15 203 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 638 | 8 638 | 8 638 | 25 010 | 4 798 | 468 | 468 | 468 | 468 | 468 | 468 | 468 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 775 | 7 388 | 0 | −17 898 | 3 860 | 10 365 | 8 591 | 8 628 | 9 687 | 8 278 | 7 645 | 7 600 |
| Sum egenkapital | 21 413 | 16 026 | 8 638 | 7 112 | 8 658 | 10 833 | 9 059 | 9 096 | 10 155 | 8 746 | 8 113 | 8 068 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 939 | 13 732 | 19 649 | 24 761 | 25 973 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 16 939 | 13 732 | 19 649 | 24 761 | 25 973 | 17 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 318 | 25 936 | 25 874 | 50 743 | 62 272 | 5 257 | 7 331 | 9 197 | 2 966 | 4 759 | 5 011 | 7 135 |
| Sum gjeld | 44 257 | 39 668 | 45 523 | 75 505 | 88 245 | 22 357 | 7 331 | 9 197 | 2 966 | 4 759 | 5 011 | 7 135 |
| Sum egenkapital og gjeld | 65 670 | 55 694 | 54 161 | 82 617 | 96 902 | 33 190 | 16 390 | 18 294 | 13 122 | 13 505 | 13 124 | 15 203 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −2 127 | −1 490 | −33 720 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −233 | 23 361 | −1 554 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 2 306 | −22 005 | 22 158 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −54 | −135 | −13 116 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 476 | 530 | 665 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −13,5 % | 0,3 % | 6,8 % | −22,4 % | −6,7 % | 4,8 % | 0,1 % | 5 % | 6 % | 1,4 % | 7,3 % | 13,5 % |
| Resultatmargin | −13,5 % | −2,9 % | 2,6 % | −18,8 % | −6,2 % | 9,4 % | −0,2 % | 3,3 % | 4,2 % | 2,6 % | 7,3 % | 9,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,65 | 1,57 | 1,32 | 1,39 | 5,9 | 2,21 | 1,97 | 4,32 | 2,77 | 2,56 | 2,08 |
| Gjeldsgrad | 2,07 | 2,48 | 5,27 | 10,62 | 10,19 | 2,06 | 0,81 | 1,01 | 0,29 | 0,54 | 0,62 | 0,88 |
| Egenkapitalrentabilitet | −33,5 % | −9 % | 17,7 % | −333,2 % | −95 % | 23,8 % | −0,4 % | 10,3 % | 13,9 % | 7,2 % | 24,9 % | 38,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,2 % | −15,3 % | −53,5 % | −4,8 % | 382,6 % | 8,7 % | −10,4 % | −15 % | 34,9 % | −10,4 % | −13,8 % | – |
| Arbeidskapital | 16,1 mill kr | 16,8 mill kr | 14,8 mill kr | 16,4 mill kr | 24,4 mill kr | 25,8 mill kr | 8,8 mill kr | 8,9 mill kr | 9,8 mill kr | 8,4 mill kr | 7,8 mill kr | 7,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Produksjon av jordbruks- og skogbruksmaskiner · NÆRBØ | 31 ans. |
Selger du til selskaper som UNDERHAUG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.