RISA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 195 718 608 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 1 056 066 101 NOK |
| 2014 | 1 150 692 235 NOK |
| 2015 | 1 278 282 475 NOK |
| 2016 | 1 294 273 912 NOK |
| 2017 | 1 676 385 408 NOK |
| 2018 | 1 839 983 433 NOK |
| 2019 | 1 342 621 662 NOK |
| 2020 | 1 236 259 596 NOK |
| 2021 | 1 274 336 564 NOK |
| 2022 | 1 827 525 539 NOK |
| 2023 | 2 145 345 446 NOK |
| 2024 | 2 128 799 237 NOK |
| 2025 | 1 944 399 468 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Entreprenørvirksomhet, produksjon av sement- og betong produkter, samt tilliggende virksomhet.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 944 399 | 2 128 799 | 2 145 345 | 1 827 526 | 1 274 337 | 1 236 260 | 1 342 622 | 1 839 983 | 1 676 385 | 1 294 274 | 1 278 282 | 1 150 692 | 1 056 066 | 1 195 719 |
| Sum kostnader | 1 884 021 | 2 055 245 | 2 055 394 | 1 763 534 | 1 241 882 | 1 225 247 | 1 698 139 | 1 811 361 | 1 636 141 | 1 280 155 | 1 233 503 | 1 148 311 | 1 034 985 | 1 216 228 |
| Driftsresultat | 60 379 | 73 554 | 89 952 | 63 992 | 32 454 | 11 013 | −355 518 | 28 623 | 40 245 | 14 119 | 44 780 | 2 382 | 21 081 | −20 509 |
| Sum finansinntekter | 29 479 | 25 727 | 6 988 | 4 045 | 2 182 | 13 754 | 2 294 | 10 896 | 4 314 | 5 038 | 2 739 | 877 | 3 204 | 5 533 |
| Sum finanskostnader | 9 653 | 15 328 | 1 300 | 499 | 2 626 | 10 814 | 12 310 | 4 296 | 6 508 | 7 651 | 10 994 | 15 980 | 18 121 | 16 037 |
| Netto finans | 19 826 | – | – | – | – | – | −10 016 | 6 600 | −2 194 | −2 613 | −8 255 | −15 103 | −14 917 | −10 504 |
| Resultat før skattekostnad | 80 205 | 83 953 | 95 640 | 67 538 | 32 010 | 13 953 | −365 534 | 35 222 | 38 051 | 11 506 | 36 524 | −12 722 | 6 164 | −31 013 |
| Årsresultat | 63 998 | 65 682 | 74 379 | 52 681 | 25 180 | 9 012 | −285 277 | 29 727 | 30 820 | 9 669 | 29 090 | −10 029 | 4 687 | −23 260 |
| Sum overføringer og disponeringer | 63 998 | – | – | – | – | – | −285 277 | 29 727 | 30 820 | 9 669 | 29 090 | −10 029 | 4 687 | −23 260 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 6 009 | 0 | 4 530 | 13 678 | 28 986 | 17 098 | – | – | 2 106 | 4 620 | 7 134 | 9 648 | 14 833 |
| Sum varige driftsmidler | 25 323 | 33 033 | 28 174 | 23 112 | 20 332 | 19 832 | 14 299 | 10 834 | 9 342 | 6 620 | 8 507 | 96 197 | 104 393 | 169 078 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 457 | 620 | 417 | 737 | 1 724 | 762 | 10 374 | 2 754 | 3 286 | 2 800 | 2 950 | 2 314 | 2 349 | 3 172 |
| Sum anleggsmidler | 41 780 | 33 653 | 28 591 | 28 378 | 35 734 | 49 581 | 41 771 | 13 588 | 12 627 | 11 526 | 16 076 | 105 644 | 116 390 | 187 082 |
| Sum fordringer | 933 457 | – | – | – | – | – | 539 676 | 856 493 | 652 543 | 559 172 | 438 495 | 338 642 | 367 981 | 370 824 |
| Sum omløpsmidler | 1 077 268 | 1 060 552 | 929 849 | 787 658 | 592 439 | 439 674 | 578 681 | 891 727 | 682 938 | 589 984 | 470 712 | 373 724 | 409 616 | 411 639 |
| Sum eiendeler | 1 119 048 | 1 094 205 | 958 441 | 816 037 | 628 173 | 489 255 | 620 452 | 905 315 | 695 565 | 601 510 | 486 788 | 479 368 | 526 006 | 598 721 |
| Sum innskutt egenkapital | 162 371 | – | – | – | – | – | 117 167 | 129 777 | 129 777 | 111 838 | 111 838 | 132 748 | 115 433 | 107 599 |
| Sum opptjent egenkapital | 131 909 | – | – | – | – | – | – | 70 216 | 40 489 | 9 669 | – | – | 5 272 | – |
| Sum egenkapital | 294 280 | 320 762 | 271 953 | 199 041 | 191 360 | 166 180 | 117 167 | 199 993 | 170 266 | 121 507 | 111 838 | 132 748 | 120 704 | 107 599 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 28 665 | – | – | – | – | – | – | 62 467 | 56 971 | 44 076 | 42 239 | 34 805 | 29 333 | 23 097 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 66 773 | – | – | – | – | – | 3 767 | 5 130 | 5 454 | 2 530 | 2 676 | 41 196 | 48 621 | 110 784 |
| Sum langsiktig gjeld | 95 438 | 76 578 | 12 039 | 11 402 | 7 192 | 8 801 | 3 767 | 67 597 | 62 425 | 46 606 | 44 915 | 76 001 | 77 955 | 133 882 |
| Sum kortsiktig gjeld | 729 330 | 651 095 | 642 191 | 596 063 | 429 621 | 314 275 | 499 517 | 637 725 | 462 874 | 433 397 | 330 034 | 270 618 | 327 347 | 357 241 |
| Sum gjeld | 824 768 | 773 443 | 686 488 | 616 996 | 436 814 | 323 075 | 503 285 | 705 322 | 525 300 | 480 003 | 374 949 | 346 620 | 405 302 | 491 123 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 119 048 | 1 094 205 | 958 441 | 816 037 | 628 173 | 489 255 | 620 452 | 905 315 | 695 565 | 601 510 | 486 788 | 479 368 | 526 006 | 598 721 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 245 584 | 75 061 | 70 465 | 35 297 | 109 039 | 169 953 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −137 917 | −16 450 | −11 151 | 10 697 | −8 242 | −16 980 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −34 217 | −60 254 | −63 998 | 9 914 | −100 685 | −166 176 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 73 450 | −1 643 | −4 685 | 34 514 | 112 | −13 203 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 102 739 | 29 289 | 30 932 | 35 617 | 1 103 | 991 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,1 % | 3,5 % | 4,2 % | 3,5 % | 2,6 % | 0,9 % | −26,5 % | 1,6 % | 2,4 % | 1,1 % | 3,5 % | 0,2 % | 2 % | −1,7 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 3,1 % | 3,5 % | 2,9 % | 2 % | 0,7 % | −21,3 % | 1,6 % | 1,8 % | 0,8 % | 2,3 % | −0,9 % | 0,4 % | −2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,48 | 1,63 | 1,45 | 1,32 | 1,38 | 1,4 | 1,16 | 1,4 | 1,48 | 1,36 | 1,43 | 1,38 | 1,25 | 1,15 |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 2,41 | 2,52 | 3,1 | 2,28 | 1,94 | 4,3 | 3,53 | 3,09 | 3,95 | 3,35 | 2,61 | 3,36 | 4,56 |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,8 % | 20,5 % | 27,4 % | 26,5 % | 13,2 % | 5,4 % | −243,5 % | 14,9 % | 18,1 % | 8 % | 26 % | −7,6 % | 3,9 % | −21,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,7 % | −0,8 % | 17,4 % | 43,4 % | 3,1 % | −7,9 % | −27 % | 9,8 % | 29,5 % | 1,3 % | 11,1 % | 9 % | – | – |
| Arbeidskapital | 347,9 mill kr | 409,5 mill kr | 287,7 mill kr | 191,6 mill kr | 162,8 mill kr | 125,4 mill kr | 79,2 mill kr | 254 mill kr | 220,1 mill kr | 156,6 mill kr | 140,7 mill kr | 103,1 mill kr | 82,3 mill kr | 54,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (5)
Bygging av veier og motorveier · VINJE | |
Bygging av veier og motorveier · NÆRBØ | 541 ans. |
Grunnarbeid · AVALDSNES | 56 ans. |
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · NÆRBØ | 7 ans. |
Grunnarbeid · TONSTAD | 24 ans. |
Selger du til selskaper som RISA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.